Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Rekuperators mājā

Spulgacite

Spulgacite

Gribu dzirdēt pieredzi, atsauksmes. Tā kā plānojam būvēt māju, ir aktuāli. Cik daudz elektrību patērē? Vai dzirdi skaņu? Vai jūt gaisa plūsmu? Brālis bija ciemos pie draugiem, saka, ka sēdi ar bērniem spēlējies uz grīdas un jūt, ka pūš.


Katram savs

Spulgacite
Vai dzirdi skaņu?
Dzird tajā telpā, kur viņš atrodas (mums pagrabā). Istabās nedzird.

Cik daudz elektrību patērē?
Kad nestrādā piesildītājs, tad maz. Man ir piefiksēts 35 kWh mēnesī. Ziemā, kad darbojas piesildītājs, tad var sanākt krietni vairāk.

Vai jūt gaisa plūsmu?
Varētu būt atkarīgs, cik stipri noregulē pūšanu. Ir gadījies just, ka pūš, rūpīgi jāplāno, kur liek izvadus.

Papildināts 18.02.2024 12:33:

Spulgacite
Ja neliek rekuperatoru, tad jādomā, kāda tad būs ventilācijas sistēma.

Dažas lietas, kas jāatceras:

1) ja gribi uzbūvēt māju LEGĀLI, tad bez rekuperācijas visticamāk būs ļoti grūti iekļauties energoefektivitātes prasībās (ja nu vienīgi ir īpaši biezām sienām un maziem lodziņiem). Ir kas būvē māju un noformē to, kā vasarnīcu (precīzu terminu neatceros), bet nu tas tāds nezināmais, kas nākotnē kādā brīdī var atspēlēties. Turklāt nezinu vai šis vēl vispār ir aktuāli, vai arī šis robs likumdošanā beidzot aiztaisīts ciet;

2) Mūsdienīgā siltinātā mājā sakarīga ventilācija principā ir OBLIGĀTA, lai būtu ko elpot un visi stūri nepelētu. Rekuperācija vienkārši ir efektīvākais veids kā to izdarīt. Uzbūvēt māju, kurā vienīgā ventilēšana ir vannas istabā nosūcējs un "ja gribi elpot, tad atver logu" ir pilnīgs neprāts.

Cik daudz elektrību patērē?

Pēc būtības šim tik ļoti nevajadzētu pievērst uzmanību, jo idejiski patērētā elektroenerģija būs daudz mazāka, salīdzinot ar to cik ietaupīsi uz mazāku apkures patēriņu. Vienkārši runājot rekuperācija ir sistēma, kas nodrošina, ka ventilējot telpu, viss siltums neiziet ārā un tas uzsilda auksto gaisu, kas nāk iekšā. Ja nu vienīgi rekuperācija nav saregulēta, ka obligāti ienākošajam gaisam jābūt 20C+ (to panāk ar papildus sildītāju), tad elektroenerģijas patēriņš nebūs liels. Ieguvums bez sildītāja būs jebkurā gadījumā, jo, piemēram, ziemā Tev vairs nenāks iekšā gaiss ar -10C, bet gan kkādiem +5C. Liela starpība.

Vai dzirdi skaņu?

Tur jau katram aparātam savs skaņas līmenis. Ir diva veida rekuperācijas - individuālās un centrālās. Individuālās ir, kad katrā telpā sienā uztaisi caurumu ventilācijai un tur ieliec iekārtu, bet centralizētais ar ar kopēju iekārtu (saimniecības telpā), kur pēc tam uz katru telpu aiziet truba gaisa apmaiņam. Centralizētais variants ir krietni dārgāks, aizņems vairāk vietas, bet būs klusāks (ne saimniecības telpā, bet istabās gan).

Vai jūt gaisa plūsmu? Brālis bija ciemos pie draugiem, saka, ka sēdi ar bērniem spēlējies uz grīdas un jūt, ka pūš.

Viss jau atkarīgs no novietojuma un uzstādījumiem. Jo ieregulēsi mazāku ventilēšanu, jo mazāk jutīsi (un mazāks būs arī troksnis). Jo aktīvāk ventilēsi, jo vairāk jutīs. Kā jau teicu, ventilāciju vajag jebkurā gadījumā bez tās nevar iztikt. Nav ko smacēt bērnus.

Pēdējās izmaiņas: JanisB, 19.02.2024 11:06.

Mums koka stāvbūvē centrālais rekuperators 2.stāva pažobelē, zinātājs dzird blakus istabā 2.stavā un apakšas istabā 1.stāvā. Viesi, kas nakšņojuši, nav izteikušies. Aukstā laikā ienākošais gaiss ar elektrību tiek piesildīts, cik tad patērē, nezinu. Vasarā ļoti karstā laikā slēdzam ārā, jo savādāk piedzen māju ar karstu gaisu, bet dzesēšanas funkcijas nav.


Embeka

Ir centrālais garažā, tur arī kautko dzird, citur baigi nē. Gaisa kvalitāte nesalīdzināma kā bez - sākumā padzīvojām bez, jo uzstādītāji vilka garumā.

Elektropatēriņu neesmu pētījusi, bet nekas ievērības cienīgs.

Nepūš absolūti, bet sākumā vajadzēja atkārtoti pieregulēt, jo atsevišķās vietās likās, ka kautko jūt.

nikii

Spulgacite
Iesaku apdomāt ventilācijai pielikt klāt gaisa mirtināšanu ziemā un dzesēšanu vasarā.


ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Katram savs

viesis
Vasarā ļoti karstā laikā slēdzam ārā
Vasarā jau logi vaļā, ne?

Papildināts 19.02.2024 17:47:

nikii
Iesaku apdomāt ventilācijai pielikt klāt gaisa mirtināšanu ziemā un dzesēšanu vasarā.
Par dzesēšanu - kā tas strādā? Kaut kur rekuperatora ceļā "piesprauž" kondicionieri? Vai nav efektīvāk likt kondicionierus pa tiešo telpās?

malacis

Vasarā ļoti karstā laikā slēdzam ārā, jo savādāk piedzen māju ar karstu gaisu

Ja mājā gaiss ir vēsāks kā arā ( piemēram, darbojas gaisa kondicionieri), tad, gluži otrādi, vasarā rekuperators atdzesē ienākošo gaisu.

Privātmāju piespiedu ventilācija, t. sk. ar rekuperāciju tērē ap 20-100W ventilatoriem.

Ziemā ventilācija sausina gaisu. Ja vēlas ieviest mitrināšanu ventilācijas sistēmā, tad ļoti rūpīgi jāpārdomā, lai pieplūdes caurulēs neveidojas kondensāts, citādi būs nelaba smaka

Skaņu var samazināt, liekot resnākas caurules, jo tad gaisa plūsma lēnāka. Es vēl ieliku speciālus klusinātājus. Vēl var ielikt jaudīgāku rekuperatoru un darbināt to samazinātā režīmā.

Noteikti jāliek atsevišķi tā sauktie kabatu filtri gan pieplūdei, gan nosūcei, lai nepieput caurules un ventilatori.

Papildināts 19.02.2024 19:38:

Ja kautkur pūš virsū, var ielikt regulējamus difuzorus un novirzīt plūsmu uz sāniem

Nu mums nav kondicionieri un nav plānots. Nav un nav plānota ar centralizēta mitrināšana. Karstā vasarā pa dienu, kad mājā neviena nav, aizvelk aizkarus - aptumšo māju, aizver durvis, logus, un vēdina pa nakti ar vaļā logiem, no rīta visu aizver. Bet mums nav lielu vitrīnu un ir pārkare, lai zemā ziemas saule iespīd istabās, bet vasarā noēnojas....kaut kādi filtri ir, reizi 4 - 6 mēn. mainām.


Spulgacite

Paldies par viedokļiem, ir lielāka skaidrība.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439651