Veģetāriešu pasaule

Hava

Slēdza Cāļa Virtuve.
Pusaudža vecumā neēdu gaļu, kad vien bija tāda izdevība. Tais laikos jau nebija tik viegli tantēm pateikt, ka iztikšu ar kartupeļiem, karbonādi nē. Es neko īpašu neplānoju uzturvielu ziņā, bet ar augšanu un veselību viss bija kārtībā. Ogļhidrātus veģetārieši parasti uzņem, tauki ir eļļā, bet olbaltumvielas - piena produktos un pākšaugos. Nu un vēl visur kur citur. Gaļas vietā, kamēr sieru jautājums nav aktuāls, var lietot sieru. Pārkaisīt sautējumiem, sacepumiem, panēt un cept. Būs i kalcijs, i olbaltums. Olas ēd? Tur viss kas iekšā. Es kaut kā nevaru ieēst lauku vistu olas, jo tur man rādās embrijs. Fermas vistas bieži dzīvo šausmīgos apstākļos, bet vismaz olas neapaugļotas. Visādas minerālvielas un minerāli man šķiet uzņemas, vienkārši ēdot daudzveidīgu pārtiku, arī bez dzīvnieku daļām. Viņa tikai kartupeļus ēd? Kā ar griķiem, makaroniem, rīsiem? Tur taču arī zvēru nav iekšā.

svešiniece
njā, aizmirsu piebilst, ka pupas un zirņi arī neskaitās ēdamas lietas [s][Papildināts: 06:11:2005 21:08:21][/s] [b]Taiga[/b] ar olām ir tieši, kā Tev... pagaidām gan ēd, mums bija kompromiss, ka veikala olās nav cāļu, bet tagad aktualizējas vistu labturības jautājumi, pagaidām olas ēd [s][Papildināts: 06:11:2005 21:10:53][/s] griķus, rīsus, makaronus ēd bet ir parādījusies problēma - ļoti stipri krīt ārā mati, un šī problēma mani sabiedēja kāds, nez varētu būt iemesls, un kā situāciju uzlabot? Šobrīd tiek lietoti vitamīni matiem un nadiem, viena kūre būs izieta (iepakojums bija laikam mēnesim), bet neko labāk nav

pasmaidi
[b]svešiniece[/b] Viens no matu izkrišanas cēloņiem varētu būt dzelzs trūkums.

Vienu ķeru http://b2.lilypie.com/LemBp3/.png otru gaidu http://bd.lilypie.com/Mv22p3/.png
[b]svešiniece[/b] Pērc olas no relatīvi labturīgi audzētām vistām. Vispār man radies iespaids, ka viņa ir atteikusies no gaļas, nemainot ēšanas paradumus. Ēd kā vidējais statistiskais karbonāžēdājs, atsakoties no karbonādes. Un nekas daudz pāri nepaliek. Vai ar viņu nevar runāt par to, ka gaļas neēšana paredz uztura sistēmas maiņu? Ka nevar ēst to pašu, ko gaļēdājs, vienkārši neliekot uz šķīvja gaļas gabalu. Varbūt ekoveikalos pirkta soja būs laba? Es gan soju nemīlu, jo laiskums pētīt, kā šī ražota. Pākšaugu gatavošanai tā, lai tie būtu pieņemami, ierosmes var smelties krišnaītu ēstuvē uz Barona ielas. Tur zirņu biezenis ir ''savādāks''. Tepat ir sarakstīti ar dzelzi bagāti produkti.

Es ar, es ar pie jums bariņā. :) Vislielākais besis pie gaļas neēšanas man ir jogurtu izvēle. Apmēram pusē ir iekšā želatīns :no: jālasa sastāvs. Citādi, kamēr vien kāds nebāžas visrū ar jau pieminēto izļečī veģetārieti :rolleyes:, ir baigi :up: [b]svešiniece[/b] Varētu būt arī B vitamīna trūkums, kas pie neietiekami dažāda veģetārā uztura laikam skaitās otrs trūkums pēc dzelzs. Svarīgi B vitamīna avoti ir pākšaugi un graudaugi, t.sk. maize. Bieži par maizi tiek aizmirsts, jo šamo produktu nolād :gigi: visu iespējamo diētu piekritēji un ēst bezmaz vai neskaitās stilīgi. Bet vajag. Ne jau baltmazi un kūkas (to pēc vēlēšanās), bet gan rupjmaizi, pilngraudu maizi, tumšos makaronus.

svešiniece
mana dāma jogurtus ēd, laikam nezin, no kā tiek gatavots želantīns it kā jau saprot, ka ar atteikšanos no gaļas ēšanas paradumu maiņa nebeidzas, bet ir \loti daudz produktu, kuri negaršo. Tās pašas zivis - nu, cepts lasis ir ēdams, bet es neesmu miljonārs varbūt tiešām problēma ir B vitamīnā, jo pilnā asinanalīze bija laba, ja trūktu dzelzs, to tak atrast? Jāpameklē, kur vēl ir B grupas vitamīni...

pasmaidi
[b]svešiniece[/b] A laša zupu ēstu? Mani radi vāra no laša spurām/mugurkaula, esot ļoooti izdevīgi un veselīgi. Piekrītu [b]Taiga[/b], ka veģetārisms nav gaļas neēšana, bet citāda ēšana. To parasti gan apjēdz, kad sāk parādīties ķibeles ar veselību (manā gadījumā mati+nagi+āda+vispārējs vājms ļoti palīdzēja to saprast), un tad ir trīs varianti - atgriezties pie vecās ēšanas, klusiņām mirt vai beigt ņerkāties un ēst to, ko vajag. Mēs no sojas parasti ēdam karbonādes un pārslas (zupās un sacepumos), īpaši sekojot, lai būtu norāde par ģenētisku nemodificētību. Soja ir garšīgāka, ja viņu neliek vienkāršā sālsūdenī, bet ūdenī, kuram ir pievienotas visas vajadzīgās garšvielas un sāls, tad ir :ok:

Vienu ķeru http://b2.lilypie.com/LemBp3/.png otru gaidu http://bd.lilypie.com/Mv22p3/.png
NU, man ir bijuši matu/nagu lūšanas un biršanas periodi tieši laikā, kad ēdu gaļu, tāpēc es pat to tā nesasaistu. Vispārējais ādas/nagu./matu stāvokli ievērojami uzlabojās, kad sāku apmeklēt solāriju. Kādu tur dod vitamīnu? :spy:

svešiniece
[b]murse[/b] es nespiežu 'meitu ēst gaļu un nediskutēju par to, vai veģetārisms ir labs vai slikts :) Gribēju pakonsultēties ar ļaudīm, kam šī lieta ir skaidrāka, kā man, par man nesaprotamiem jautājumiem :)

pasmaidi

[b]murse[/b] D laikam. [b]svešiniece[/b] Bet var arī tā būt, ja vājumi, mati utt. nav saistīti ar gaļu. Cilvēki bieži vien gaļas ēšanai vai neēšanai piešķir pārāk lielu nozīmi. Man ir bijis ļoti slikti arī vīramātes intensīvās gaļbarošanas periodā. Gan matiem, gan ādai, gan nogurums bija milzīgs. Tā ka varbūt, ja problēmas patiešām ir, risinājums ir citur. Ļoti labi zinu, kā ir, ja bērns atsakās ēst to, kas viņam tomēr būtu jāēd. Mans puika no dārzeņiem atzīst tomātus un gurķus, vēl šampinjonu mērci. Un es viņam varu stāstīt, cik gribu. Pēdējā laikā gan apēd nedaudz arī puķkāpostu, kāpostu salātu. Palīdz tomēr stāsti par kalorijām, ēdiena sastāvu. Viņš man nav īsti apaļš, bet ar nedaudz plaielinātu ķermeņa masas indeksu.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
2388061