Veģetāriešu pasaule

Hava

Slēdza Cāļa Virtuve.
man domāt, to sviestu "attīrot" tiek nosmeltas olbaltumvielu daļiņas, kas karsējot sadegtu un tās tad arī būtu tās kancerogēnās vielas. Bet tas kas paliek - tie ir tīri tauki - un jebkuri tauki - tīri vai netīri, augu vai dzīvnieku - oksidējas, karsējot oksidējas vēl ātrāk. laikam arī par eļļām būs tas pats - nerafinētajās ir tās olbaltumvielu daļiņas, kuras cepot sadeg, tāpēc rafinētās cepšanai labākas. Tomēr arī tur ir "nianses", jo cepšana pati par sevi nemaz nav laba. Indieši lieto lielos daudzumos to ghii, bet visi tādi tuklīši un sirds slimības viņiem garām neiet :D Kokosu eļļa gan man patīk - tīrā veidā to gan nekur neesmu atradusi, pie tam nerafinētu (utopija), bet kad kokosu sablenderēju ar ūdeni un iegūstu "pienu", ja to ielieku uz kādu laiku ledusskapī, tad virsū nostājas kaut kas tauku gabaliņiem līdzīgs, izcili patīkams.Prātoju, ka varētu nosmelt, uzkrāt un tad kaut ko interesantu izgudrot - uz maizes smērējamu vai salātu mērci vai vēl sazin ko.

life is like a box of chocolates - you never know what you gonna get

[i] tad jau sanāk, ka vegani, kuri vispār nelieto augu taukus, tā vien slimo ar sirds slimībām [/i] Gribi teikt, ka viņi tikai dzīvnieku taukus lieto? [i] ja tā labāk pameklētu, tad tu atrastu pētījumus ar argumentiem un pierādījumiem, ka arī sviests nav veselīgs. [/i] Ja nu vien margarīna reklāmās. Veselīgas ir dabiskas lietas (gan ne visas, bet kas paredzētas ēšanai). Un ir muļķīgi uzskatīt, ka cilvēks ar savu darbību tb pārveidošanu kādu dabisku lietu uzlabo. [s][Papildināts: 24:02:2007 17:48:49][/s] [i]Kokosu eļļa gan man patīk - tīrā veidā to gan nekur neesmu atradusi, pie tam nerafinētu (utopija [/i] Es visu laiku lietoju extra virgin kokosriekstu eļļu. Ražo te pat Lv - Gatis Poišs. Var nopirkt šur tur, bet es pērku no viņa paša, jo cenas starpība ir no 2.5 uz 1.6 par 250 ml. Kokosriekstu eļļa ir vislabākā cepšanai. Kokteiļos arī garšīgi.

Vai Tu vari apskaut savas skumjas, izgaršot sāli savās asarās, sākt smieties tad, kad raudi? Tas nozīmē, ka Tu esi dzīvs, un paldies Dievam, ka Tu esi šajā pasaulē... :)
[i]Un ir muļķīgi uzskatīt, ka cilvēks ar savu darbību tb pārveidošanu kādu dabisku lietu uzlabo [/i] šī atziņa mani velk pie rawfoodisma. paturot to prātā un ejot pa veikaliem ir sajūta, kā vienā forumā bija teikts - ka ej pa produktu mauzoleju :D vai tas kokosu eļļas ražotājs eļļu iegūst bez karsēšanas? t.i. prasti sakot, izspiež ar mehāniskiem paņēmieniem? es labprāt arī nopirktu, kur ir tas "šur un tur"?

life is like a box of chocolates - you never know what you gonna get
[b]summer rain[/b] [i]vai tas kokosu eļļas ražotājs eļļu iegūst bez karsēšanas? t.i. prasti sakot, izspiež ar mehāniskiem paņēmieniem? es labprāt arī nopirktu, kur ir tas "šur un tur"? [/i] Iegūst ar auksto metodi. Nopirkt var dubļu kioskā stacijas tunelī, ekovirtuvē Rūpniecības ielā. Citur redzējusi neesmu, bet varbūt ir. Viņam ir daudz dažādas eļļas.

Vai Tu vari apskaut savas skumjas, izgaršot sāli savās asarās, sākt smieties tad, kad raudi? Tas nozīmē, ka Tu esi dzīvs, un paldies Dievam, ka Tu esi šajā pasaulē... :)

snukurs
Tāks, es tikko no saviem jogistiem nošpikoju pretvīrusu līdzekli: vienādās daļās laims, ingvers (rīvēts, protams) un medus. Šad tad uzēd pa karotei. Ir pat diezgan garšīgs:ok:

[b]snukurs[/b] Mani tas ingvers biedē - nevaru sev pārkāpt. Šodienas recepte. Sautējamā pannā ielej eļļu, ieber sagrieztus sīpolus, burkānus, zem vāka apcepina, pielej pannā vārošu ūdeni (ar labu rezervi, jo i soja paņems, i iztvaikos), ik pa brīdim paceļ vāku un ieber iekšā sagrieztu seleriju, sojas strēmelītes, tad brokoļu kātus, tad saldētus zirnīšus, finālā brokoļu ziedus, pāris karotes krējuma un sāli, apmaisa, uzvāra, uguni nost, ļauj atpūsties pāris minūtes, liek traukos, pieber katrā šķīvī karoti konservētas kukurūzas un... Mmmmm... I acīm, i vēderam prieks. :ok:

PREVED!!! http://www.fotografiya.ru/other/preved.htm
eu, kāda zin, kur var otrās šķiras miltus dabūt? :rolleyes:

[b]Joy[/b] Veikalā. Cik redzēts pārtikas veikalos var nopirkt 2. šķ. miltus. Vislabākie gan ir rupja maluma milti. Tos var iepirkt Rīgas centrāltirgus Zelta Klinģera stendā. Ir arī Ogrē tirgū bioloģisko produktu stendā.

[b]esenif[/b] [i]Ir arī Ogrē tirgū bioloģisko produktu stendā. [/i] paldies. veikalā gan nav paveicies sastapt.

Ja nemaldos, tad shii ir visai jauna lapinja http://www.fresh-network.com ar visaadaam bezmaksas iespeejaam ieguut info par raw food un pastiprinaat savu motivaaciju. Pashlaik rokos pa zhurnaalu http://www.fresh-network.com/free_getfresh.htm

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
2388061