Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Brīvdienu mājas izīrēšana

burumburums

Varbūt kāds var pakomentēt no kura gala vispār ķerties klāt tam lai oficiāli izīrētu brīvdienu māju īstermiņā. Internets nekādu skaidrību šai jautājumā nesniedza... Kādas atļaujas drošvien taču jāsaņem utt?

Sāc ar to, kurā platformā piedāvāsi izīrēt.

dezavu
Platforma ta viens, bet es gribu oficiāli, maksāt nodokļus utt. Man ir arī aizdomas, ka vajag taču kur reģistrēties un atļaujas dabūt darbībai

burumburums
Ar ko, tavuprāt, atšķiras īstermiņa dzīvokļa izīrēšana no brīvdienas mājas izīrēšanas? reģistrē saimniecisko darbību (IK, SIA vai tml) un viss.

Ja informē par sadarbību ar kādu no platformām, tad saimniecisko darbību var arī nereģistrēt, bet tas autorei nezkādēļ nešķiet variants.

Es neesmu īstermiņā neko izīrējusi, tāpēc arī nezinu, tikai ilgtermiņā. Sadarbību ar booking, jeb airbnb šoreiz neizskatu, mazliet cits koncepts. Varbūt neskaidri izteicu savu domu - man liekas, ka lai oficiāli izīrētu brīvdienu māju vajag kaut kādas atļaujas jeb ne? Nav kaut kur speciāli jāreģistrējas, ugunsdrošības noteikumi jāizņem utt?

Jāizņem no kurienes? Ir MK 333 ugunsdrošības noteikumi īstermiņa īrei.

Papildināts 22.03.2024 14:43:

Kā tieši noformēta tā saimnieciskā darbība? Pēc tā arī vadās noteikumos.

Dzeltenacielava

Ja lauku teritorijā, tad līdz 3000 eiro sezonā var vispār tikai burtnīcā rakstīt. Neko nav jāreģistrē, IIN nav jāmaksā. Tā teica VID infotālrunis. Ja vairāk par 3000, tad vajag.

Papildināts 22.03.2024 19:04:

Ja personas ienākumi no dažādu savvaļas velšu pārdošanas kopā ar ienākumiem no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas gada laikā nepārsniedz 3000 eiro, tā var nereģistrēt saimniecisko darbību Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Vienlaikus personai nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) no gūtā ienākuma, un tirdzniecībā arī nav jāizmanto kases aparāts.

Ja kāds jautā - saki ka es atļāvu.

Dzeltenacielava
Paldies

Papildināts 23.03.2024 12:12:

apsnigs
Sarunāts

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18440027