CELIAKIJA I

treselle

Slēdza Cāļa Virtuve.
Laipni lūdzam turpināt pļāpiņu par Celiakiju šeit [i]Celiakija (Disease Celiac) - gremošanas trakta slimība, kurai raksturīga graudu olbaltumvielu nepanesība, ar kuru var saslimt jebkurā vecumā. Pirmo reizi celiakiju aprakstīja 200 gadus pēc Kristus dzimšanas- Romas impērijas ārsts Aretejs (Aretaios) dodot celiakijai nosaukumu „Liels vēders”. [/i] Informācija par Celiakiju-http://virtuve.calis.lv/Celiakija.472.0.html Receptes-http://virtuve.calis.lv/Celiakija.475.0.html [s][Paziņojums tika izmainīts: Cāļa Virtuve, 18:11:2007 16:17:10][/s]


:hi: Sveikiņi jaunajā lapiņā!!! Atklājiet man lūdzu kādu foršu vietiņu, kur var aiziet papusdienot vai pavakariņot. Jau vairākkārt esmu pārliecinājusies, ka pat tad ja oficiantam vai pavāram noprasa vai tur nav kviešu milti u.t.t. beigās izrādās, ka tomēr ēdiens nav "tīrs". Pēdējo reizi forši izgāzos Gan Bei. Paņēmu vistas gaļas salātus ar šitakī sēnēm un sojas mērci. Izrādās, ka sojas mērcē ir kvieši. Kā es niedomājos veikalā paskatīties sastāvu?:rolleyes: Baigās problēmas, kad pa dienu jāaizskrien kaut kur pusdienās :(

[b]karlosa[/b] tai pašā ganbejā parasti meitai ņemam suši - viņai garšo un ēd bez sojas mērces, tikai to ingveru uzkož :gigi: bet vispār ir grūti ar to sab ēdināšanu, jo tiešām grūti zināt vai tur tomēr nepiešaus kaut ko no aizliegtā klāt. ā nu jā un bērniem jau garšo frī kartupeļi, tad nu paņemam parasti viņai frī kartupeļus ar svaigiem dārzeņiem, tas parasti ir peiejams gandrīz visās vietās


[img]http://fool.exler.ru/sm/gy.gif[/img] http://by.lilypie.com/0ESMp2.png http://b1.lilypie.com/7Sedp2.png
es kaut kur dzirdēju, bet nevaru atminēties, kas tur īsti bija, bet ja nemaldos kāds runāja, ka ir parezdēta ēdienkarte atsevišķi celiakiešiem, bet vot neatceros, kas, ko, kur, kad par to runāja:(


Karstu brūno šokolādi rotā ar sarīvētu, maigu, gaisīgu balto šokolādi un .... turpinājumu meklē http://virtuve.calis.lv

[b]Lora[/b] Lūdzu pamēģini atcerēties, man kā lielai rīmai tas ir ļoti aktuāli. Kā nāk pusdienslaiks un vēders sāk kurkstēt, tā izmisums virsū :confused: [s][Papildināts: 17:03:2006 19:29:05][/s] [b]zich[/b] Njā, es jau arī pagrēkoju ar tiem frī, bet neko diži veselīgi viņi naf :)

[b]Lora[/b] Varbūt Vienības gatves slimnīcā attiecīgajā nodaļā arī ir speciāla ēdienu karte celiakiešiem, bet citur nez vai.:confused:


Dažreiz viss ir vienkāršāk, kā sākumā izskatās.
[b]Arnx[/b] nevaru atcerēties, zinu, ka runāju vai ar kādiem restorāniem, vai ar kādu paziņu, bet bija kāds, kuram ir ēdināšanas iestāde un kuram ģimenē arī ir celiakija un viņš teica, ka veidos savā uzņēmumā ar šādu ēdienkarti. Nevaru atcerēties, bet vienības gatve tā nebija. Man jau leikas, ka esmu ko tādu nosapņojusi.


Karstu brūno šokolādi rotā ar sarīvētu, maigu, gaisīgu balto šokolādi un .... turpinājumu meklē http://virtuve.calis.lv
Piektdien bijām VG un mūs nosūtīja uz tām beļģijas analīzēm, kā arī sakarā ar to, ka jau esam iesākuši aglutēna diētu lika turpināt to pusgadu. Vienvārdsakot - gaidam atkal analīžu rezultātus. Bet daktere mums iedeva sarakstu ar Shar produktiem un vietām, kur tos var iegādāties, tad viena no vietām bija Jaunā spices aptieka, TC Spice jaunajā daļā un sortiments bija normāls, tikai maizītes bija pamaz - dabūjām tik 1/2 kukulīti tumšo maizīti, bet man prieks par to, ka izrādās mēs arī sava miesta aptiekā varam pirmdienā līdz pusdienlaikam pasūtīt tos produktus un otrdienas pēcpusdienā jau tie ir piegādāti, atliek tik doties uz aptieku un tos nopirkt:) Cik jauki, ka ir tādas privātas aptiekas, jo pie mums ir vēlviena aptieka, kas tā maigi pasūta vienu māju tālāk.


Ne viss ir tik slikti kā izskatās :)
[b]Lora[/b] Baigi labi būtu, ja tu varētu atcerēties. Jo kad ar sīko esam Rīgā tad tā tiešām ir problēma, ka nekur tā īsti droši nevar pāēst. Atliek vien augļi, frī kartupeļi un kādi dārzeņu salāti.


Dažreiz viss ir vienkāršāk, kā sākumā izskatās.

Mēs piektdien paēdā Dominas Maximā un sīcis ēda dārzeņus, nezinu vai vārītus vai tvaicētus - tur bija burkāniņi, sparģeļpupiņas, brokoļi un puķkāpostiņi:)


Ne viss ir tik slikti kā izskatās :)
Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
3241723