Veģetāriešu pasaule

Hava

Slēdza Cāļa Virtuve.
Šodien iegādājos rudzu miltus, nezinu, kā garšo, vēl neesmu iemēģinājusi, bet noteikti labāki par kviešu:)

[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2349.gif[/img]

[i] bet noteikti labāki par kviešu[/i] Kāpēc domā, ka labāki. :confused:

Vai Tu vari apskaut savas skumjas, izgaršot sāli savās asarās, sākt smieties tad, kad raudi? Tas nozīmē, ka Tu esi dzīvs, un paldies Dievam, ka Tu esi šajā pasaulē... :)
[b]esenif[/b] nekur neesmu lasījusi, ka kviešu milti ir veselīgi, tik to, ka labāk izvairīties lietot uzturā (pankūkas, bulkas, baltmaize utt.)

[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2349.gif[/img]
[b]jauna[/b] Vispār jau kvieši ir vēl veselīgāki nekā rudzu. Neveselīgi ir jebkuri graudu milti, kas ir attīrīti (1., 2. šķiras). Tos tad arī liek bulkās, maizē utml. Pilngraudu kviešu milti ir ļoti labi. Ja izcep pankūkas no pilgraudu miltiem, tad tās ir veselīgas. A bulkas un maizi var cept no sazin kādiem miltiem - ja tiem būs klāt raugs un cukurs, tad veselīgums būs vien iedomu līmenī.:rolleyes:

Vai Tu vari apskaut savas skumjas, izgaršot sāli savās asarās, sākt smieties tad, kad raudi? Tas nozīmē, ka Tu esi dzīvs, un paldies Dievam, ka Tu esi šajā pasaulē... :)

Es gan miltus nelietoju un man to mājās nav, bet ko nozīmē "augstākā labuma"? Tie it tie veselīgie? Vai tādu vispār vairs nav?

[b]treselle[/b] Augstākā labuma ir neveselīgie. Tie ir visi 1. šķiras milti. Attīrīti un samalti graudu kodoli. Veselīgie ir pilgraudu milti. Tādus pārdod "Zelta Klinģeris". Es esmu pati taisījusi, tik gara padarīšana. Jo, lai milti būtu īsti veselīgi, tie ir jātaisa no "pamodinātiem" graudiem. Es tad graudus izmērcēju, nedaudz izdiedzēju - tā ka asni tikko parādās, un tad izžāvēju un samaļu. Visi zin, ka diedzēti graudi ir ļoti veselīgi. Nu, un tie milti ir tādi paši. Pēc līdzīga principa senie latvieši pūtēli gatavoja. A pilngraudu milti ir tādi paši tikai "nepamodināti".

[b]esenif[/b] Skaidrs, paldies.

snukurs
[b]esenif[/b] [i]Tādus pārdod "Zelta Klinģeris". [/i] Kur tas Zelta Kliņģeris ir?

Centrāltirgū ir viņiem stends. Netālu no Lāču maizes stenda. [s][Papildināts: 18:03:2007 17:27:55][/s] var arī pie bioloģiskajiem produktiem nopirkt, bet tur ir dārgāk...

[b]jauna[/b] Kur tos rudzu miltus var iegādāties? Lielveikalos arī ir vai jābrauc uz tirgu?

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
2388061