Veģetāriešu pasaule

Hava

Slēdza Cāļa Virtuve.
Šī ir vieta, kur dalīties pieredzē un apspriest aktuālās ar veģetāru ēšanu saistītās problēmas. Šobrīd redzu sekojošus jautājumus: 1. kā ar veģetāru uzturu savākt vajadzīgās uzturvielas, g.k. olbaltumvielas un dzelzi, 2. kur var atrast pilnvērtīgai veģetārai ēšanai nepieciešamos komponentus, 3. kā sadzīvot ar sabiedrības attieksmi pret šādu "nepareizību". Vēl var jautājumus grupēt: 1. pieaugušie veģetārieši, 2. grūtnieces veģetārietes (īpašs stāvoklis, īpašas vajadzības), 3. veģetāriešu bērni un bērni - veģetārieši. [b]Tos, kuri uzskata, ka veģetārisms ir stulbs/ kaitīgs/ apkarojams utml., lūdzu doties savu viedokli izteikt uz Kašķi. :) [/b]

Vienu ķeru http://b2.lilypie.com/LemBp3/.png otru gaidu http://bd.lilypie.com/Mv22p3/.png

Jēēeeē!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Beidzot bezgaļas tēma!!!!! :party: :party: :party: Tad nu tā..... pēc vairākiem gaļas izvirtību gadiem nesen atkal atgriezos gaļneēdājas statusā, un jūtos ļoti labi. Tagad drosmīgi skatos acīs ne tikai apdraudētajiem abiniekiem, bet arī trusīšiem, cūciņām un gotiņām. Paldies, [b]Hava [/b], par tēmu :) Nesen atklāju kolosālu ēdienu: kabacis (der arī puķkāposti (kam garšo) vai cukini) mālpils siers ar garšvielām (rimikā atronams) garšvielas, daudz svietiņč vai eļļa paprika (ja garšo) sīpoli (ja garšo) Apcep dārzeņus eļļā vai sviestiņā, kad jau apbrūnējuši, pieliek garšvielas (nu, kas nu katram patīk - "sarkanās", piparotās, indiešu tipa, vai vienkārši vegetu), un uzber kubiciņos sagriezto sieru. Tad atstāj pannu ar vāku, uz mazas uguntiņas, lai siers izkūst. Garšo NENORMĀLĪGI garšīgi :ok:

[b]Hava[/b] :hi::ok: Sveicam tad jaunaa lapinjaa :) Varbuut iekopeejam arii to no gruutnieciibas, kas par muusu teemu ? Vispaar es pamaniiju, ka Latvijas beernu aarstiem drusku kritiskaaka atieksme pret mazajiem vegjetaarieshiem, man sheit (dziivoju Anglijaa) gan nekad neviens aarsts nav atljaavies ieteikt beernam dod galju, vienkaarshi respektee manu izveeli un beernam jau tas paari nenodara arii peec aarsta uzskata. Tas pat atiecas arii uz vecmaati, pat vitamiinus nekaadus nelika dzert, iznjemot Folijskaabi, bet to jau visi :pingvin: laikam dzer :) Un visi tiem, kas saka, ka es uzspiezhu beernam savus eeshanas paradumus, varu tik teikt, ka vinji dara to pashu, dodot galju, un kursh gan ir teicis, ka cilveekam 'pec nokluseshanas' ir jaabuut galjeedajam :rolleyes:, gan jau kad paaugsies pats izdomaas ko dariit

http://bd.lilypie.com/Rs2jp1/.png http://b2.lilypie.com/rTjYp1/.png - Alex
[i]kā sadzīvot ar sabiedrības attieksmi pret šādu "nepareizību"[/i] Šis patiešām ir aktuāls. Es parasti noklusēju, lai neradītu liekas diskusijas. Vienkārši neēdu gaļu un viss. Ir gadījušies pat izpalīdzīgi draugi, kuri lielākā kompānijā pa kluso paņem manu gaļas porciju, lai neradītu pārrunas. Labāk palieku neēdusi, nekā ēdu manuprāt neēdamu lietu. Bet gadās atzīties, gadās, ka kāds pasaka pārējiem. Nu tad parasti sākas. Es gan neesmu no cilvēkiem, kuri rada iespaidu, ka mani var pamācīt. Tomēr cilvēki neiztur. Un tad par speciālajiem zobiem gaļas košanai kā pierādījumu, par dzelzi, par to, ka no zāles paēdis nebūsi utt. Viņiem grūti iestāstīt, ka arī cepti kartupeļi ir veģetārs ēdiens. Zāle un viss. Un nezin kādēļ sāk veģetārismu piemērīt sev. Sak, es gan no zāles nevaru pārtikt, man gan gaļa vajadzīga, lai dzīvotu. Un tur jau stulbs var palikt. Utt. Man pat radies iespaids, ka gaļas neēšana ir tāda kā modes lieta, cilvēki zin, ka tā būtu stilīgāk utt (kaut gan es tā nedomāju) un sāk taisnoties un uzbrukt kādam, kurš šo it kā ''pareizāko'' dzīvesveidu ievēro. Dažreiz pat tā kā skaudība. Kā draudi gaļēdāja dzīvesveidam. Par šo varu gari rakstīt. Visumā paziņas nepievērš uzmanību un, ja uz galda ir tikai gaļa, īpaši nesatraucas par to, ka es neēdu. Manās viesībās visi paēduši bez gaļas. Ēdieni ir ļoti daudz, dzīvi atvieglo piena produktu ēšana. Soju gan neēdu, jo biedē izcelsme. Nezin no kurienes un kā audzēta. [s][Papildināts: 03:11:2005 08:51:29][/s] Par bērniem - viņiem gaļu dodu, jo vairumā sabiedrības tas tiek uzskatīts par ēdamu produktu un negribu ietekmēt viņu izvēli. Tāpat skolā no gaļas neizvairīsies, ciemos. Neuzspiežu ne gaļas ēšanu, ne neēšanu. Bet skaidri daru zināmu, ka tas ir govs gabals, nevis kāda bezpersoniska masa. Pagaidām viņi ir pieņēmuši, ka dzīve ir tāda, ka govis tiek ēstas. Man tas šķiet dabiskāk, kā acu pievēršana uz to, ko ēd.

:yes: man ar shii teema patiik:) turklaat, visas vajadziigaas vielas var atrast tajos pashos zaljumos, daarzenjos, graudaugos, riekstos, augljos..manupraat, pat sanaak daudzveidiigaak kaa viens pliks galjas gabals..ir ljoti daudz tabulas i-netaa, kur var paskatiities, kaadi vitamiini un mineraalvielas atrodamas ne-galjas produktos un izveidot savu eedienkarti katrai dienai..garshvielas un visaadas merciites man patiik pirkt Shiva's centraa..tur arii vienmer izstasta, kas kam ir domaats..bet ir jau arii lielveikalos visaadas, iznjemot vegetu utml.:).. es jau sen laizhu gar ausiim,kad saakt apspriest galjas neeshanu un shausminaaties, kaa var iztikt un vai gar zemi nekriitu:)..katram savs..

snukurs
1) par to nedomāju, jo veģetārieš uzturs bieži vioen ir pilnvērtiģākas, par klasiskā gaļēdāja uzturu, kam vakariņas parasti satāv no kartupeļiem, mērces un kotletes. Ja vien veģetārietis ēd olas, pienu. Ja vēl arī zivis - vispār nekādu problēmu. 2) lielveikalā, tirgū, dārzā (ja tāds ir), mežā (sēnes). 3) ignorēt Grūtnieces veģetārietes - viss 1. punktā minētais, īpašs uzsvars tika likts uz svaigiem augļiem un dārzeņiem, zaļajiem dārzeņiem, pastaigām svaigā gaisā. īpašu vielu trūkumu (dzelzs) parāda asinsanalīzes, un dzelzs mēdz trūkt arī gaļēdājām grūtniecēm. Bērni veģetārieši - arī viss, kas rakstīts iepriekš, bērna veselība parasti tiek kontrolēta vēl cītīgāk, gan no ārstu, gan vecāku puses. Mana bērna ārstam bērns=veģetārietis nav nekāds unikums. Bez tam mans bērns gaļu šad tad tomēr dabū.

[b]snukurs[/b] Tu dzīvo Latvijā? Jo šeit pagaidām bērns veģetārietis ir ūnikums. Un vai tad nav pārlieku darbietilpīgi sekot visam, ko apēd bērns, lai būtu pārliecināts, ka pietiek olbaltumvielu. Man vienmēr ir bijušas problēmas ar dzelzi, arī tad, kad dzīvoju ar vīramāti un biju spiesta vakariņās ēst milzu liellopu gaļas gabalus. Pirmās grūtniecības laikā ēdu gaļu un dzelzs bija par maz. Otrās grūtniecības laikā neēdu gaļu un dzelzs atkal bija par maz. Ārste sašuta, ka neesmu ar mieru to papildināt caur teļa gaļu un aknām. Vai ir reāla pieredze hemoglobīna līmeņa paaugstināšanā caur pārtiku?

[b]snukurs[/b] Tev ir ļoti paveicies ar Dr - manējā kladzina vienā laidā, kopš bērnam palika 4 mēneši. Laikam hormoni vainīgi, bet nupat sāk piegriezties. [b]Taiga[/b] Man kopš bērnošanās ēras uzsākšanas Hb ir normā (nezinu kā bija PIRMS, jo tas bija ļoti sen un vairs nav aktuāli). Bet tieši šajā laikā cītīgi sekoju regulārai biešu, zemeņu, granātābolu, tumši zaļo dārzeņu, riekstu u.tml. produktu patērēšanai. Tā kā nav ar ko salīdzināt, nezinu, vai tas ir ēšanas nopelns. [sub]Man ir lielisks, simbolisks rādītājs dzelzs trūkumam - ja sapnī ēdu asiņainu steiku, ko es NEKAD dzīvē neesmu ēdusi jēlās smakas dēļ, tad pēdējais laiks piedomāt pie tā, ko ēdu.[/sub]

Vienu ķeru http://b2.lilypie.com/LemBp3/.png otru gaidu http://bd.lilypie.com/Mv22p3/.png
snukurs
[b]Taiga[/b] [i]Tu dzīvo Latvijā? Jo šeit pagaidām bērns veģetārietis ir ūnikums.[/i] jah:D bet manam bērnam ir unikāla daktere:up: Vispār jau formāli meita gaļu dabū - apmēram reizi nedēļā viņai kaut kas tāds tiek piedāvāts un attiecīgi katru 3. reizi viņa piedāvājumu arī akceptē. [i]Un vai tad nav pārlieku darbietilpīgi sekot visam, ko apēd bērns, lai būtu pārliecināts, ka pietiek olbaltumvielu.[/i] Visas vērtīgās lietas jau ir iekšā visur citur (nevis tādos aizdomīgos gaļas izstrādājumos, kā cīsiņi, desas, visādi kaulu buljoni, trknas kotletes utt, ar ko biezā slānī tiek baroti gaļēdāju bērni) - pupiņas, rieksti, pilngraudu maize, putras, visādi dārzeņi, olas utt. [i] Pirmās grūtniecības laikā ēdu gaļu un dzelzs bija par maz. Otrās grūtniecības laikā neēdu gaļu un dzelzs atkal bija par maz. [/i] Pietiek palasīt tepat Cāli, lai saprastu, ka dzelzs grūtniecības beigās trūkst katrai otrajai grūtniecei, ja ne vēl vairākām. Tāpēc jau taisa analīzes. sezonas laikā pucēju iekšā visādas tumši zaļās lietas - nātres, skābenes, zaļumus, nesezonas laikā, kas arī bija grūtniecības beigas - dzelzs preparātus. Plus pastaigas svaigā gaisā, tas arī ir svarīgi, lai mazajam būtu skābeklis. [i] ja sapnī ēdu asiņainu steiku, ko es NEKAD dzīvē neesmu ēdusi[/i] :gigi:

Nu labi, šodien atkal būs bietes. Bet es jau tā viņas patērēju milzu daudzumos, tāpat zaļumus. Tagad atkal būs ziemas pārtraukums zaļajām lietām. Ar to hemoglobīnu ir tā, ka bērnam, kurš mīl gaļu, tas ir zemāks kā kartupeļu ēdājam. Beidzot esmu arī satikusi ārsti, kura saka, ka nekādas tiešās saiknes te nav.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
2388061