dzīvs, veselīgs uzturs

aizkraukliite

Slēdza Cāļa Virtuve.
Vakar savu puiku cienāju ar gardiem salātiņiem, kā putniņš virināja savu mazo knābīti un nu ir veids kā iebarot svaigas garšīgas lietas. Uz ļoti smalkas rīvītes sarīvēts mazliet svaiga burkāna, ķirbja un vesels ābols. Lai viss saturētos kopā , caur plastmasas rīvīti pierīvēts mazāk kā puse banāns :ok: Tikai izpaliks skābos augļus ēst atsevišķi no saldajiem :)

[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2452.gif[/img] http://b2.lilypie.com/apnIp3.png

mums ieviesies paradums visu ko eest kopaa ar banaanu, nez vai tas uz labu :confused:

life is like a box of chocolates - you never know what you gonna get
[i]mums ieviesies paradums visu ko eest kopaa ar banaanu, nez vai tas uz labu [/i] Mums tas pats sākumā bija, bet tagad aizstāju ar ābolu vai nomizotu tomātu. Arvien retāk lietojam banānu :yes: [b]inceniite[/b] Paldies par recptīti būs jāiemēģina. [s][Papildināts: 05:10:2006 12:22:50][/s] Es mazajai, sāku reizi nedēļā dot - izmērcētas mandeles, aprikozes, plūmes vai rozīnes + banāns un kāda saldēta dārza oga, to visu sablenderē ļoti smalki un mazā štopē iekšā, ka prieks. Ja ēdu pati tad pievienoju medu. Es jau trešo nedēļu te lasu par svaigēšanu un veģetārismu, bet mani te māc šaubas par tiem B grupas vitamīniem un gastroenteroloģe, kad izdzirdēja, ka mazajai nedodu ne gaļu, ne piena produktus, tikai nogrozīja galvu un teica, ka lielākā daļa mazo pacientu no veģetāriešu ģimenēm griežas ar mazasinības problēmām un avitaminozēm. Brīžiem man kļūst bail, jo nav gluži tā, ka mazā man ēd svaigu barību, tāpat to burkānu, ķirbi un kabaci es viņai vāru. ;) [b]summer rain[/b] Tu pati esi nodevusi asinsanalīzes, Tev viss ir normā? Jo kopš es jau kādu brīdi atsakos no gaļas un jebkādiem piena produktiem, ēdu gan vārītus, gan daudz svaigus produktus, man pastiprināti ir sākuši izkrist mati un īpaši labi es ar nejūtos, jo ļaunu aci skatos uz katru kas blakus norij karbonādi. :weep:

[b]Gumāts[/b] Varbūt vajag to pāreju vēl pakāpeniskāk. Banānu varbūt var palēnām aizstāt ar ķirbi, tas ar nedaudz salds.

Lai jums jauka diena

[b]Gumāts[/b] [i] Tu pati esi nodevusi asinsanalīzes[/i] kāds lapas atpakaļ rakstīju ka biju drusku tā kā pārcentusies ar piena ražošanu un vispārējo slodzi. Tad man bija aizdomas, ka varbūt arī dzelzs par maz - nodevu analīzes, bet tad viss bija ok, hemoglobīns bija 14 (norma laikam skaitāas, ja ir virs 11 vai 12) Kamēr gaidīju savus dvīņus man hemoglobīns bija normā, tikai pēdējos mēnešos ārste profilaksei ieteica padzert Tothemu. Bet cik saprotu, tad arī gaļēdājām grūtniecības pēdējos mēnešos samazinās hemoglobīns. Tomēr no otras puses es neesmu 100% svaigēdāja - gadās man nesvaigu un reizēm arī neveģetāru kumosu ieēst. Un ir vēl arī trešā puse - ir cilvēki, kam ir tendence uz anēmiju, un ir tādi, kurus sauc par "pilnasinīgiem" :). [i] man pastiprināti ir sākuši izkrist mati un īpaši labi es ar nejūtos, jo ļaunu aci skatos uz katru kas blakus norij karbonādi[/i] tas nozīmē, ka kaut kā Tev ir par maz - iespējams, par maz uzņem olbaltumvielas, iespējams dzelzi. Pamēģini ieviest uztura dienasgrāmatu - pierakstot, ko ēd uz to ir vieglāk paskatīties ar kritisku aci. [i] Es jau trešo nedēļu te lasu par svaigēšanu un veģetārismu[/i] vispār jau Tev noteikti papalašinātos redzesloks veģetārisma un tā novirzienu sakarā, ja Tu saņemtos un palasītu arī lapas citās valodās - mana "svešvaloda" ir angļu, tāpēc es lasu angļu valodā. Saņemies un paspodrini tās zināšanas - palasies citās lapās. No Latvijas ārstiem un dietologiem pārāk plašas zināšanas par šo tēmu nevar gaidīt. [i] lielākā daļa mazo pacientu no veģetāriešu ģimenēm griežas ar mazasinības problēmām un avitaminozēm[/i] :yes: piekritu - saja zinjaa viegli iebraukt auzaas, es arii par to baziijos, bet nu sobriid ir skaidrs, ka pagaidaam mazie vegani ir dzelzs un vitamiinu pilni :)

Dzelzi satur dārzeņu sula un kakao. Pārbaudīts. Kakao vairāk gan laikam uz mammām attiecas. [s][Papildināts: 05:10:2006 23:23:55][/s] Es tikai nesaprotu, kā sākt veselīgu ēšanu. Sākumā zinu, ka man būs grūti atteikties no kafijas, tas nozīmē, ka arī no piena. Un tad vienkārši ēst tikai augļus un dārzeņus? Dārzeņus sākumā ar garšvielām un olīveļļu? Jeb var sākumā arī tvaicēt dārzeņus tomēr? Kā jūs darījāt soli pa solim? Receptes īsti man neder, jo tas viss ir pārāk atšķirīgs no tā, ko ēdu tagad. Bet man arī gribas būte veselīgai, spēcīgai utt.

esmu tā lapssa, kas draudzējas ar Mazo Princi
[b]lapssa[/b] man tas ceļš bija krietni garš, pirmo ko sāku -atteicos no kafijas, alkohola un gaļas. Bet diezgan ilgi - kādus 2-3 gadus vēl ikdienā lietoju piena produktus. Atteicos no baltmaizes un cukura (pie tējas). Tas noveda pie dažādām graudumaizēm un zāļu tējām un zaļās tējas, kas patiešām garšoja labāk par melno tēju. Tad atteicos no sviesta un margarīna. Tad sāku sērfot pa veganu lapām un sāku izslēgt arī piena produktus - bet tas notika pakāpeniski, recepte pēc receptes, kurus ieviesu. Tad sāku arī ieviest ēdienkartē soju (tagad gan to ļoti reti lietoju). Tad pēc smagiem pārdzīvojumiem dzīvē viss aizgāja "no kalna lejā" - ēdu visus "draņķus" jo bija diezgan stipri vienalga viss. Tad saņēmos, sāku iedvesmai lasīt veganu lapas un nonācu līdz radikāļiem svaigēdājiem. Taa arī ar viņiem "aizrāvos". Tagad pēc grūtniecības un dzīvojot pa mājām mētājos pa viļņiem :gigi: jūtos tā, ka atkal viss jāsāk no sākuma un tā arī cenšos - recepti pēc receptes izmēģināt un ieviest. Tas pamatprincips ir tāds, ka ēst visu pēc iespējas mazāk mainītus vai pārstrādātus. Nu piemēram, nevis ābolu biezeni, bet ābolu; ja pie salātiem, tad nevis majonēzi, bet parastu krējumu; Putras pēc iespējas mazāk vārīt, bet briedināt. Neizmantot pēc iespējas nekādus pusfabrikātus. Nesen iemācījos, ka riekstus vislabāk izmērcēt, tā paaugstinot to vērtīgumu. Atcerēties, ka cilvēka ķermenis 70% sastāv no ūdens - un attiecīgi dzert vienkārši tīru ūdeni, jo kas notiek ar tādu daudzumu ūdens, kas netiek mainīts? (negribas taču pārvērsties par sastāvējušos dīķi). Atcerēties, ka jākustās, jo atšķirībā no asinsrites, limfa pati "necirkulē", tāpēc tās iekustināšanai jākustās pašam cilvēkam. Un domāšanai ir milzīgs spēks. Neiecikloties uz negatīvām domām.

Tas viss jau ir labi, bet ko darīt ar bērniem bērnudārzā un skolā. Manējais visu dienu staigā neēdis.

Lai jums jauka diena
[b]summer rain[/b] paldies par atbildi, nu līdzīgi, kā Tu sākumā, jau dzīvoju. Varētu vēl veselīgāk, bet nu tas briesmīgais slinkums :rolleyes: vieglāk taču maizes sķēli apēst, nekā salātus griezt. Bet paklau, man radās jautājums par maizi. Cik saprotu, tad maize, arī graudu neietilpst "labo" ēdienu sarakstā, jo satur raugu. Arī pilngraudu maizes. Bez rauga ir teiksim lavašs, bet tas atkal ir no attīrītajiem miltiem :rolleyes:, tad ko labāk izvēlēties? [b]Mura[/b] par šo jautājumu es cenšos nedomāt, jo nu, kaut ko mainīt ir ļoti grūti. Diemžēl b/d bieži uzturs ir patālu no veselīga pat tradicionālā izpratnē.

esmu tā lapssa, kas draudzējas ar Mazo Princi

[b]summer rain[/b] nu teikšu kā ir- es jau sen lasu tavus varoņdarbus:yes::yes:- a man mežonīga interese- vot a kā tas viss tev uz izskatu atsaucas- :confused:- mani tas tiešām interesē.

http://www.youtube.com/watch?v=wRDcMYSpKFs
Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
3044103