Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Saruna ar bernu dārza pedagogs par attīstību

Nezinu2023456

Sveiki. Vēlējos apjautāties par to kā veidot pozitīvu sarunu ar bernu dārza audzinātāju saistībā par bērna attīstību. Mūsu bērnudārza bernus nedala pēc vecuma grupām, bet ir 2 grupas. Maza grupa bērni 1,5 g līdz 3 gadi un liela grupa 3 gadi kopā ar bērniem līdz skolas gaitas uzsākšanai. Uz lielo grupu saprotu, kad bērni tiek pārcelti, ja ir sasniegtas prasmes runāšana , apģērbšanaa un gatavi mācīties skolas gaitu uzsākšanai.

Mans bērns uzsāka iet lielajā grupa 3,5 gados un pirmajā nedēļa audzinātāja padalījās ar atgriezenisko saiti, ka bērns nezin burtus, skaitļus, nezin cik gadu, nezin gadalaikus. Un ieteikums ir mājas bērnam iekārtot darba galds.

Lai gan mums mājas darba galds ir un esam tāpat darbojušās kopā , tad ieteikumus par burtiem un cipariem ņemu vērā un kad darbojamies, tad aktivitātes izdomaju ar burtu un cipari apgūšanu…. Bet paiet vairāki mēnesi un jutu, kad bērnam ir pretestība pret burtiem un cipariem un nevēlas par to tēmu runāt. Mēģinu to iekļaut caur spēli, bet jutu kad bērns tāpat kaut ka cenšas izvairīties , lai apgūtu.

Darzina arī pēc pirmās sarunas septembri lavu paiet pāris mēnešiem un novembri apjautājos audzinātājai no jauna par bernu un kā viņam klajas ar macibam. No audzinātājas atkal saņemu identiski atbildi kā septembri (pilnīgi vārds vārda) un nesekoja nekādi ieteikumi, tikai nepatīkami bija, kad tas teksts par to ko bērns neprot tika teikts bērna priekšā. Ja runāju ar mazo par šo , tad redzu, kad viņa ir bēdīga, kad nezin burtus un ciparus…

Šobrīd mani šī situācija ir jau novedusi uz izmisumu, jo atkal jau trešo reizi audzinātāja bērna priekšā bija teikusi, kad bērns netiek līdzi citiem bērniem (sava vecuma) un nezin skaitļus un pārdzīvojot. Pēc šī biju audzinātājai teikusi, kad mēs mājas darbojamies un varbūt viņa var pastāstīt sīkāk par mācību procesu un varbūt varam aprunāties ar viņu par to, uz ko vienkārši saņemu zinu ko viņi dara grupiņa ( ir burtu un ciparu mapītes , kur mācās izprast simbolus un skaitu) un kad ar mani darba laika nav iespēja runāt runāt, jo ir aizņemta ar bērniem.

Tas kas mani baida, kad iespējams bērnam šāda veida mācīšana ietekme viņa pašsajūtu un rodas bailes, vai arī ir kāda cita problēma, kas traucē apgūt lietas… tiešām nezinu ka man korekti runāt ar bernu dārza audzinātāju un ka kopumā man regate uz šādu situāciju. Pilnīgi noteikti bernu dārza audiznatja nevelos vainot , kad mans bērns kaut ko nezin, tik nedaudz uztrauc audzinātājas komunikācija, jo man iztrūkst no viņas rekomendācijas un komunikācija. Darzins nav pašvaldības, bet privāts.

Attachment.png

Tulip

Jums reizi pusgadā nav paredzētas tikšanās ar audzinātājam, lai izrunātu visus šos jautājumus? Klasiski šādam mācību formātam tās ir.

Nē, mums nav nekādu sarunu.

Nezinu2023456
Varbūt tu pati vari uzreiz skolotājai pateikt, pirms viņa atkal sāk teikt, ko tavs bērns nevar un nedara, ka gribi parunāt par to bez bērna klātbūtnes. Tas tiešām galīgi nav labi,ja bērna klātbūtnē sāk šādi vest sarunu un tikai par negatīvo vai bērna atpalikušanu kādā jomā.

Es gribēju tev uzrakstīt tavà citā tēmā, kuru tu slēdzi, ka, manuprāt, tiek izdarīts par daudz liels spiediens uz bērna spējām šajā vecumā. Tas, ko pieprasa dārziņš, bērnam vēl nav jāmàk. Līdz ar to sanāk, ka no bērna tiek prasīts tas, ko viņš nemaz vēl nespēj.

Nav četrgadnieks jāliek pie mācībām gan dārziņā, gan arī mājās. Kad tad izbaudīs bērnību?

Šajā vecumā ir jāapgūst daudz vairāk pavisam citas lietas, nevis pliks alfabēts vai tamlīdzīgi.

Es ietu un prasītu sarunu tikai ar skolotājām, bez bērna klātbūtnes, kur arī visu izrunātu.

Ja jau no mazotnes iedzen stresu un riebumu pret mācībām, tad kas būs skolas laikā? Nebeidzams stress un trauksme.....

Manuprāt, jūsu bērns ļoti labi tiek galā ar vajadzīgo. Bet tam nevajadzētu būt izveidotām, mācībām un mājas apmācībai, ar tādu spiedienu un tempu, ka bērns atpaliek....

Ir vēl veseli 3 gadi līdz skolai.

Nezinu2023456

Darzins nav pašvaldības, bet privāts.

Izņemiet bērnu no šāda privata dārziņa. Mana pieredze , iepriekš jau rakstīju, ar privāto b/d ir līdzīga un bēdīga. Jā,bērnu sabučos , piestūķēs ar saldumiem, lai tik bērns smaidītu, bet izglītošanas darbs tur nenotiek. Pieļauju, ka lielākos privātos b/d, kur ir kārtīgs metodiķis, kurš uzrauga izglītojošo darbu ir viss ok, bet šādos 2 -3 grupu dārziņos , kur dažāda vecuma bērni sastūķēti vienā grupā, uz bērna apmācību un izglītošanu maz cerību. Saku to netikai kā vecāks, bet arī kā darbinieks.

Nezinu2023456
https://www.rimi.lv/rimi-berniem/izglitiba/kad-bernam-japrot-pazit-burtus-ciparus-lasit-un-rakstit

Papildināts 17.02.2024 19:52:

Nezinu2023456
Es arī šādas jauktās grupās neatbalstu, jo ir milzīga atšķirība starp 4 un 6 gadus veciem bērniem.

Droši vien der meklēt normālu dārziņu ar viena vecumposma bērniem.

Paldies liels ar viedokļiem. Man ir bijušas arī citi gadījumi, kad bērns teicis, ka audzinātāja sitot pa dibenu , tad atkal audzinātāja pavērsa situāciju pret mani, kad "vinas darzina nesitot", tāpat bērns stāsta, kad viņam dodot saldumus un mums ir atopiskais dermatits... vai tiešām dārziņos dod saldumus ?

Papildināts 17.02.2024 20:06:

Paldies liels ar viedokļiem. Man ir bijušas arī citi gadījumi, kad bērns teicis, ka audzinātāja sitot pa dibenu , tad atkal audzinātāja pavērsa situāciju pret mani, kad "vinas darzina nesitot", tāpat bērns stāsta, kad viņam dodot saldumus un mums ir atopiskais dermatits... vai tiešām dārziņos dod saldumus ?

Bēdīgi ir tas , kad audzinātāja ir darzina vaditaja. Ļoti nevelos strīdēties un velos būt sakarīgs vecāks , bet mani biedē tieši tā attieksme pret mani ka mammu.

Bēdīgi ir tas , kad audzinātāja ir darzina vaditaja. Ļoti nevelos strīdēties un velos būt sakarīgs vecāks , bet mani biedē tieši tā attieksme pret mani ka mammu.

Papildināts 17.02.2024 20:08:

Par saldumiem runājot - man ir bail ko jautāt, jo tāpat ka par "dibena sišanu" un "saldumu ēšanu" pateiks, kad bērns izdoma vai neta saprot

Tulip

Nezinu2023456
Jums kaut kāds ļoti dīvains dārziņš, kāpēc neapsverat domu to mainīt? Nezinu kā privātajos ar vietām, bet, piemēram, ļoti daudzos pašvaldības dārziņos ir brīvas vietas, jo daudzi nevēlas tur sūtīt bērnus.

Meauk

Audzinātāja / Vaditaja man rakstīja, kad ar mani nav laika runāt, jo ir ar bērniem.

Papildināts 17.02.2024 20:12:

Meauk

Audzinātāja / Vaditaja man rakstīja, kad ar mani nav laika runāt, jo ir ar bērniem.

Papildināts 17.02.2024 20:13:

Tulip

Šobrīd apsveru darzina maiņu, jo šī attieksme mani ļoti apbēdina.

Nezinu2023456
Tu taču, šo visu rakstot, saproti, ka tev un tavam bērnam ir , kà moderni saka, toksiskas attiecības ar dārziņu. Un tās ir dārziņa vainas dēļ.

Tev ir nevis jābaidās iebilst dārziņam un viņa personālam, bet ir jāspēj tas izdarīt, lai aizstāvētu sava bērna intereses un tiesības, tiesības nejusties ká atpalikušam, jo viņš tāds nav, ne arī jāļauj karinât birkas savam bērnam, ka viņš ir tāds vai šitáds.

Jums nav objektīva pamata izmisumam, jo šajā gadījumā problēmas ir vairāk dārziņā pusē, nevis jūsu bērna.

Papildināts 17.02.2024 20:15:

Nezinu2023456
Nopietni - jums ir jāmaina dārziņš.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439643