Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

DĀRZS - jautājumi,ierosinājumi - iespējams paplašināšanas vērta tēma

aprikose

Sveiciens!

Šogad plānots pārņemt dārzu savā lietošanā.

Jautājums - ar ko labāk uzstrādāt zemi? Platība aptuveni 100-150kv.m.

Pētu augsnes kultivatorus, bet neko no tiem nesaprotu.

Tik vien kā ar benzīna dzinēju būtu ērtāk, lai nav jāstaipās ar vadiem.

Protams, varētu īrēt, bet savs ir savs un būs tāpat nepieciešamība turpmākajiem gadiem. Dārza (dārzeņu) platību gan ir mērķis samazināt, bet tāpat nepieciešamība zemi uzstrādāt, lai kaut līdzeni iesētu zālāju u.tml.

Respektīvi traktors ar arklu pārāk liels agregrāts.

Kaut ko mazdārziņa platībām vajadzētu.

Topošā dārzniece

ačuks

Platība aptuveni 100-150kv.m.

Tadu platību var uzrakt ar lāpstu, ja tur jau ir dārzs

Katram savs

aprikose
Platība aptuveni 100-150kv.m.
Es arī lasu un prātoju - vai nav kāda pārrakstīšanās?

Tas ir 10 x 10(15) m gabaliņš.

Šobrīd ir vairāk, bet plānā ir samazināt līdz 60-100kv.m. apstādāmo platību - "kabataslakata" izmēra virtuves dārzu ierīkot.

Bet jā, atvainojiet, es arī minēto platību nevarēšu uzrakt ar lāpstu. Jo pēdējo reizi zeme uzstrādāta pirms vairāk kā gada.

Lāpstas darbi pietiks siltumnīcas platībai.

Senāk tā lauka zeme tika frēzēta ar padomju laika frēzi, bet tā ir garu izlaidusi.

Katram savs

aprikose
Jo pēdējo reizi zeme uzstrādāta pirms vairāk kā gada.
Vai tad mūsdienās vairs tā visu rok? Es izkaplēju vadziņas un sēju tik iekšā, gadiem neko neesmu rakusi. Nezinu, varbūt vajag.

Ja tur velēnas, tad citādāk. Bet tad atkal es uzklātu melno plēvi, zem tās visa zāle iznīkst.

Es frēzi īrētu, īpaši jau tik mazai platībai. Reāli frēze nepieciešama 1x gadā. Un ja zeme tiks regulāri apstrādāta, tad, lai uzraktu 100kv.m., nākamgad arī īrēt nevajadzēs, to izdarīt ar lāpstu būs elementāri.

Ok. Paldies!

Iepriekš šis dārzs pavasaros tika uzarts un rudeņos uzfrēzēts. Bet pagājušajā sezonā tas netika darīts. Novākta tikai raža, kas nebija pārāk izdevusies, jo ierastie zemes darbi nebija notikuši. [Plus vēl lielais sausums, kas bija]

Īrēt- nu, protams, variants.

Vai samaksāt kādam, kad atbrauc un izdara, kā tam arājam, kas brauca uz šo dārzu katru pavasari [ar tādu mazo traktorīti]. Tagad vienkārši šāds maziņš traktorists īsti nevar piekļūt dārza laukumam, jo vietai, kur varētu piekļūt, priekšā ir betona bloki. [Pašrocigi nevar pārvietot]

Ai nu labi. Gan jau noskatītais augsnes ktivators būs labs. Gribas tomēr savu, ko iemest auto, lai zemi uzstradatu arī omes mazdārziņā, kad brauc pavasara/rudens talkās

Papildināts 20.02.2024 11:53:

Cik jums h prasa uzrakt 100kvm?

Jo nu mana fiziskā forma nav pārāk izcila un man ar lāpstu būs jau jāuzrok siltumnīca un skaistumdobes

Cik jums h prasa uzrakt 100kvm?

Manā Rīgas mazdārziņa izpratnē tie ir nevis 100 kv.m., bet kādas 6-7 5m garas dobītes. Un rakšana man notiek pakāpeniski - aprīlī uzroku 1-2 dobītes, lai iesētu redīsus, salātus un zirnīšus, tad maija vidū vēl dažas un sastādu puķu stādus, kādu puķkāpostu, dažus kolrābjus utt, maija beigās uzroku palikušās un iebakstu pupas un gurķus. Tad jau redīsi ir noēsti, uzrušinu dobīti vēreiz, uzberu drusku kompostu un stādu nākošo salātu vai kolrābju porcju... Manuprāt labāk uzrakt dobi tad, kad tur kaut kas tiks stādīts iekšā. Starp dobām man ir nomulčētas taciņas, tas ietaupa darbu un arī resursus, jo kompostu tad var ierakt tieši tajā vietā, kur tas nepieciešams.

Ā nu redz..

Bet nu jā. Galvenokārt vajag kārtīgi uzrušināt visu lauku, lai izlīdzinātu, pievērstu klāt zemi un lielākajai daļai sētu zāli. Attiecīgi pēc tam ir jau gatavs plāns ko kur un kā.

Es tikai gribēju zināt pēc kādiem parametriem jāvadās, lai izvēlētos augsnes kultivatoru privātmājas dārza platībai.

aprikose
Ja ir iespēja aizņemties vai izīrēt, tad ir prātīgi to darīt, izmēģināšanai. tas nav pats ērtākais un vieglākais instruments. Mums palīgā nāca radinieks ar savu instrumentu un visu smuki apstrādāja, izlīdzināja, es pēc tam tikai ar grābekli pielaboju. es pati netiktu galā, fiziska spēka būtu par maz. un, ja plānots pārsvarā sēt zālīti, tad zemi jau vajag vienreiz tikai sagatavot. Pēc tam tikai kopšana.

Man nebija plānots saknu un dārzeņu dārzs, bet kaut kādus sīkumus gribējās, tāpēc piparmētras, pētersīļi, koriandrs, pag gad arī pāris tomāti, zemenes utt man aug augstajās dobēs. Sākumā citi skeptiski skatījās, teica, ka vasarā viss izkaltīs, ziemā izsals, mana vairāku gadu pieredze rāda, ka tā nav taisnība. Galvenais pareizi sagatavot un kopt šīs dobes. Ja dārzs nav liels, tad, manuprāt, šis ir ļoti labs variants.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439671