Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā novērtēt īpašumu pašam?

agnetta

Nu bet tad tak visi dati ir ... paskaties apaļkoka iepirkuma cenas, uzliec īpašumam savu sapņu cenu un tirgo. Nepirks, laidīsim zemāk...


agnetta

Apaļkoks vai augošs koks vai tad cenas vienādas? Un ja mežs vēl nav cērtams?

agnetta
Nu bet par māju un zemi skaidrs, cik gribi? Tikai tie necērtamie apaļkoki nav saskaitīti? Daudz kas ir atkarīgs, cik ātri grib/vajag pārdot. Vieta, piebraucamie ceļi, ēku stāvoklis, kopējā platība. Var ņemt mākleri un tik ļoti nelauzīt galvu. Bet jāsāk ar sapņa cenu un jātausta interese, jo iesākumā ir jāpadod ziņa tirgum, ka īpašums tiks tirgots, lai darījums sāk iegriezties. Nolaist cenu vienmēr var paspēt....

Ja gribi pārdot visu īpašumu reizē, tad tas ir diezgan problemātiski, jo tāds komplekts (māja, zeme un mežs) aptver dažādas pircēju grupas.

1) Būs kam interesēs pats īpašums kā tāds - māja ar mežu. Idejiski ļoti forši tādā īpašumā dzīvoties. Bet šie cilvēki negribēs maksāt par baļķiem, jo nocērtot mežu viņiem visticamāk tas īpašums vairs neinteresēs.

2) Ļoti liela interese par sludinājumu būs tieši baļķu dēļ, bet tiem pircējiem atkal neinteresēs ne tā zeme, ne māja un viņi labprāt vispār tikai cirstu bez īpašuma iegūšanas.

Painteresējies pie vērtētājiem cik maksā vērtējums šādam īpašumam, varbūt ir vērts. Citādāk - nu ieliec sludinājumu ss.com un skaties vai ir interese vai nav.


Par cērtamu mežu nemācēšu komentēt, nekad nav bijusi pieredze. Ieliekot sludinājumu SS par sapņu cenu visticamāk tas īpašums gadiem tur stāvēs. Sākumā būs kautkāda interese, bet pēc tam tā noplaks un iespējams ka lai pārdotu nāksies palaist zem tirgus cenas, jo potenciālie pircēji šo īpašu jau zinās un varbūt pat neizskatīs.

Nekustamā īpašuma cenu var mēģināt noskaidrot paskatoties cenubanka.lv par kādām cenām līdzīgi īpašumi ir tikuši pārdoti. Cenubanka gan ir par maksu, bet tur samaksājot dažus eiro var iegūt pieeju uz pāris stundām, kas šim nolūkam ir vairāk kā pietiekami. Cenubanka ņem darījumus no zemesgrāmatas.

saulespuke121
Ir loģika tajā, jo raksti, bet potenciālie pircēji mainās - kaut ko nopērk un pazūd un parādās jauni pircēji, kuri nezin, ka īpašums jau kādu brīdi tirgū ir. Ātri pārdodot var rasties sajūta, ka pārdevis zem tirgus cenas, tas arī bojā nervus, jo cik tad nu cilvēks vienkāršais pa dzīvi īpašumus notirgo. .. bet rūgtums paliek. No pārdevēja viedokļa ir būtiski, cik ātri naudu vajag un vai var pagaidīt, pārdevējam var nebūt tik būtiski notirgot īpašumu 2 mēn.laikā, kā tas ir māklerim, kas visu laiku ir nek. īp. tirgū...

Papildināts 13.03.2024 07:14:

Ir dažāda motivācija nek .īp. pirkumam - kādam tiešām interesē tikai konkrētā lokācija, bet tāds pircējs var būt jāpagaida. Esmu arī pamanījuši, ka pārdevejs ļoti ilgi briest tirgošanai un cenas izlikšanai, aprēķinam, kārto papīrus un mantas, 2 gadus zin, ka tirgos, bet neko nedara, un kad ir gatavs rītdien pārdot, ieliek ss un brīnās, ka nav uz izķeršanu. Tāds īpašums par pārdevēja sapņu cenu noteikti neinteresē tādu pircēju, kas lēni un mierīgi gaida savu ideālo pirkumu par sviestmaizi gadiem, zin no galvas ss un tad sagaida to brīnumu, kas uz 5 min. izlec ss un veido reālo darījumu statistiku zemesgrāmatā. Bet cik ilgi viņš kā potenciālais pircējs vero tirgu, neviens nezin ...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18439879