Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mantojuma lietas jeb īpašumam 2 īpašnieki.

Alise81

Help!

Ir mantots īpašums ar radinieci - katrai 50% no domājamās daļas. Gribu sakārtot šo jautājumu, jo šis viss sāk mani apgrūtināt. Viņa ir ierosinājusi atpirkt manu daļu. Ok, esmu ar mieru pārdot par pusi no tirgus vērtības, kas laukos ir gaužām maza, toties man lieliski noderētu sava mitekļa pirmajai iemaksai. Un te nu sākas jautrība! Viņa ir kategoriski pret to. Ir gatava atpirkt par pusi no īpašuma kadastrālās vērtības, kam nepiekrītu es. Esmu ierosinājusi atpirkt no viņas par pusi no vērtējuma summas, bet viņa pārdot negrib. Tā mēs jau vairākus gadus maļamies uz riņķi. Es nobriedusi tiesāties! Cik saprotu, tad tiesa var noteikt, kurš no kura atpērk. Šeit rodas mans LIELAIS jautājums! Vai tiesa atpirkšanas cenu nosaka pēc nekustamā īpašuma vērtējuma vai kadastrālās vērtības? Vai kāds ir saskāries ar šādu situāciju? Jo šeir runa nav par to, ka viņa to nevarētu atļauties! Var! Te ir princips nemaksāt! Un man ir princips neatdod par pilnīgu sviestmaizi!

Resnā Žurka

Vai tiesa atpirkšanas cenu nosaka pēc nekustamā īpašuma vērtējuma vai kadastrālās vērtības?
Tiesā jāiesniedz svaigs īpašuma novērtējums, ko veic sertificēts vērtētājs. Tā ir tirgus vērtība. Tā kā tava interese ir tikt no īpašuma vaļā un vēl par puscenu, tad zaudēt īsti nav, ko. Tikai jautājums pašai apdomāt, vai īpašuma vērtība ir gana liela, lai atmaksātos tiesāties (nodeva tiesai nav liela - 70 euro + vēl kaut kas zem 10 euro, bet advokāts ir pavisam citas izmaksas). Vispirms jebkurā gadījumā būtu piedāvājums otrai pusei jāiesniedz rakstiski - vai nu ierakstīta vēstule, iespējams, ka advokāta sagatavota, vai nu kā notariāls akts.

Alise81
Mēģini iziet uz ātrās pārdošanas vērtību.

Tas ir, pasūti novērtējumu , kas nosaka, gan tirgus vērtību, gan ātrās pārdošanas vērtību.

Un tad šo savu piedāvājumu nosūti oficiāli un rakstiski otram īpašniekam ká advokāta vai notāra sagatavotu aktu, kà to jau ieteica Resnā Žurka.

Varbūt tad izpaliks tiesāšanas, savādāk tādas parunàšanàs vien nekam nekādu pienākumu, ne vajadzību kritiski padomāt par darījumu, neuzliek. Bet šāds dokuments būtu iemesls aizdomāties.

Par kadastrālo vērtību nekādi darījumi netiek veikti parasti.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439375