Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Alimenti (tie, kuri nav)

Libija

sveiki! Mēģinu rast atbildi googlē, bet laikam mans jautājums ir pārāk specifisks! Varbūt sastopu šeit mammu ar līdzīgu pieredzi. Ir bērns, foršs pusaudzis 13 gadi. Bērna tēvs aizgāja, kad bērns bija zem 1 gada vecuma. Pāris mēnešus pēc tam notika tiesa par alimentu maksāšanu, vienojāmies par tā laika summu. Sākumā tēvs ik pa laikam tikās ar bērnu un ik pa laikam (!!!) maksāja alimentus. Līdz vairs nemaksāja un arī vairs netikās ar bērnu. Tā tas ir jau vairāk kā 10 gadus- ne tikšanās, ne alimenti. Domāju- mans bērns, es varu parūpēties pati. Mīļās mammas, nedariet šo kļūdu, to sapratu tikai pēdējā laikā. Nav sevi jāsadedzina, peroties pa dzīvi, lai varētu uzturēt bērnu viena, jo bērna tēvs kā Lesija aizskrēja saulrietā (un tā arī neatgriezās). Jautājums visai vienkāršs, jautājumi divi:

1)Vai bērns var dabūt uzturlīdzekļus par visiem šiem vairāk kā 10 gadiem?

2)Kāds ir nākamais solis birokrātijā, lai vismaz saņemtu turpmākos uzturlīdzekļus? (Man šis viss ir svešs).

Libija
Vai jums ir izņemts izpildu raksts no tiesas, kur skatīja civillietu?

Ja nav, tad tas ir pirmais solis, kas jādara.

Tad ar izpildu rakstu, sarēķināto summu un iesniegumu ir jādodas pie ZTI un jaludz uzsākt piespiedu izpilde.

Papildināts 21.03.2024 10:34:

Tikpat labi var kaut tagad iesniegt elektroniski pieteikumu UGF un lūgt uzturlīdzekļu izmaksu.

UGF mājaslapā viss ir izskaidrots.

Papildināts 21.03.2024 10:47:

Es mēģinātu veikt piedziņu par to visu iepriekšējo laika periodu, pamatojoties uz Civilprocesa likuma 546.panta otro daļu.

Varbūt nav pagājuši 10 gadi no pēdējā veiktā uzturlīdzekļu maksājuma.

Visādā ziņā šo var noskaidrot pie ZTI, kā tur īsti ir.

Papildināts 21.03.2024 10:54:

Ja būtu iespējams sakontaktéties ar bērns tēvu un pieprasīt uzturlīdzekļus atsākt maksāt. Un ja viņš tagad ieskaitītu kādu summu kā uzturlīdzekļus bērnam, tad, manuprāt, jums būtu iespējams piedzīt arī visu parādu par tiem 10 gadiem, jo tad noilgums tiktu pārtraukta un izpildu raksts ir derīgs līdz bērna pilngadībai.

Vismaz tā es to saprotu no attiecīgā Civilprocesa likuma panta.

Bet šo jautājumu vislabāk būtu noskaidrot pie ZTI - zvērināta tiesu izpildītāja.

Papildināts 21.03.2024 10:57:

Libija

Kumparsita

Libija
Sniedz pieteikumu UGF, bet viņi maksās tikai no iesnieguma pieņemšanas dienas (vai no lēmuma pieņemšanas dienas). Par iepriekšējo periodu Meauk jau labi uzrakstīja.

Kumparsita
Jâ, tēmas autore šovakar pat var vērsties elektroniski UGF ar pieteikumu par uzturlīdzekļu piedziņu. Izmaksát summas sāks pāris nedēļu vai līdz 2 mēnešu laiká no iesnieguma saņemšanas datuma, ar aprēķina datumu no pieteikuma iesniegšanas datuma.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18440013