Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Šķiršanās no emocionāli vardarbīga vīra

Hochu

Hochu

Laulībā 11 gadi. Laulība nav bijusi rožaina-vīrs alkoholiķis,finansiālas krīzes,skandāli un manis vainošana visās viņa problēmās utt. Pēdējais gads bija īpaši smags.Pēc viņa mēneša plosta,es emocionāli vairs nespēju attapties.

Rudenī uzzināju,ka viņam ir cita. Aizgāja prom. Solīja šķirties,maksāt alimentus utt. Realitātē aizejot atstāja mani un bērnus ar lielu parādu par mājokli,alimentus nemaksā. Jebkura manis iesāktā saruna par šķiršanos un alimentiem,beidzas ar manis vainošanu,ka es manipulēju,ka esmu nekauņa utt Situācijās,kad viņam ko vajag no manis,var palikt mīļš,skaisti runāt un pat iekāpt gultā. Pēdējās divas nedēļas no viņa puses nāk izteikts naids,agresija. Arī ar bērniem gandriz laiku nepavada.

Esmu iesākusi iet pie psihologa. Zinu,ka viņu atpakaļ nevēlos. Bet,kā iziet cauri šķiršanai un nesajukt prātā,no viņa emocionālām spēlēm? Viņš ir visu uzgrūdis man-rūpes par bērniem bez finansiāla atbalsta,šķiršanās jautājuma risināšanu. Un vēl par maz-vajag pazemot un vainot mani. Zinu,ka brīdī,kad oficiāli pieprasīšu alimentus,tas būs karš.

Varbūt šeit ir kāda,kas arī iet cauri šķiršanās procesam,un grib izkratīt sirdi,dalīties pieredzē,meklē atbalstu? Man ļoti noderētu padomi,kā mācēt par sevi pastāvēt ar šādu manipulatoru? Brīžam liekas,ka es nonākšu ku-kū mājā.

Skat: krīzes centrs Marta. Profesionāļu komanda, kuriem tā ir ikdiena. Viņu atbalstu izmantoju pirms gadiem sešiem. No tā trauksmainā laika tagad detaļas vairs pat neatceros, taču vēss, neitrāls, profesionāls risinājums bija ļoti svarīgs, lai slāpētu emocionālo ugunsgrēku.
Psiholoģiskā nomierināšanās ir pats svarīgākais. Mans šķiršanās ceļš veda arī caur mediatora pakalpojumu, izlīguma rezultātu tas nedeva, taču saruna neitrālas 3.personas klātbūtnē bija ļoti racionāla.

Kāpēc nesniedz pieteikumu uzturlīdzekļu garantijas fondam? Ja pats nesaprot, ka jāmaksā uzturlīdzekļi, tev nekas nav jālūdz, lai citas iestādes ar viņu tiek galā.

Un prasības pieteikumu tiesai par laulības šķiršanu kāpēc nesniedz? Tev nav jāgaida viņa piekrišana.

Neko no viņa negaidi, ej un rīkojies pati! Un noteikti sazinies ar centru Marta, tur var arī juristu konsultācijas saņemt

Hochu

inna1986
Es uzrakstīju tiesai pieprasījumu,iedeva man mēnesi laiku,lai izlabotu nepilnības.Gribēju tikt ar šo galā pati,sapratu ka netikšu. Rīt eju pie jurista.

Par Martu zinu,bet personisku iemeslu dēļ negribu tur griezties. Ja galīgi būs traki,iespējams,vērsīšos tur. Bet to gribētos kā pēdējo variantu atstāt.

Šodien biju pie psihologa. Kaut kādu ticību atkal esmu ieguvusi sev. Ticu,ka izturēšu. Bet ir grūti.. Visu laiku mani noniecina,ja nav pa viņa prātam,ko tik nedabonu dzirdēt. Ir tieši grūti pēc šiem uzbraucieniem atgūties.

Ja likās,ka tiesai neņemšu juristu palīgā,es saprotu,ka viena spiedienu neizturēšu. Un par alimentiem- vēlos uzreiz tos caur tiesu nokārtot. Bet varbūt zemapziņā ir bail..bail,jo zinu ka tas būs kārtējais iemesls uz mani ārdīties. Galvā neieliekas,ka tēvam ir vienalga par bērniem,jo vnm sevi pozicionēja kā gādīgu un rūpīgu tēvu.

Papildināts 30.01.2024 12:35:

Aija_11
Mediatoru tiesa piesprieda?

Papildināts 30.01.2024 12:37:

Man psiholoģe teica,ka manam vīram pāru terapijas neder,jo cilvēkos sevi parāda no vislabākās puses,runā pasakaini skaisti. Tas nekas,ka realitātē ir emocionāli vardarbīgs.

Rosalia

Hochu
Ja Tu vīra klatbūtnē jūties nedroši un baidies no tā, ko un kā viņš pateiks, mediācija nebūs rezultatīva. Bet pmēģināt var, jo jebkurā brīdī taču var pārtraukt.

Sāc vairāk mīlēt sevi.

Soļi:

1. no rītiem pieej pie spoguļa (da kaut vai 5x dienā jebkurā laikā) un pati sev spogulī skatoties balsī un acīs skatoties pasaki, cik ļoti Tu mīli sevi, sajūti to (paraudi, ja gribi),

2. nopērc jaunu gultas veļu, apģērb jaunu zīda naktskreklu (variācijas visvisādas),

3. nopēr cev puķes, noservē galdu ar salvetēm,

4. dodies pastaigās pie dabas,

Nu, es te nerakstīšu..., saraksti sev pati sākumā kaut nieka 10 punktus, kas Tevi iepriecina, uzliec nomierinošu vai pacilājošu mūziku, kas raisa labas emocijas, aizdedzini sveci, padomā par kādām fiziskām nodarbēm, kuras Tev varētu patikt, piem., riteņbraukšana, peldbaseini... nopērc grāmatu par mīlestību... (improvizēju)

Palaid vīru prom no domām, ar vislabākajiem vēlējumiem viņam.

Nesūrojies par tumsu, ej un aizdedzini sveci.

Arī man tā notika. Tikpat kopā pavadīti gadi. Tikai tiku atstāta tajā brīdī kad bija depresija un citas psihaloģiskas kaites. Smagi gāja un iet. Izveidojās arī un vēl ir pēctraumas sindroms.

Arī bija dzeršana, aizgāja pie citas. Alimentus gan maksā. Sākumā arī naids, agresija. Beigās pārstāju kontaktēties, pēc tā iestājās miers. Pagāja 4 mēneši. Ja kas var man PM

Viens no būtiskiem Martas pakalpojumu bonusiem priekš manis bija tas, ka tie bija bezmaksas. Kaut gan kritiskākajos brīžos tika piesaistīti arī citi maksas juristi, taču Martas piedāvājums tiesas likumu spēlēs bija visizdevīgākais un efektīvākais man. Tiesas process no atbildētāja puses tika vilcināts un ilga vairāk kā 2gadi pat manā situācijā, kad nebija vairs nepilngadīgu bērnu un nebija kopmantas, ko dalīt.
Mediāciju nozīmēja tiesa, konkrētā profesionāle bija super uzdevumu augstumos, taču pieņemams rezultāts, ne man, ne otrai pusei neradās.
Aptuveni citēšu juristi, kura sastādīja pieteikumu tiesai: nav tik svarīgi vai skapītī stāv laulības apliecība, vai laulības šķiršanas dokuments.
Svarīgi ir: vai ikdienā ir drošība, jumts virs galvas un finanses par ko dzīvot.
Bērni man bija jau pieauguši, tāpēc uzturlīdzekļi nebija aktualitāte. Par laulības šķiršanas tiesas procesa ilgumu jau rakstīju.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439339