Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pieaugušais vai bērns

Sanita4554

Labdien!
Man uz aizbildniecību uzradās meitene, meitene ļoti mīļa bet lieta sekojoša, meitenei 29 gadi bet attīstība ir uz 13 gadiem, meitenei ir arī atkarības no kurām cenšamies tikt vaļā, protams problēma ir tajā, ka viņa arī uzvedas kā pussaudze, izglītību nav beigusi. Pa cik esmu palikusi viena tad arī neiespējami būt klāt 24/7 jo ir ar kautko jāpelna iztika. Vai nav tādi kā internāti kur būtu iespēja uzturēties un iegūt izglītību arī šajā vecumā? Būtu dienas, ka būtu jāpaliek pa nakti kādas 2-3x ned un pārējās dienas ap 18:00 varētu izņemt. Cik skatos ir tikai parastās vakarskolas kas mūsu gadījumā neder tādēļ iedomājos vai nav izdomāti internāti kur varētu mācīties arī pieaugušie ar attīstības problēmām?

ingulle

Pieaudzis cilvēks atbild pats par sevi.

Nav saprotams termins Man uz aizbildniecību uzradās..

Vai jaunajai sievietei ir invaliditāte? Kas ir ar rīcībspēju?

Ir izglītības iestādes pieaugušajiem ar invaliditāti. Var tās sameklēt, apzināt, izskatīt variantus pēc spējām.

Sanita4554
Varbūt būtu iespēja iekārtot un vismaz pieteikt rindā to pilngadīgo sievieti uz grupu mājām. Esmu dzirdējusi par tādām. Pamekléjiet info!

Alija

Sanita4554
grūti jebko ieteikt ar esošajiem. Varbūt tie ir tikai sociālie faktori, varbūt diagnoze. Tad atšķiras arī risinājumi. Ja invaliditāte, var interesēties SIVA https://www.siva.gov.lv/lv par tālākām izglītības iespējām. Ja atpalicība smagāka, tad grupu dzīvokļi, bet tur arī nav tā, ka aizet un paņem. Jāvēršas sociālaja dienestā vispirms.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

ingulle
Meitenei ir invaliditāte , nav rīcībspējīga . To, ka uzradās nozīme to, ka vecāki aizgāja tai saule un pa cik esmu radiniece tad meitene tagad pie manis.

Papildināts 02.03.2024 13:17:

Alija
Vinai ir dažādas traumas, sakot no fiziskas un seksuālas vardarbības bērnība , beidzot ar psiholoisko vardarbību. Nu uzvedība un intereses ir tādas ka pusaudžiem un jauniešiem vecuma no 13-20 gadiem . Ka kuru dienu bet katra zina nopietnība kadai būtu jābūt viņas vecuma nav

ingulle

NIID.LV | Profesionālās izglītības iespējas cilvēkiem ar invaliditāti un funkcionāliem traucējumiem

Te daudzmaz apkopotas profskolas cilvēkiem ar invaliditāti. Tur var griezties, jautāt, kas un kā. Domājams, tās ir ar internātu.

Papildināts 03.03.2024 12:01:

Sanita4554
Pieauguši īpašie bērni (Forumi): Cālis.lv – Pirmais Latvijas Ģimenes Portāls (delfi.lv)

Te diskusija par pieaugušiem bērniem ar invaliditāti, var atrast kādus pavedienus vai pajutāt, kādas profskolas kādā situācijā labāk piemērotas. (man pašai dēls vēl mācās speciālajā skolā, bet visi meklējumi vēl var būt priekšā...)

viedaminka

Sanita4554
Man uz aizbildniecību uzradās meitene, meitene ļoti mīļa bet lieta sekojoša, meitenei 29 gadi bet attīstība ir uz 13 gadiem, meitenei ir arī atkarības no kurām cenšamies tikt vaļā, protams problēma ir tajā, ka viņa arī uzvedas kā pussaudze, izglītību nav beigusi.

Pa cik esmu palikusi viena tad arī neiespējami būt klāt 24/7 jo ir ar kautko jāpelna iztika.

Ja meitene 29 gados ir 13 gadus veca bērna attīstībā un tu esi viena, strādājoša sieviete, tad tev nav resursu šādas aizbildniecības realizācijai. Neuzņemies to, ko nevari nest. Visu atlikušo dzīvi pavadīt kopā ar tādu aizbilstamo būs smagi (emocionāli un ekonomiski).

To, ka uzradās nozīme to, ka vecāki aizgāja tai saule un pa cik esmu radiniece tad meitene tagad pie manis.

Vai nav kādu citu radinieku, kuriem būtu resurss parūpēties par meiteni?

Sanita4554
Sāc ar sociālo dienestu. Ja pirmā grupa,varbūt pienākas īpašā kopšana.Uzzini par visu iespējamo atbalstu.

Varbūt pati vari noformēties par asistentu.

Ir Jūrmalā skola cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Bet ja garīgas saslimšanas tad tur labāk ar asistentu.

Papildināts 04.03.2024 09:24:

Neuzņemies to, ko nevari nest. Visu atlikušo dzīvi pavadīt kopā ar tādu aizbilstamo būs smagi (emocionāli un ekonomiski).
Ja nav atstājama bez uzraudzības, tas ir nevar būt viena kad esi darbā, tad padomā vai varēsiet abas visu mūžu izdzīvot no pabalstiem, Vai arī meklēt normālu pansionātu. Bet pansionātā parasti viņus nozāļo, jo viņiem vajag lai netrauc;e un mierīgi sēž vai guļ. Tā ir lēna nomirdināšana, tur nekāda attīstība nenotiks, tikai regress.

Bet cik saprotu situācija nav tik smaga, ja tiek meklēta skola profesijas apguvei.

Labs variants pēc tam būtu grupu dzīvoklis.

viedaminka
Ir vel vinai brālis , kas ir 10 gadus vecāks , bet nevēlos, ka viņa nonāktu pie viņa, vins pret meiteni izturējies vardarbīgi, proti pa cik uzvedība un domāšana ir , ka bērnam , tad vins neskatoties uz viņas vecumu ir pat viņu pēris , protams tas palīdzēja un vismaz vairs nezog bet nu tā neizturas pat pret bērnu kur vēl pret slimu cilvēku.

Papildināts 04.03.2024 10:45:

Stikabika
Skolu meklēju jo mācīties viņa var, protams nav tas līmenis augsts bet ja lēnam maca var saprast tikai to ko citi iemācas pa gadu viņa apgūst 2 gados. Tā pat ja citi veic visu patstāvīgi tad viņa ir kā bērns kuru vajag bīdīt, pārbaudīt un atprasīt vielu. Tā teikt mazs bērns pieaugušā cilvēka ķermenī. Bet ja to dara tad pamācīties viņa var.

Papildināts 04.03.2024 10:47:

Stikabika
Es neteiktu , ka viņa varētu kautkas strādāt patstāvīgi , vis ticamāk ne . Bet apgūt vismaz pamata izglītību domaju var . Pa skolu ar internātu interesējos jo tomēr lai dzīvotu ir arī jāstrādā un nevaru vienmēr but mājas

viedaminka

Sanita4554
Es neteiktu , ka viņa varētu kautkas strādāt patstāvīgi , vis ticamāk ne . Bet apgūt vismaz pamata izglītību domaju var .

Kāda jēga viņai no pamatskolas izglītības 29 gadu vecumā, ja viņa nav un nebūs darbspējīga un ja viņu vispār nevar mājās atstāt vienu, un ja viņai nav iekšējās motivācijas mācīties un piepūlēties?

Ja nav cerību viņu kaut kā integrēt sabiedrībā līdz patstāvīgai funkcionēšanai, neuzņemies aizbildniecību par viņu. Tu esi viena, tev būs grūti gan ekonomiski, gan psiholoģiski ar situāciju tikt galā. Šādi uzņemoties kaut ko morāla pienākuma dēļ un auz vēlmes palīdzēt otram, daudziem gadās aizmirst par sevi un to tā cieš paša palīdzēja veselība.

Ieteiktu padomāt, vai meitenei nav kāds hobijs. Ja viņa ir nespējīga strādāt parastu darbu, varbūt kādu citu pašrealizāciju viņai var atrast. Formālās izglītības vietā, ja viņai normāli darbojas mazā motorika, varbūt attīstīt viņai rokdarbu vai mākslinieciskās spējas?

Un ideja par grupu dzīvokļiem nemaz nav slikta.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439793