Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pieaugušais vai bērns

Sanita4554

Alija

Sanita4554
vēl painteresējies par dienas centriem, kur nodarbina cilvēkus ar garīgu invaliditāti. Bet nezinot ne vietu, kur dzīvojat, ne reālo meitenes nespēju sevi aprūpēt, un nezinot diagnozi, lielākā daļa padomu viss ir šāviens uz aklo.

Sāc ar sociālo dienestu, tur tev paprasīs vajadzīgos papīrus un redzēs, ko var piedāvāt tavā pilsētā vai rajonā. Ja jums tur nav ne grupu dzīvokļu, ne dienas centru, tad šie padomi neko nedod.

Diemžēl Latvijā šādu cilvēku nodarbināšana ir nenormāls pašu vecāku, aizbildņu enerģijas un caursišanas rezultāts.


Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.


Sanita4554
Skolu meklēju jo mācīties viņa var, protams nav tas līmenis augsts bet ja lēnam maca var saprast tikai to ko citi iemācas pa gadu viņa apgūst 2 gados.
Pamatizglītība taču meitenei ir, visticamāk AB vai B līmenis. Tur vēl pa izglītības programmas kodiem dalās.

Pieaugušajiem ir tā Jūrmalas skola, kur tiks novērtētas spējas un ieteikta programma. Tur ir kopmītnes. Bet iespējams ka vajadzēs asistents.

Nu nav pieaugušajiem internāti ar kaut kādu mācīšanos.

Par strādāšanu...līdz darbavietām cilvēkiem ar garīgām saslimšanām mūsu sabiedrībai vēl ilgs ceļš ejams. Nav ne mentoru, ne asistentu.

Teorētiski it kā viss ir iespējams, bet reāli nekādu iespēju, viss kā pret sienu.

Personīga pieredze ar dēlu.

Un pateicoties mūsu valsts nodokļu sistēmai pusslodzes strādāšanas iespējs vairs nav. Bet cilvēkiem ar garīgām saslimšanām ir grūti nostrādāt astoņas stundas dienā, mentāli un fiziski.

Papildināts 04.03.2024 20:06:

Šobrīd rakstu no datora kuru ir salicis mans dēls. Pats pasūtīja i veikalā visas detaļas un salika. ļoti ceru ka mūsu valstī kas mainīsies un dēls varēs strādāt.

Papildināts 04.03.2024 20:10:

Alija
vēl painteresējies par dienas centriem, kur nodarbina cilvēkus ar garīgu invaliditāti.
Arī laba doma. Un uz dienas centru arī var vadāt apmaksāts asistents. Tāpat uz mācībām, kultūras pasākumiem, ārstiem. To visu vajag uzzināt. Papīru kārtošāna liela bet ir jāsāk ar soc. dienestu.

Huheem

Kā jau iepriekš tika minēts, sazinieties ar https://www.siva.gov.lv/lv Ja nekļūdos, tad tur var mācīties arī cilvēki ar GAT. Izvērtēs profesionālo piemērotību, ieteiks atbilstošu programmu. Un + tas, ka ir iespēja dzīvot uz vietas.

viedaminka
Vinai ļoti interese mūzika , mācījusies nekur to nav bet dziedāt dzied labi un uz klavierēm kādu melodiju vienkāršu var nospelet vienkārši pēc dzirdes , ātri atrod vajadzīgo - himnu vienreiz noklausoties iemācījās nospēlēt 10 min laika


ingulle

Sanita4554
Varbūt viņai ir interese iestartēt "Nāc līdzās"projektos? XXVIII Integratīvais mākslas festivāls Nāc līdzās! 2024 › Nāc līdzās › Labdarības organizācija. Palīdzība, ziedojumi un brīvprātīgais darbs (naclidzas.lv)

Tur gan aicina iesūtīt jau gatavus priekšnesumus līdz 25. martam. Varbūt var sazināties un atrast galus, kur pieejama arī mūzikas apmācība? Vai atrast domubiedrus?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439793