Īrnieki.

ateni

Slēdza ateni: "Paldies par diskusiju.".
ateni

Labvakar.

Situācija sekojoša- izīrēju Latgalē nelielu dzīvoklīti, kas man no vecākiem palicis ir.

Februārī noslēdzām līgumu uz gadu. Tātad no 01.02.2024. līdz 31.01.2025. Viss reģistrēts VID.

Īrnieki zvērēja, ka īrēs gadu un vairāk, bet tagad zvans, ka tā un šitā, ka iešot prom. Es mazliet apstulbu, jo cik ta pagāja kopš 1 februāra?

Līgumā man protams, ka ir punkts, ka īrnieks var uzteikt līgumu par to mani brīdinot 2 mēnešus iepriekš.

Es nezinu, kā rīkoties. Man uz sitiena arī nav jaunu īrnieku vietā, jo tā nav Rīga, bet maza latgales pilsētele.

Kas notiek šādās situācijās? Ir kādas soda sankcijas vai kas? Kā man no VID izņemt tad to līgumu? Pirmo reizi ar ko tādu saskaros.

Paldies.

Veiksme no sirds palīdz tiem, kam piemīt veselais saprāts. /Eiripīds/

ateni
VIDam varēja piezvanīt un informēt, ka īres līgums tiek pārtraukts īrnieku izvākšanàs dēļ.

Par pārējo jārunā ar īrniekiem, ko un kā viss būs. Un jāskatās,kas līgumā norādīts par sankcijām.

Papildināts 04.04.2024 23:31:

ateni
Vieglāk ir to dzīvokli pārdot. Situācija Latgalē ir ļoti nestabila, lai ticētu, ka tur tiešām kāds gadiem ilgi kaut ko īrēs.

ateni

Meauk
Vidam zvanīšu rīt, jo kad man šo info pateica, Vids jau bija ciet.

Nu baigās sankcijas man līgumā nav, tikai 2 mēneši iepriekš jābrīdina. Pa 2 mēnešiem es noteikti atradīšu īrniekus.

Tagad pa galvu, pa kaklu kuram katram negribu izīrēt. Jau bija daži tādi frukti.

Tad jau sanāk, ka līgumam nav nekādas nozīmes, jo īrnieks tāpat dara kā grib.

Veiksme no sirds palīdz tiem, kam piemīt veselais saprāts. /Eiripīds/

ateni
Līgumam ir patiesa nozīme tikai tad, ja tu spēj vērsties tiesā, pamatojoties uz attiecīgo līgumu.

Dzeltenacielava

Īrnieku uzteikums 2 mēneši ir pretrunā ar likumu un nav spēkā, lai arī ierakstīts līgumā.

Nu līgums nevienā darījumā nav nekāda garantija, ka puses to 100% pildīs. Tas ir dokuments, kas nodrošina iespēju ar tiesas starpniecību, samaksājot visas valsts nodevas un juristam par kvalitatīvu prasības celšanu, atgādināt pušu apņemšanos. Un arī tiesvedība neko negarantē - var visiem samaksāt un neko neiegūt. Piespiest kādu turpināt īres attiecības laikam jau nevarēs.

Spoks

"Vidam zvanīšu rīt, jo kad man šo info pateica, Vids jau bija ciet."

viena grāmatvede reiz teica, ka labāk komunicēt rakstveidā pa epastu

Nu nez vai vid tur vispār ir iesaistāms.

Ko darīt?

Neko.

Īrnieku uzteikums tev pienākumu neuzliek.

Ko darītu ja šie vienkārši pārstātu maksāt un nedzīvotu?

Ko darīt?

Neko tur nevar darīt. Meklē citu īrnieku. Es kā pieredzējusi izīrētāja saku, ka tā vēl būs ne vienu reizi vien.

Un kādas sankcijas tu iedomājies? Durvis aizslēgsi, nelaidīsi ārā? Kā tu vari kādu piespiest īrēt, ja viņš vairs negrib?

MioMioMio

Ja gribēji, lai ir vismaz gadu, tad jau varēji līgumā neiekļaut "Līgumā man protams, ka ir punkts, ka īrnieks var uzteikt līgumu par to mani brīdinot 2 mēnešus iepriekš." Var arī paredzēt tur kaut kādas sankcijas, nu parasti gan ir tikai, ka neatgriež drošības naudu un tāpat atkarīgs no īrneika godaprāta, diez vai būs vērts čakarēties, sūdzot tiesā, ka "tā jau viss normāli, parādu nav un izdemolēts nav, bet aizgāja agrāk nekā runājām". Būtībā neko, meklē jaunu. Par VID nezināšu, bet gan jau var viņus informēt un paši pateikts, kas tieši jāizdara.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18440171