Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Telpu izkārtojums mājā

Spulgacite

Spulgacite

Vēlos dzirdēt pieredzi. Projektējam māju, ir dilemma - dzīvojamā istaba/virtuve austrumu pusē vai rietumu pusē, viens no logiem abos gadījumos arī dienvidu pusē. Skaists skats: liels ozols un mežs, kaimiņu māja rietumu pusē. Kāda pieredze jau esošajās mājās? Ja esat izvēlējušies rietumu pusē, vai nepietrūkst gaismas?

Man patīk rīta saule brokastojot. Bet man otrs logs virtuvei ir ziemeļu pusē lai lieki nepiekarst.

Katram savs

Spulgacite
Vēlos dzirdēt pieredzi.
Precīzi tādas konfigurācijas man nav nav, tā kā pieredzē nevaru dalīties. Bet varu izteikt pārdomas. Jāņem vērā savas vajadzības un savs dzīvesveids. Re, vienam patīk saulē brokastot. Mēs toties vispār minimāli brokastojam, tātad, tas nav aktuāli. Vai - vasarā var brokastot ārā, bet ziemā tāpat saules tikpat kā nav.

Ja dzīvojamā istabā vairāk uzturas vakarā, tad jau labāk derētu saule vakarā. Vai arī nē, jo tik un tā tiek vērots TV un aizkari būs aizvilti, lai saule nespīd virsū.

Nesapratu - rietumu pusē ir skaistie ozoli vai kaimiņu māja? Vai abi? Jebkurā gadījumā sēdēt un skatīties uz kaimiņu māju nav tas labākais variants.

Papildināts 28.03.2024 23:27:

Jā, un vēlreiz - vasarā var lielāko daļu laika pavadīt ārā. Savukārt, ziemā tāpat ir tumšs visu laiku.

Papildināts 28.03.2024 23:28:

Vai nekādu citu apsvērumu nav? Ieejas durvis? Citu istabu izvietojums? Kas būs tajā otrā pusē?

Taaapati

Mums dzīvojamās istabas+virtuves logi ir austrumu un dienvidu pusēs. Saule no rīta līdz vakaram. Šajā telpā notiek visa dzīve un gaisma man ir ļoti svarīga, īpaši gada aukstajos un tumšajos mēnešos. Vasara mums īsa. Man nav aizkaru, ir spec žalūzijas, ko vasarā nolaist, ja sāk par daudz saule spiest. Kondicionieri. Bet nav tuvu kaimiņu. Meitas istaba, austumu pusē, mazliet noēnota ar terases jumtu, bet arī gaiša. Mūsu un ciemiņu guļamistabas, rietumu, ziemeļu pusē. Tur saule gandrīz neiespīd, netraucē gulēt un nav vajadzības, tur var teikt tikai naktīs uzturamies.

Logus taisītu, kur nav kaimiņu mājas. Ļoti atvieglo ikdienas/vakaru dzīvi, kad vienmēr nav aiskari jātaisa ciet un ir sajūta, ka esi pats savā teritorijā, nevis dali acu skatus ar kādu.

Skaistam skatam un saules virzieniem svarīgs ir terases novietojums.

Gygy

Mums virtuvē un ēdamistabā no rīta iespīd saule, pusdienu un pēcousdienas saule dzīvojamā istabā, hallē utt. Visām guļamistabām logi uz ziemeļiem

Resnā Žurka

Skatāmies ziemā, kuras telpas tiek lietotas kurā diennakts laikā, kad tur ir gaisma - vai maksimāli tiek izmantots dienas gaišais laiks.

Vasarā - Z un A puse būs vēsāka kā DR

Murrrkšķis

kādu laiku dzīvoju mājā ar virtuves logu uz rietumiem. tur arī notika galvenā kopīgā sēdēšana. kā man patika dzer tēju un vērot saulrietu pāri ābeļdārzam!

tā nu man šķiet, ka virtuve rietumos ir ideāla. vispār jau visur ir ideāla, ja ir patīkams iekārtojums iekšpusē - ērta vieta, kur sēdēt visiem kopā, turklāt cilvēki, ar kuriem kopā gribas pavadīt laiku. es vairāk lauzītu galvu par to, lai virtuve ir pietiekami plaša un visiem pietiek vietas un patīk.

nikii

Spulgacite
Ja man būtu jāizvēlas debespuse vai skats pa logu, tad viennozīmīgi skats būtu svarīgāks. Ja skati pa logu abos gadījumos ir ok, tad virtuves logu liktu ziemeļu pusē un dzīvojamo dienvidu pusē. Vēl var māju nedaudz sagriezt lai logi ir austrumudienvidu un dienvidurietumu pusi.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Spulgacite

Paldies par viedokļiem! Jā, mēs beigās arī lēmām par labu skatam un izvēlējāmies Dienvidrietumu pusi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18440095