Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kur jaliek ķeksītis EDS ja alga uz papīra ir1800

Natasha

Natasha

ačuks
2022 novembrī mainija darbu kur uz pusi lielākā alga.bet 2023 nekas nemainijas.kada alga bij no novembra tada palika


ačuks

Natasha
Es jau rakstīju - 2023.gada sākumam neapliekamā summa aprēķināta no 2021.gada oktobra līdz 2022.gada septembra algām.

Tādos gadījumos arī jaunās darba vietas grāmatvedis nezin cik cilvēks iepriekš pelnījis un nevar ieteikt dabiniekam - varbūt ieliec ķeksīti. Mūsdienās katram pašam jāseko līdzi. Vienīgi, ja 2023.gadā jau bija tie 1800, tad nekāds neapliekamais nepienācās un to gan vajadzēja pamanīt grāmatvedībā.

Natasha

ačuks
Ka var sekot līdzi ja neko īsti nesaprotu

ačuks

Natasha
Nu jau vairs neko. Ja pašai alga stipri palielinās, tad šo vajag atcerēties.

Kad vēl nebija EDS, daudzi "iekrita" uz apgādājamajiem. Tolaik bija jāatceras no papīra nodokļu grāmatiņas izsvītrot jau pieaugušos bērnus. Un tur tie pārrēķini nebija kā tagad - par vienu iepriekšējo gadu, bet par vairākiem.


Sweetdream

ačuks

Grāmatvedis var pamanīt, bet viņš tik un tā izmantos to, kas iedots no EDS. Un ja liels uzņēmums - nu neskries katram pakaļ ar skaidrojumiem.Tāpēc pareizi jau raksti - katram pašam jāseko.

Šeit parasti "iekrīt" pensionāri, kuriem 20% nodokli aprēķina gan pensijai, gan algai, ja nodokļa grāmatiņa iesniegta darba devējam. Arī cilvēki, kuri ilgi nestrādāja un tad vēsturiskie ienākumi ir zemi / nav utt. Un, protams, tie, kuriem alga palielinājās, jo VID jau to neapliekamo aprēķina ar lielo laika nobīdi.

Duujaa

Kas būtu jādara pensionāram, kurš turpina strādāt? Jāliek ķeksis?

Sweetdream

Duujaa
Atkarīgs no pensijas un algas (bruto) kopsummas. Ja ši kopsumma ir zem 1667 - nedarīt neko. Ja vairāk - jāskatās un jārēķina (bruto summas, varbūt daudz med.izdevumu, varbūt 3.pensiju līmenis utt.). Man vairāki kolēģi pensionāri izvēlas tomēr pēc deklarācijas samaksāt parādu un viss.

tabidze

Natasha
AUGŠĒJĀ (nepiemērot ....)

viss.

2023. Gada pirmajā pusgadā bija aprēķināts neapliekamais. Tagad jāatmaksā. Neapliekamo katru 1/2 gadu pārēķina atkarībā no iepriekšējās algas. 1800 alga, kad nepliekamais vairs nepienākas. Man ir zem,tāpat ieķeksēts, lai nepiemēro.

Bet skaties uz šo atmaksy no pozitīvās puses, naudu ko 2023. Gada sākumā nopelnījusi ir kļuvusi mazliet nevērtīgāka. Mazs - procentu aizdevums.


Natasha

2022 novembrī mainija darbu kur uz pusi lielākā alga.bet 2023 nekas nemainijas.kada alga bij no novembra tada palika

Tas arī izskaidro kāpēc jāpiemaksā. Jo 2023.gada pirmajā pusē neapliekamo minimumu rēķināja pēc algas, kas bija 2022.gada periodā jūlijs - decembris. Attiecīgi sanāk, ka 2023.gadā VID lika grāmatvežiem piemērot šim cilvēkam lielāku neapliekamo minimumu nekā cilvēka jaunie ieņēmumi pieļāva. Attiecīgi cilvēks saņēma lielāku algu nekā vajadzēja un tagad starpība jāatmaksā atpakaļ.

Ķeksis ir jāliek pirmajā kvadrātiņā, ja vien nav vēl kādi papildus ienākumi. Ja paralēli algai ir vēl kādi papildus ienākumi, tad drošības pēc var ielikt ķeksi abos kvadrātiņos.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439829