Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Apavi pastaigai kalnos vasarā. Un ne tikai.

Katram savs

Katram savs

Izpētīju daudzas tēmas, bet īsti neatrodu atbildi. Plānots vasarā pastaigāt pa Norvēģijas dienvidu kalniem (Trolltunga, Kjerag u.c). Skaidrs, ka apavi jāpērk savlaicīgi un jāapdzīvo.

Man ir labi Zamberlan ādas zābaki, bet bažījos, vai ar tiem vasarā nebūs karsti. Ko un kur ieteiksiet skatīt, pēc kādiem vārdiem meklēt?

Negribas arī tūkstošus iztērēt, jo nevar zināt, vai vēl kādu reizi noderēs.

Noderētu arī citi padomi iesācējam. Galvenais neskaidrais pagaidām ir, CIK slikta ir mana fiziskā kondīcija, un ko varu vēl paspēt darīt lietas labā.

Augstas botas varetu but risinajums. Ja nesisi somu 15 kg, tad labak zabaki.

Pastaiga pa veikaliem un tad pasuti interneta. Var parastajos interneta veikalos nopirkt uz atlaidem, vecakas kolekcijas par labu cenu.

Viss jau atkarīgs kur plāno doties. Pa kalnu taku vai bzceļiem.

Aizkāp līdz veikalam Virsotne vai Ceļotājs, Gandrs, Dechatlon. Pirmajos trijos ir zinoši pārdevēji, par pēdējo un pārdevēju kompetenci nezinu. Skatītos uz higking apaviem un droši vien tādiem, kas satur potīti. Potītes mežģījumi ir vienas no biežākajām kaitēm.

Bodēs pamēŗītu dažādu ražotāju pārgājienu apavus, pat ja neviens modelis neiekrīt sirdī, lai saprastu konkrētā ražotāja izmēru un to kā konkrētār ražotāja apavos jūtas tieši mana kāja - vai ir ērti, vai der lieste.

Galvenais neskaidrais pagaidām ir, CIK slikta ir mana fiziskā kondīcija
Atiek notestēt - kāds 10 kmm pārgājiens pa nelīdzenāku apkārtni noderētu.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Katram savs

Sila purene
Ja nesisi somu 15 kg,
Es ceru, ka nē. Tie būs vienas dienas izgājieni.

Papildināts 19.02.2024 20:55:

pece
Atiek notestēt - kāds 10 kmm pārgājiens pa nelīdzenāku apkārtni noderētu.
10 km pa takām es viegli varu noiet. Tā jau ir, nekas cits neatliks, kā izmēģināt garāku un grūtāku maršrutu tepat pa Latviju.

Dizspare

Ja tie ir tiešām kaln, tad svarīgi stiprināts purngals un vismaz 0,5 izm lielāki. Svarīgi kāpjot lejā.

Man ir no Lowas un nesen uz atlaidēm nopirku Maindl. Tiem esot gandrīz mūža garantija. Galvenais, lai ērti. Redzēs.

Katram savs

Paldies visām. Es vairāk par to vasaru uztraucos. Vai klasiskos tūristu zābakos nebūs pārmēru karsti. Labi, iešu apstaigāt veikalus.

Nu, Norvēģijā var arī nebūt karsta vasara. Pērn augustā Nordkapā bij +4.

lauvux

Katram savs
nav tik traki. Esmu gājusi arī +38 ar kalnu zābakiem, protams, ka kājas svīst, bet jāpaņem līdzi sausas zeķes, lai vajadzības gadījumā var samainīt. Neriskētu vilkt neko, kas nav ar stabilu potīti un stingru purngalu, neesmu kājas loterijā laimējusi.

Kukazhaa

staigaaju kalnos katru otro viikendu. ne iesaaceeju takaam. juus jau netaisiiiet jaadomaa, nekaadus baisos kalnu paargaajienus, nebridiisiet paari kalniem pa neceljiem... No pavadara vidus liidz veelam rudenim man ir zemie haikinga apavi. manaa gadienaa adidas terrex un la sportiva trailrunning botas, mani koleeghi iet ar salomon zemajiem, kad auksts paliek, lietus uns lapjsh velku tos augstaakos, man ir no mammut, citam la sportiva (baisi daargi, bet labi) Nu lai kaajas sausas un sniegs nesalien iekshaa. Nu vispaar vasaraa es velku biehi haikingsandales. nu vispaar gandriiz vienmeer. man potiiteem nav ne vaina un kondiicija normaala.

Principaa svariiga ir zole. Tai jaabuut ne paaraak lokanai, un nesliidiigai. Pilniigi cieta zole, kur nevari apavu panjemot rokaa palociit, 99% svetdienas kalnos gaajeeju nav vajadziigi. Tie ir domaati akmenjiem, alpiiniem paargaajieniem, augstumiem kas parasti ir virs 2000m.. (man ir maindl). Tie ir augsti, smagi. Ja zole miiksta un lokana.. taa domaata "miikstiem" celjiem. Akmenji tev peedas atspiediis. Un taadi ir piemeeram jack wolfskin un taml. Un obligaati izmeeru, pusizmeeru vismaz lielaakus, preteeji tev nagi buus zili atspiesti (man normaals 38, shitiem apaviem peerku vismaz 39).

taatad: 1. ne paaraak cieta, un ne miiksta zole, 2. laba vibram/ continental zole kas nesliid, 3 izmeers lielaaks kaa parasti neesaa, vsimaz pusizmeeru ja ne izmeeru lielaakus.... un meeghini ar vinjiem veicii pastaigaat, peec iespeejas ilgaak. Ja liekas ka kautkur kautkas varetu berzt: NEPEERC! Berzh parasti: potiites, papeedim kanti, peedai plataakaas daljaas malas. Noej pa kaadaam trepeem uz leju, taa lai peda maksimaali uz priekshu zaabakaa sliid. Atsitas pret purngalu? un iedomaajies taa 2h no kalna lejaa... Un needriikst buut shauri.. vinji neievalkaasies, jo apkaart ir neelastiiga josla. Un visu dienu ejot, kaaja piepampst.. ir jaabuut platumaa ljoti briiviem. peedas plataakaa daljaa. Kas te mineeja par purngala cieto kapi, deelj akmenjiem.. taada ir visiem haikinga apaviem.

viss paareejais jau ir personiigie vipendroni: zemaas, augstie, pusaugstie, udensizturiiba goretex vai bez, aada vai sinteteikas mash. kraasas... modelis katrs ir savadaak, tas pats adidas terrex sii gada un pagashgada modelis atshkjiras utt.. jaameera. salomon man kaadreiz patika, a tagad tik shauri, ka riebj.

p.s. man ir kraajumaa un visaadiem gadieniem. Bet augstie tieshaam ljoti specifiski un reti vajadziigi (ir arii koleeghis kas vinjus arii vasaraa neesaa, vinjam taa patiik), ir koleeghis kas vienmer asics gel kayano gtx botaas iet (vai kursh tur tas traila modelis).

Katram savs

Paldies visām, bet īpaši Kukazha par tik izsmeļošu aprakstu.

Man ir šādi - https://www.zamberlancanada.ca/product/25146882/309-new-trail-lite-gtx-r-men-s-hiking-boots-waxed-chestnut (nemaz nezināju, ka skaitās vīriešu). Sliecos uz to, ka tos pašus arī varētu izmantot. Līdzbraucējam gan būs jāpērk.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439675