CELIAKIJA I

treselle

Slēdza Cāļa Virtuve.
Gribeju pajautat celiakieshu mammam - vai jus pashas esat parbaudijushas uz celiakiju. Manai :girl: diagnozi noteica 4.5 gados (tagad 7). Sodien biju pie savas dakteres ar savam sudzibam un vinja man ieteica uztaisit asins analizes. Vai kadai ir bijusi tada pieredze - kad uzzinajat, ka jusu mazuljiem ir celiakija, vai parbaudijat ari parejos gjimenes locekljus. Lielu lomu nosakot iedzimtiba... Pec nedeljas bus rezultati, tad jau redzes.


[b]ievins[/b] [u]vai jus pashas esat parbaudijushas uz celiakiju [/u] 'Jā. Gan asins analīzes (jo bez tām neviens biopsiju netaisīs) un pēc tam arī biopsiju. Bija pārādījušās šādas sūdzības- 3 mēnešu laikā 8kg zaudēju (tagad ir kādi 45kg) un katru rītu vemšana vai slikta dūša. Bet biopsija nepstiprināja celiakiju, un pēc nemīlama darba pamešanas arī augstākminētās sūdzības pazuda. [s][Papildināts: 29:03:2006 15:08:51][/s] [b]dadziite[/b] [i] kur var nopirkt kukurūzu miltus[/i] Vismaz agrāk bija visās Mēness aptiekās, kur pārdeva bezglutēna produktus. 600gr laikam apmēram 1.70 maksāja. Ja kāds brauc uz Poliju vai Čehiju, tur lēti var nopirkt. Polijā es pirku 0.5kg pa 0.36 ls, bet Čehijā pat vēl lētāk.

[b]Ana[/b] Man tieshi otradi - 3 men. laika +5kg un slikta dusha , nespeks, apatija. Patreiz man gan ir noteikta diagnoze - depresija. Nervu kamols jau baigais:weep:

[b]dadziite[/b] [i] kur var nopirkt kukurūzu miltus[/i] Vismaz agrāk bija visās Mēness aptiekās, kur pārdeva bezglutēna produktus. 600gr laikam apmēram 1.70 maksāja. Ja kāds brauc uz Poliju vai Čehiju, tur lēti var nopirkt. Polijā es pirku 0.5kg pa 0.36 ls, bet Čehijā pat vēl lētāk.


Vai asins analīžu rezultāti var mainīties: anti-gliadīna antivielas IgG? Vai tas mainās atkarībā no diētas ievērošanas? Vai arī tajās parāda vienkārši, ka organisms celiakijas rezultātā neizstrādā šos attiecīgos fermentus, līdz ar to rezultāts paliek nemainīgs (vienalga vai ievēro bezglutēna diētu, vai neievēro)?

Kukurūzas miltus redzēju Stokmanā (tur kur soja un linsēklas stāv). [b]Esija[/b] IgG var mainīties. Tas ir atkarīgs no diētas ievērošanas. Tas parāda antivielu līmeni asinīs, kas ir izveidojušās, lietojot glutēnsaturošu pārtiku. Ja glutēnsaturošo pārtiku pārtrauc lietot, antivielu daudzums samazinās. IgG paliek mazāks, līdz ir normas robežās. Ja sāk ēst atkal glutēnsaturošu pārtiku, ceļas.

Kā īsti jāparbauda produkti ar jodu, neesmu nekad to darījusi:confused:


http://bd.lilypie.com/A5yzp2"
[b]kristele[/b] http://virtuve.calis.lv/arstnieciskais-uzturs/celiakija/joda-metode-parbaudot-produktu-uz-cieti/


Karstu brūno šokolādi rotā ar sarīvētu, maigu, gaisīgu balto šokolādi un .... turpinājumu meklē http://virtuve.calis.lv
Paldies, par Spulga, ka padalījies ar zināšanām. Gribēju vēl pieredzējušākiem cilvēkiem pajautāt: Biju pie ārsta un tiku nosūtīta uz dažādām vēl citām analīzēm, kuras palīdzēs pateikt diagnozi. Vienas no tām ir - tā saucamā - kobra. Nebiju vēl dzirdējusi, ka arī tādas analīzes jāveic, lai noteiktu diagnozi sakarā ar celiakiju. Vai tā varētu būt? Tā kā šīs analīzes ir ļoti nepatīkamas, tad protams veltīgi negribās to darīt. Bez tam kobru taisīju jau pirms kāda pusotra gada.


[b]Lora[/b] Paldies:)


http://bd.lilypie.com/A5yzp2"
Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
3241723