Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ieteikumi podiņa mācībai

Vespuche

Vespuche

Sveikas!

Lūdzu, padalieties ar ieteikumiem kā labāk iemācīt bērnu iet uz podiņa. Jau no jūnija sākuma sarunājām ar meitu, ka viņai tagad būs "lielo meiteņu biksītes" un kopīgi pamperus izmetām miskastē. Mēģināju "3 dienu metodi", ka dodu 3 dienas dzert daudz šķidrumu un mēģināju noķert katru reizi kad vajag uz podiņa un pēc tam aplaudējām, līmējām uzlīmes, dāvaniņas utt. Sarunājām, ka biksēm jābūt sausām un kad nepieciešams, lai saka, ka vajag uz poda. Šobrīd esam tik tālu tikuši, ka tāpat viss mums ir biksēs un vēl pie tam pirms katras čurāšanas ļoti nervozi lēkā un ciešās( diezgan ilgi aiztur čurāšanu). Uz poda apsēžas labi, ja pāris sekundes un uzreiz ceļas augšā, iepriekš no poda vispār bija mistiskas bailes, ka pat nesēdēja. Šobrīd arī nevedu uz dārziņu, lai nav lieku traumu, bet jau nezinu ko iesākt. Derēs jebkurš ieteikums no mammām, kurš saskarušās ar ilgo negājēju uz poda

Vespuche
Bērni aiziet uz podiņa tad,kad ir tam gatavi. Man trešais bērns to sāka darīt tikai no pilnu 3 gadu vecuma. Bet pa nakti joprojām ir pampis pat tagad 4 + gadu vecumā.

Kad bija viņam 2.5 gadi - es arī metos īstā spiedienā apmācīt. Pilnīgi bezjēdzīgi,ja bērns nejūt to procesu, ka nāk čura. Atliku. 3 gados pats aizgāja un bez avārijām pa dienu. Easy.

Ar visiem 3 bērniem 3 absolūti dažādas pieredzes, tā ka tā nav ne vecāku vaina, ne vecāku sasniegums hahaha, kad bērns sāk apzinīgi vismaz pa dienu lietot podiņu.

Nekāda īpaša apmācība vai vecāku iespringšana absolūti neko nedod.

Mēģināju "3 dienu metodi", ka dodu 3 dienas dzert daudz šķidrumu un mēģināju noķert katru reizi kad vajag uz podiņa un pēc tam aplaudējām, līmējām uzlīmes, dāvaniņas utt. Sarunājām, ka biksēm jābūt sausām un kad nepieciešams, lai saka, ka vajag uz poda.
Nabaga bērns. Un nabaga mamma. Abām no šitādas metodes stress - bērnam, ka mamma tagad sazinko gaida un liela atbildība, un mammai ķerstīt tās čuras cauru dienu un liela vilšanās.

Pat ja turpini ar šo metodi - neprasi tās sausās bikses. Piečurātas bikses ir pilnīgi normāli. Nomainām uz sausām un dzīvojam tālāk. Un negaidi nekādus brīnumus, tualetes izmantošana ir ilgstošs pakāpenisks process, kas ilgst vairākus gadus, reāli līdz skolas vecumam, turklāt tā pat kā daudzas citas lietas drusku 2 soļi uz priekšu 1 atpakaļ režīmā.

Taču sākumam (pēc pauzes, lai atiet no šitā murga) iesaku drīzāk sarunāšanu apsēsties pačurāt pēc miega, kad čura diezgan ar garantiju. Ar motivāciju - lai tas pampers (jā, atstāt autiņbiksītes!) ilgāk sauss, jo sačurātā kule starp kājām arī bērnam gan jau nepatīk. Pēc tam taustīties tālāk.

Un vēl - padomā, kur tas pods stāv. Ceru, ka ne istabas vidū Un vispār podiņa formai arī ir nozīme. Var sanākt kaudzēm nopirkt, kamēr atrod to, kas konkrētajam bērnam ērts

Anna1990

Vespuche
Pirmais jautājums cik vecs ir bērns tagad?

Sāc ar uz podiņa iešannu pēc gulēšanas,no rīta, pēc miedziņa.Lai bērns saprastu ko no viņa grib, apsēdini bērnu uz podiņa uz palaisti ūdeni no viena trauka otrā.Gandrīz vienmēr rezultāts garantēts, un bērns godam nopelnījus Tavas uzslavas.

Man pašai ļoti patīk dziedošai podiņš, bet ari parastajiem podiņiem nav nekafas vainas .

Vespuche

2g 10 mēneši

Es laikam teiktu paldies dārziņam, kur visi rindiņā tup uz podiņiem - līdz dārziņam mans bērniņš podiņu atzina tikai par kāpslīti vai sēdeklīti, nemācēju iestāstīt, ka tas citām lietām paredzēts. Process, protams, ir ilgstošs, bet es arī neesmu baigi centīga mamma - mūžīgi ir citas lietas, ar ko nodarboties. Tagad, kad karstās dienas - izlikām dārzā baseiniņu, kas bērnam rada lielu sajūsmu, un sarunājām, ka baseinā čurāt nedrīkst, jo kā tad pēc tam čurainā baseinā varēs spēlēties. Podiņš bija laukā, kādus metrus 5-7 no baseina - nu ko, bērniņš pliks mierīgi skrēja uz podiņu un čurāja ik pēc 15 minūtēm. Kad pamperis kājās, tad gan uzreizi saprot, ka var baigi necensties un laist vien ūzās. Vispār bērnam patīk podiņa iztukšošanas rituāls - kopā aizejam uz tualetes lielo podu, bērns atver poda vāku, pēc tam izmet salvetīti, ar ko es izslauku izskaloto podiņu, skatās, kā ūdens aiznes čuru. Iespējams, ka tas viss arī drusku stimulē, bet līdz 100% panākumiem gan vēl tālu. Prieks vien par to, ka podiņš ir draudziņš, nevis bieds - gan jau viss sakārtosies šīs vasaras laikā.

teeja_bez_bulcinjas

Man ir audumsutiņu bērni...klīst baumas, ka tiem vieglāk apgūt poda lietošanu, jo labāk sajūt mitrumu... Bet es nezinu, vai tās runas pamatotas.

Manējie sākumā uz poda aizgāja kakāt. Čurāšana bija vēlāk.. es tā domāju, ka "pa lielam" biksēs vienkārši ir krietni neērtāk

Katrā ziņā starp autiņbiksītēm un aktīvu poda lietošanu bērniem bija plikdupsība...lai viņi tiešām redz, ka tad kad ir TĀ sajūta, seko čura...un tad arī man bija vieglāk uztvert, kas ir tie mirkļi, kad čura būs... Pa lielam, te jau tos minēja: pēc gulēšanas, +/- 10 min pēc ēšanas...

Nekādas balvas par to, ka lieto podu nedevām. Paslavējām... vispār, viņiem pašiem kaut kā ļoti patika tas, ka spēj kaut ko atstāt podā. Un palūrēt, kas tad nu tur ir.

P.S

Ir tādas podiņmācības bikšeles. Viņas ir mazliet biezākas un ar labāku uzsūktspēju kā parastās.

Papildināts 11.07.2024 20:38:

Bet jā- laid, iespēju robežās, dzīvot pliku dupsi. Kamēr vasara to daudz ērtāk un vieglāk....un bērns ātri vien sapratīs, cik patīkamāk un vieglāk kustēsties bez tām autiņbiksītēm.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18441185