Veģetāriešu pasaule

Hava

Slēdza Cāļa Virtuve.
Taiga, Snukurs nedaudz ne pa tēmu, bet kas tā ir par foršo ārsti? Mana daktere ir kā traka uz to, ka gaļa jāēd, jo kā kaut kas, vienalga kas nav kārtībā, tā teikums: Nu ja, tas jau tāpēc, ka gaļu neēd!!!

Piekrītu visam augšāk minētajam . Bieži nācies sastapties ar uzskatu ,ka veģetārisms ir vienveidīgs ,ēd vienu un to pašu .Te nu gribas teikt par gaļēdājiem ,ka sanāk ,ka viņi pārsvarā lieto gaļu ar piedevām ,gaļa un gaļa tikai citā veidolā? Un kuram te lielāka vienveidība? Tas tā .Būtu jauki pievienot šeit vēl arī receptes. Par bērniem ,manējais ir izteikts gaļēdājs ,tāpēc neuzspiežu savu izvēli . To ,ka pareizi ēdot var savākt visus vajadzīgos organismam elementus ir neapstrīdami . Ar visa veida zaļumiem ,salātiem ,riekstiem ,pupiņām ,zirņiem ,kuri gaļu netieši aizstāj. :)

[b]Marmarucis[/b] Nu man tā ir homeopāte, pie kuras dažreiz konsultējos. Poliklīnikā pie bijušās Minskas Purvciemā. [b]dillemma[/b] receptes jau ir apkopotas cāļa virtuvē. Es šodien beidzot pēc ilgiem laikiem taisīšu pupiņu sautējumu ar labi daudz sīpoliem, Ievas dārzā bija silto biešu salātu ideja, ar ķimenēm, tad tos arī uztaisīšu. Vēl tikai saldo domāju. Visāda veida pīrāgi arī ir veģetāri, ja ir piena produktu un olu ēdājs. Bet tos jau katru dienu nevar, bērni kontrolē svaru.

Jā, man arī vaičāja nesen - nu bet ko tad tu ēd? Atbildu - un ko tu ēd? Govi, cūku un vistu - baigā daudzveidība! :gigi:

susuarrana
man ir jautājums. man te draugis viens veģetārietis, kuramējs neēd sieru (izņemot ricotta un vēl vienu), jo siera izgatavošanā tiekot izmantots lopu enzīms (?!), ko iegūst no galētiem lopiem (?!). lūdzu apgaismot, šis jaut. mani interesē, bet ne tik ļoti, lai pati meklētos pēc infas :gigi:

I was bitten on re-entry.
[b]susuarrana[/b] Jā, es viņu saprotu, pati par to esmu domājusi. Man arī slinkums meklēt precīzus nosaukumus, ja gribēsi, paskatīšu. Bet ir tā, ka siera ''ieraugam'' izmanto fermentu, kas rada piena pārvērtības. Nu, ka piens pārvēršas receklī, no kā tālāk taisa sieru. Un šo fermentu iegūst no teļu kuņģiem. Tā ka īsti veģetārs (ja vispār ēd piena produktus) ir biezpienveidīgs siers, kas tiek sarecināts ar pienskābes baktēriju palīdzību (Harca vai Maincas, piemēram). Vēl piena recēšanai esot kaut kāds no augiem iegūts ferments, bet tas tiek izmantots šauri un tik kaut kādam vienam sieram. Nosaukumu neatceros, jo man viņš nav pieejams. Esmu domājusi, ka būtu jāatsakās no sieriem, kuriem tapt palīdz teļu kuņģu saturs. Bet nu, retumis ēdu. Vēl jau ir sojas siers, kurš varētu šķist negaršīgs, bet iemarinēts un lietots silto ēdienu pagatavošanā, ir pieņemams. Vispār jau droša norobežošanās no galētu dzīvnieku produktu apēšanas man nav iespējama. Jo nezini, kurā trauciņā un šķīvī uzglūn, piemēram, želatīns. Kas, kā zināms, no kauliem nācis. Pati sev sameklēju agar agaru, bet jogurta ražotāji tā necenšas. No jogurtiem gan arī esmu atteikusies. Atvainojos cienītājiem, bet nekas labs tur nav. Ja nu kāds mājās taisa. Zālēs var būt dzīvnieku izejvielas.

mikiņš
[b]snukurs[/b] nu neesmu pārliecināta gaļas neēdēja - ir periodi kad neēdu ir kad ēdu , bet par dzelzi runājot - ļoti daudz uzturā lietoju spinātus - lasi - fanātiski, un sezonā nātres - applaucētas pie visiem zaļajiem salātiem.

Katrs ir tik jauns cik jūtas http://lilypie.com/baby2/040621/0/5/2/+1/.png
[b]mikiņš[/b] Nu un ko ģimene par spinātu diētu? Maniem nepatiktu.

susuarrana
[b]Taiga[/b] mjā... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: paldies par apskaidrošanu!

I was bitten on re-entry.

svešiniece
Man ir pusaudze veģetāriete, nu jau, šķiet, 3 gadus. Gaļu neēd pārliecības dēļ (labi, ka nezin par tiem sieriem, tad es nezinu, ko viņa ēstu) Zivis negaršo, rieksti - tikai mandeles un lazdu rieksti, bietes neesot ēdamas..... atklāti sakto, baidos no tā, pie kā tas var novest augošu cilvēkbērnu, jo pati neesmu veģetāriete (kaut gan brīžiem šķiet, ka meitēns mani pārliecinās, ka ēst to, kas bijis dzīvs, nav lāgi) Ko jūs man ieteiktu? Uz kādiem produktiem likt uzsvaru? Jau tā dzīvi apgrūtina tas, ka vīrs uzskata, ka bez gaļas var iztikt retu ēdienreizi, bet otra meita arī ir izteikts gaļēdājs? Skolā mans veģetārietis pārtiek no kartupeļiem un salātiem, ja tādi ir dabūjami, bet nu katrai dienai tik vienveidīga ēšana man šķiet par traku.....

pasmaidi
Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
2388061