Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Atceļot rezervāciju jāmaksā

Fitneswomen

Tiešām? Soc tīklos rezervējot un atceļot pasākumu dienu iepriekš ir jāmaksā. Iepriekš nekāds līgums vai vienošanās nav parakstīta. Noteikumi bija tādi atsūtīti. Kad neierodas, tad sāk prasīt rekvizītus, lai piestādīti rēķinu.


BTango

Kadi noteikumi bija atsutiti? Ka bus jamaksa, ja atcels?

Ta ir normala prakse, manuprat. Vienigi drisak butu bijis parakstit jaut kada veida papiru ar so rezervaciju.

Var jau, protams, iespiteties un nemaksat, jo nav liguma, bet, ja sis noteikums bija zinams, tas butu vairak ka nesmuki (un Latvija ir loti maza).

Papildināts 13.04.2024 12:30:

Dienu ieprieks atcelt pasakumu un nemaksat, jo " netika noslegts ligums" ir arkartigi nesmuki.

Nezinu no likumiska viedokla, bet pienemu, ka sarakstei ari ir kads speks.

Fitneswomen
Parasti tādos gadījumos tiek zaudēta tá maksa, kura bija iepriekš iemaksāta. Bet diez vai var prasīt apmaksāt pilnu summu, ja vienošanās tiek atcelta.

Jālasa noteikumi, ká ir jūsu gadījumā.

Ja jums neliek mieru, tad sazinieties ar PTAC.

Papildināts 13.04.2024 13:00:

BTango
Piekrītu, ka dienu iepriekš atcelt nav forši. Un,jo sevišķi, ja ir iepriekš veikti kādi sagatavošanás darbi.

Diemžēl, tēmas autore neko vairāk nav uzrakstījusi, vai viņas ierašanās atcelšanas dēļ kādam ir radušies zaudējumi vai ne.

Bet tai pat laikā arī uzņēmējiem ir jārēķinās ar šádu aspektu un jāsaņem jau iepriekš maksa par rezervāciju, lai viņi vismaz var nosegt objektīvos zaudējumus, par peļņu pat nerunājot. Un tad tā rezervācijas nauda arī tam tiek izlietota.

BTango

Meauk
Diemžēl, tēmas autore neko vairāk nav uzrakstījusi, vai viņas ierašanās atcelšanas dēļ kādam ir radušies zaudējumi vai ne.

Ne tikai zaudējumi, bet (nezinu, kā pareizi saucas, palabojiet, ja kļūdos) negūtā peļņa.

Iedomājos, piemēram, bērnu ballīti. Zaudējumi būtu par iegādātajām dekorācijām konkrētajai ballītei un tamlīdzīgi. Negūtā peļņa - laiks tika rezervēts noteiktam cilvēkam, citiem, iespējams, tika atteikts un/vai tik īsā laikā vietā neko nevar atrast.

Tātad uzņēmums zaudē plānoto dienas peļņu - jāsēž pa tukšo, jo kāds izdomājis pēdējā brīdī atcelt.

Ārzemēs pat pie frizieriem un ārstiem ir šāda prakse - nepaziņoji X laiku iepriekš - maksā pilnu maksu. Un tur nekādus līgumus neslēdz

No uzņēmuma puses, protams, vajadzēja nodrošināties - vai nu depozīta maksa, ko neatgriež vai uzreiz līgums. Bet, iespējams, viņi domāja, ka ar saraksti pietiek (jo pietiek). Galu galā, vai autorei patiktu, ja viņa būtu ko iemaksājusi, bet organizatori atceltu dienu pirms pasākuma, naudu neatgrieztu un pateiktu - bet nekāda līguma taču nebija! - ? Tad tā sarakste gan uzreiz kļūtu par derīgu pierādījumu


Nu.. sanāk ja iemaksāts rezervācijā un izdomā neiet - nav jēgas atcelt jo rezervācijas naudas nebūs tā kā tā.

Var vienkārši neatnākt.

Fitneswomen
Ja rezervējot bija informācija, ka atceļot rezervāciju būs jāmaksā, tad nāksies vien maksāt. Ja šādas informācijas nebija, tad neko darīt, būs jāpaliek bešā. Viss atkarīgs bija vai nebija informācija pieejama veicot rezervāciju.

Ja rezervējot bija informācija, ka atceļot rezervāciju būs jāmaksā, tad nāksies vien maksāt.

Nenāksies.

Prasīt jau var visu ko.

Vienkārši ja nesamaksāsi - nākamreiz nevarēsi rezervēt.

Uz turieni labāk vairs neej.

Nav nekas samaksāts, noslēgts, bet caur soc.tikloem sarunāts. Tāpat kā te, ja kādai apsolīsi 5 EUR, tad būs jāmaksā.

Papildināts 14.04.2024 10:29:

Atgadina drusku par tiem vīriešiem, kas piedāvājas par papikiem vai kuri raksta, kas saslimuši un nav radinieku, kam atstāt mantojumu, tāpēc jāsazinās. Atstāja tādu iespaidu, ka soc.tikolos var uzrakstīt būs jāmaksā tik un tik un tik dot vaļā. Kāpēc man nepajautāja e-pastu, lai varu parakstot līgumu un ar elektroniski parakstu nosūtītu atpakaļ.

Fitneswomen
Vienošanās var būt arī mutiska. Un tā var būt spēkā un likumīga. Ne jau tikai rakstveida līgums un tieši ar parskstu nosaka to, ka to ir jāpilda.

Respektīvi, es tomēr skatītos pēc būtības un zaudējumu rašanās esamības, un vismaz daļu naudas tomēr atlídzinátu, ja būtu iepriekš vienojusies par kaut ko, solījusi ierasties un izmantot pakalpojumu vai servisu, bet pēc tam atcēlusi dienu iepriekš.

Tas būtu tikai GODĪGI. Es saprotu, ka godaprāts un tiesiskā apziņa nav mūsdienās modē, bet dzīvē tomēr būtu jācenšas tos lietot!

Papildināts 14.04.2024 10:57:

Fitneswomen
Uz priekšdienām gan ņem vērā, ka tiešām ir jāpilda tas, ko apsolīji. Un, ja kādam apsoli 5 eiro, tad tos arī būs jāmaksā! Bez smīniña.

Mūsdienās to dažādi risina. Ne visi vēršas tiesā, lai uzsāktu piedziņu. Dažkārt daudz skaļāka prāva uzrodas sociálajos tīklos... Un Latvija patiesi ir maza. Un tam, kurš nav saņēmis apsolīto, patiešām ir visas tiesības izstāstīt savu stāstu! Un visiem pārējiem ir tiesības izdarīt secinājumus un apdomāt tá cilvēka personības aspektus!

Pēdējās izmaiņas: Meauk, 14.04.2024 11:01.


Soc tīklos neslavu celt privātpersonai laikam būs uz kriminālpārkāpuma pusi.

A bet visiem tirgotājiem gadās kāds aktīvists kas nu tik mīnusiņus liks un vienu zvaigznīti un tik teiks ka krāpnieki.

Un tāpēc jau kuram katram neatklāj savu personas informāciju jo vienmēr ir kādi kas gatavi soc tīklos gānīties par to ka šiem nepiešķīra pakalpojumu pa velti.

Mutiska vienošanās jāpilda tikai tad ja otrs arī to pilda par 100 procentiem. Un ja nav gadījušies neparedzēti apstākļi nepārvarama vara.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18440243