CELIAKIJA I

treselle

Slēdza Cāļa Virtuve.
[b]IvetaZ[/b] Malači! Izturējuši esat. :ok: Galvenais, ka paliek cerība, ka viss nostabilizēsies un būs viss kārtībā:yes::yes::yes::yes:


[b]suksene[/b] [i]Galvenais, ka paliek cerība, ka viss nostabilizēsies un būs viss kārtībā[/i] :yes::yes::yes: Tas tiešām ir galvenais:ok: PALDIES par labiem vārdiem:)


http://b3.lilypie.com/Zm20p4/.png; http://by.lilypie.com/TQO4p4.png
Manai :girl: caureja turpinās jau trešo nedēļu. Nogulējām slimnīcā gandrīz nedēļu, bet neko jaunu tā arī neatradām. Dr. Marksa apgalvo, ka esot celiakija, neskatoties uz normālo biopsiju un to, ka citas analīzes to neuzrāda (Beļģu analīzes būs gatavas tikai septembrī). Dr. Eglīte saka, ka nav nekāda celiakija, un vispār viņai tāda nevar būt, jo neesmu viņai devusi glutēnu saturošos produktus līdz gada vecumam, un arī tagad viņa tos neēd ļoti daudz. Vispār nomocījāmies abas, bet caureja ir kā bijusi, un neviens neko nevar pateikt. [s][Papildināts: 27:08:2006 14:46:57][/s] [b]IvetaZ[/b] [i]Tā kā mēs turpinām arī svara vērotājus (jāvēro lai svars kāpj)[/i] Tas bija nopietni? Mums arī mazā svara problēma, kā tad notiek tā vērošana?


Vajag gaismu - atver acis!
:confused::confused::confused: Un kuram ārstam lai tic:confused:


[b]Diankin[/b] [i]Tā kā mēs turpinām arī svara vērotājus (jāvēro lai svars kāpj) Tas bija nopietni?[/i] :yes::yes::yes: Mēs kontrolējam svaru vismaz reizi 3 mēnešos un priecājamies, ja tas kāpj:rolleyes: [i]Dr. Marksa apgalvo, ka esot celiakija, neskatoties uz normālo biopsiju un to, ka citas analīzes to neuzrāda (Beļģu analīzes būs gatavas tikai septembrī). Dr. Eglīte saka, ka nav nekāda celiakija, un vispār viņai tāda nevar būt, jo neesmu viņai devusi glutēnu saturošos produktus līdz gada vecumam, un arī tagad viņa tos neēd ļoti daudz. [/i] Mēs bijām pie Eglītes un runājot par mūsu problēmu viņa nāca pie interesanta slēdziena:rolleyes: Atraksti man uz @ pastāstīšu ko vairāk... Man savādāk baigi gari sanāks:D


http://b3.lilypie.com/Zm20p4/.png; http://by.lilypie.com/TQO4p4.png
[b]IvetaZ[/b] Esmu ziņkārīga. :yes::yes::yes:Neskopojies un uzraksti, lai citi (tādi kā es) arī zinātu. :confused::confused::confused:Brauksim pie dr.Marksas, bet arī domāju, vai nevajadzētu mainīt dakterus:(

Lieta tāda, ka mūsu problēmas sākās, kad mazajam bija 2 mēneši, tātad es baroju tikai ar krūti, tad bija paasinājums 4 mēnešu vecumā, kad pirmo reizi tikāmies ar dakteri Eglīti, bet 7,5 mēnešu vecumā, mēs jau pie viņas braucām uz slimnīcu ar aizdomām par celiakiju. Mārcim interesanti ir tas, ka viņam dažādas analīzes uzrāda dažādus rezultātus, vienas rāda ka ir celiakija otras, ka nē; vienas, ka ir alerģija otras, ka atkal nē - respektīvi vienas analīzes ir pretrunā ar citām. Biopsijā mums bija 60% subatrofētu bārkstiņu. dr.Eglīte uzskata, ka Mārcis nav tipisks celiakietis. Mēs parasti pie dakteres dodamies vienā dienā to apvienojot ar vizīti pie alergologa. alergologa un gastroentrologa kopējs secinājums ir ka puyisim ir vēlīnas reakcijas alerģija, jo alergēnu testi uz rociņām neko neuzrāda, bet liekot atopiju testus uz muguras parādās traka alerģija uz kviešīem, rudziem, pienu - pēc pāris nedēļām brauksim baudīt arī miežus un auzas. Sakarā ar to ka Mārcis nevar ēst parastu maizi un citus miltu produktus, jo tas viņam izraisa trakas vēdersāpes, tad mums ir diagnoze celiakija, kaut ceram, ka tā tomēr būs alerģija, kas kautkad pāries. Vispār gastroentrologu viedokļi par to vai mātes piens pārnēsā glutēnu dalās un dr.Eglīte itkā ir domās, ka nepārnes, bet izrunājot mūsu slimības vēsturi, viņa jau sāka par to šaubīties, tā es vismaz no viņas sapratu, jo Mārča vēderproblēmas sākās tad, kad es viņu baroju ar krūti un viņš nesaņēma glutēnsaturošu pārtiku, vai sāka to saņemt pavisam mazos daudzumos. Kad es iepriekš rakstīju - [i]runājot par mūsu problēmu viņa nāca pie interesanta slēdziena[/i] es domāju viņas teikto, ka tad jau sanāk, ka glutēns caur mātes pienu arī nonāk pie bērna:rolleyes: Mēs tagad gaidam, kas būs uz 3; 5; 7gadiem un ceram kopā ar ārstēm, ka tās mūsu kataklizmas ar vēdersāpēm naktīs,kad apēsts, kas nelabs, līdz skolas vecumam, bet kā tur būs kas to lai zina. Vienvārdsakot mums stingri jāievēro diēta, jāvēro svars un jāgaida, jāgaida un vēlreiz jāgaida. Bet vienu varu teikt, ka pateicoties mūsu dakterēm Mārcis vismaz pēdējo pusgadu beidzot var gulēt bez zāļu palīdzības un bez vēdersāpēm, jo pirms tam tas bija briesmīgi, kad bērns naktī kliedz un mokās, bet palīdzēt tu esi bezspēcīgs:dontlike: Arī pavisam nesen puisis apēda neatļautu produktu un rezultātā naktī bija 2 stundu gara histērija, kad viņam neko es nevarēju palīdzēt, tikai iedevu Kreonu un gaidīju, kad puisis norims:dontlike: [b]suksene[/b] [i]Brauksim pie dr.Marksas, bet arī domāju, vai nevajadzētu mainīt dakterus[/i] Es tiešām nezinu faktiskineko par šo dakteri, bet pagaidām par dr.Eglīti varu teikt tikai pašu to labāko:yes::ok: [s][Papildināts: 28:08:2006 14:20:41][/s] P.S. alergologs uzskata, kapie vainasir tieši glutēns:( [s]es jau teicu ka sanāks gari [/s]:D


http://b3.lilypie.com/Zm20p4/.png; http://by.lilypie.com/TQO4p4.png
[b]IvetaZ[/b] Pēc manas pieredzes ar mātes pienu nedabū glutēnu - es puiku baroju pusgadu tikai ar krūti. svarā un garumā pieņēmās ļoti labi. Tad pati saslimu - t.līdz 40. Dabūju pienu atpakaļ, bet sāku piebarot un sākās mūsu problēmas. Vairs nepieņēmās svarā, neēda utt. Un tā nu tagad skaitamies celiakīši, kaut gan biopsiju taisīja, kad jau ievērojām stingru diētu. Bet var jau arī būt, ka pirmajā pusgadā būtu vēl vairāk ņemies svarā. Nav lemts to zināt! Bet vakar atkal šoks. Izrādās, ka glikozes sīrups var būt arī no kviešiem. Varbūt jūs visas zinājāt, bet es - nē. Un to tak daudz kur liek klāt. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

[b]suksene[/b] Es Mārci tikai ar krūti baroju līdz 4,5 mēn viņš maz ņēmās svarā vidēji ap 200gr un arī mazāk un stipri atvēma apēsto un tāpēc sākām piebarošanu, bet sākotnēji līdz 7 mēnešu vecumam tikai ar putrām, kas nesatur glutēnu, un tad es iedevu putru ar glutēnu un puisis pa naktīm sāka tā aurēt, ka maz neliekas - tā kā viņš bija krūts bērns un lielākoties viņu ar krūtsbarošanu varēja nomierināt tad šī bija reize, kad mans mīļuks kliedza kā aizkauts, bet es neko nespēju izdarīt, lai viņu nomierinātu pat 1-2stundas:dontlike::dontlike::dontlike: [i]Bet vakar atkal šoks. Izrādās, ka glikozes sīrups var būt arī no kviešiem[/i] :eek::eek::eek:


http://b3.lilypie.com/Zm20p4/.png; http://by.lilypie.com/TQO4p4.png

[b]IvetaZ[/b] Man šķiet, ka manai meitai ir ļoti līdzīgas vēdera problēmas - vēlīnās alerģisjkās reakcijas, kas izpaužas ar caureju (varbūt arī sāp, bet pārāk neizrāda), sliktu apetīti. Kur jūs taisījāt tos testus, kas uzrādīja šo problēmu? Vari iedot koordinātas? Mums arī problēmas 1.x bija 2 mēnešu vecumā, kaut kur līdz 5 mēnešu vecumam, kad es pārtiku tikai no rīsiem, gaļas un kartupeļiem, viss nomierinājās. Tagad atkal. Pa vidu vēl bija periods ar šausmīgu atopisko dermatītu, kad tas pārgāja, domāju, ka nu jau varēs ēst visu, bet laikam jau kaut kas ir palicis no tām alerģijām. Es domāju, ka nevis gutēns nonāk mammas pienā, bet mammas imūnās vielas pret glutēnu (IgA, IgG vai citas). Tā kā zīdaiņa gremošanas sistēma ir piemērota tam, ka antivielas no mammas piena nonāk asinīs un var tur darboties, tad arī šīs sliktās antivielas var ietekmēt mazuļa veselību. Bet tās ir tikai manas personīgās domas, varbūt tā nemaz nav. [s][Papildināts: 29:08:2006 15:26:17][/s] [b]suksene[/b] Es gāju pie dr. Marksas, jo viņa manai mammai ir laba draudzene, bet vispār jau dr. Eglīte ir daudz zinošāka. [s][Papildināts: 29:08:2006 15:28:50][/s] [b]IvetaZ[/b] Kā Tu pabaro savu bērnu, jo bez piena un maizes šausmīgi liess ēdiens sanāk, līdz ar to arī svarā nemas ļoti slikti. Visur likt klāt ēļļu nevaru, jo mazā ātri vien paziņo, ka tas ēdiens nav ēdams. Vispār viņa šaušmīgi izvēlīga man.


Vajag gaismu - atver acis!
Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
3241723