Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bezdarbnieka statuss un NVA

1jautajums

Tā nu ir iznācis, ka pirmo reizi 20 gadu darba mūžā, darba devējs pēkšņi ir pateicis paldies un pilnīgi negaidīti esmu palikusi bez darba. Izpētīju par bezdarbnieka statusu un pabalstu, bet nav skaidrs par ierašanos NVA. Varbūt kādam ir pieredze parasti cik ilgi pēc iesnieguma par statusu un pabalstu ir jāierodas NVA, vai ir kaut kāda iespēja lūgt datumu mainīt? Ar bērnu skolēnu brīvlaikā bija ieplānots brauciens, viss jau sen samaksāts, liekas muļķīgi tagad visu atcelt. Jautājums, ja tagad iesniedzu pieteikumu statusam un mani uzaicina tajā nedēļā uz NVA, tad saprotu, ka neatrašanās valstī nebūs attaisnojošs iemesls. Tagad nesaprotu vai iesniegt jau pēc brauciena, lai nerastos šāda situāciju un nepazaudēju pabalstu vai par velti uztraucos un nebūs tā, ka uzreiz pēc divām nedēļām jāierodas NVA? Varbūt kādam ir pieredze?

ka neatrašanās valstī nebūs attaisnojošs iemesls.

Esi kā Aldis Latvijā ir brīva darbaspēka kustība ar ļoti daudz valstīm, vairāk kā ir ES, un vari atrasties jebkurā no tām.

Sannija

NVA portālā uzrakstīju iesniegumu par bezdarbnieka statusu 22.12.2023., klātienes konsultācija tika noteikta tikai 28.02.2024. Līdz tam bija informatīvā diena tiešsaistē janvārī.

Uzzvani uz NVA kaut rīt un aprunājies, bet man šķiet pirmā tikšanās klātienē uzreiz nebija, pgan NVA gan pabalstam jāpiesakās elektroniski.

Latvijā ir brīva darbaspēka kustība ar ļoti daudz valstīm, vairāk kā ir ES, un vari atrasties jebkurā no tām.
Jā un nē. Esot citā valstī, bezdarbnieka pabalsts jāpieprasa caur attiecīgās valsts bezdarbieku kantori.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Sannija
Paldies, šis palīdz.

pece
Uzzvanīju, viņi saka, ka visticamākais pēc mēneša, bet kundze ļoti pārliecināta nebija.

Mama_Bear

Man bija pēc mēneša jānāk uz pirmo vizīti

1jautajums
Sveika. Man bija pēc 10 dienām jāierodas uz pirmo vizīti. Kad nozīmēja otro vizīti,tad arī iekrita datumā,kad esam ceļojumā,kurš jau sen bija ieplānots. Uzreiz izstāstīju situāciju un pārlika datumu nedēļu vēlāk,kad esmu atgriezusies.

Tavā vietā pieteiktos uzreiz un ja vizīte iekrīt ceļojuma datumos,tad sazinātos ar piešķirto konsultantu (būs redzams epastā) un pārceltu datumu.

Katram savs

briize
Tavā vietā pieteiktos uzreiz un ja vizīte iekrīt ceļojuma datumos,tad sazinātos ar piešķirto konsultantu (būs redzams epastā) un pārceltu datumu.
Jā, cik atceros, visu var sarunāt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439705