Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vējbaku un masaliņu vakcīna

Dilemma

Sveikas!

Bērnam 1.5 gadi, mums plānota vējbaku un masaliņu pote pēc mēneša. Gribu pieredzi - vai varat ieteikt dalīt vai tomer vienā reizē? Un lasīju dazādus viedoklus par vējbaku potes nepieciešamību. Interesētu svaigāki viedokļi. Lidz šim viss dalīts ( lai mazinātu slodzi organismam un nav pēc kalendāra, atpaliekam, jo izlēmam potēr vēlāk).

Papildināts 19.02.2024 10:19:

*potēt

piektdiene

Varu pasalīties tikai ar savu personīgo pieredzi. Bērnībā vējbakas neizslimoju un tad arī vakcīnas nebija. Saslimu tagad 40+ vecumā, rezultātā slimības izraisītās blaknes izjutīšu visu atlikušo dzīvi.

Puikam vējbaku vakcīnu netaisījām.

B/d grupiņā bija epidēmija - saslima praktiski visa grupa (arī potētie bērniņi slimoja ļoti smagi - temp.40 un izsitumi pa visu ķermeni). Neslimoja tikai 2 - mans puika un vēl viens bērns. Uztaisījām nesen analīzes - esot izslimojis nemanot. Kā ģ.ā. teica, iespējams bija kāda pumpiņa, kuru nepamanījām, bet tā arī esot bijusi visa simptomātika.

Līdz ar to, katram sava pieredze. Ģ.ā.teica, ja nepotējas, tad līdz 12 gadu vecumam jātaisa antivielas uz pārslimošanu. Ja būs izslimojis - super, imunitāte ir. Ja antivielu nav, tad gan vajagot apsvērt vakcināciju, jo pēc 12 g.v. un it sevišķi pieaugušajiem saslimt ar vējbakām ir ļoti riskanti un pastāv dažādu komplikāciju riski.

Pienene1234
Tad konkrētajam bērnam paveicies.

Mums, kad mājās bija vējbakas, jaunākā nepotēta slimoja ļoti grūti, vecākā, kas bija potēta neslimoja vispār. Abas gulēja vienā istabā blakus gultās.

Izzīlēt, kā būs, nav iespējams.

Viens gan - ja bērnam ir ādas problēmas (dermatīti), tad visi pumpu vīrusi ir dubultriebīgi.

Dilemma Iesaku palasīt ārstu sagatavotus materiālus par potēšanos un "slodzi organismam", nupat vēl FB kaut kas BKUS lapā bija par jaundzimušo vakcināciju, arī mistiskā briesmīgā "slodze organismam" bija pieminēta.

magnolija11

Un pēc izlimotām vējbakām, pie zemas imunitātes lien ārā rozes. kas pensijas vecuma cilvēkiem var būt ļoti smagas, arī sekas

Papildināts 03.05.2024 12:51:

Un slimojot ar vējbakām jau pēc 7 gadu vecuma, arī bez simptomiem, vīriešu dzimtes pārstāvji paliek mazauglīgi vai neauglīgi pavisam. Bieži esot novērots, ka tēvs izslimo kopā ar pirmo bērnu, smagāk vai mazāk, un pēc tam čus no bērnradības

Es kà jau pieaugusi un nobriedusi sieviete, kuru bērnībā mana māte bija ļoti inovatīvi atteikusies potēt, uzskatu, ka tas bija ļoti slikts lēmums.

Pēc tam, jau sasniedzot pilngadību un stājoties augstskolā, kur bija nepieciešamas visas potes, man pāris mēnešu laikā visu vajadzīgo skolas medmāsiña sapotēja.

Vējbakas kopā ar jaunākajiem bērniem izslimoju 40 gadu vecumā. Nu tas bija piiipec. Labi, ka mans ārsts UK steidzami reaģēja uz notiekošo un uzreiz deva visādas zāles un palīdzību, lai tas neatstātu sekas. Un vēl, paldies Dievam, ka nesaslimu ar vējbakām tajos laikos, kad biju stāvoklī ar visiem saviem 3 bērniem. Tas būtu šausmīgi traģiski. Un to diez vai spētu piedot saviem vecākiem....

Savus bērnus esmu visus sapotējusi pēc kalendāra bez nekādām atkāpēm.

Arī pati ká zīdainis un bērns labāk būtu bijusi tāpat potēta, nevis inovatīvu pieeju izbaudījusi.

Tamdēļ, mīļie vecāki, apdomājiet kārtīgi savus lēmumus. Šitais ekšens - es te tagad nebūšu kā visi citi, es neļaušu savus bērnus "indēt" - tas var beigties ļoti slikti priekš jūsu bērniem un pat negatīvi ietekmēt potenciālos mazbērnus.

Pēdējās izmaiņas: Meauk, 03.05.2024 14:13.

S.Kamis

magnolija11
slimojot ar vējbakām jau pēc 7 gadu vecuma, arī bez simptomiem, vīriešu dzimtes pārstāvji paliek mazauglīgi vai neauglīgi pavisam.
Pēc vējbakām? Vai tomēr pēc cūciņām?

Spulgacite

Potes var dalīt, nav problēmu. Es tā parasti darīju. Savu jaunkundzi sapotēju, uzsākot viņai skolas gaitas. Cerēju, ka bērnu dārzā izslimos, bet nekā. Neriskēju nepotēt, apkārt dažādi šausmu stāstiņi dzirdēti.

ninona
Paldies, sameklēju, izlasīju. Nepārliecināja, bet mazliet nomierināja. Jebkurā gadījumā, ja dala, ir iespēja izsekot reakcijai pēc katras potes. Tomēr uzskatu, ka tā ir vieglàk organismam. Es vispār nesteigtos, bet tuvojas b/d gaitas, tāpēc gribēju viedokļus. Arī ta braukšana dubultā nebutu nekas, bet bērns traki raud potes laikā ( pēc 5 min viss jau ok), un sanāk , ja bieži brauc, vairāk stresa.

Par vējbakām, nu lasot pieredzes, loti dažādi.

Papildināts 20.05.2024 14:52:

Spulgacite

Nu tie šausmu stāstiņi jau ir tie, kas liek negribīgi potēt ( es par sevi).

Dilemma
Tomēr uzskatu, ka tā ir vieglàk organismam.
Koks ar diviem galiem. Vienu un to pašu "ķīmijas" (neba potē ir tikai baciļa gabaliņš , bet visādas nesējvielas, konservanti utt. ) devu potēt vienreiz pret vairākām kaitēm vai vairākas reizes pa vienam bacilim.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439663