Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ar ko saldināt?

Laase

Arsens ir salds, ar metalisku piegarsu!


Saldinu ar medu un steviju. Starp citu mākslīgie saldinātāji ir vēl kaitīgāki par cukuru.


TEV IR VAJADZĪGS DIEVS... http://www.xenos.lv/home.php?sub=play&show=2
Ja tiešām uzskati, ka tēju vajag saldināt, labs variants ir kļavas sīrups. [sub] nezinu, vai ir kāds aizliegums gadu veciem bērniņiem [/sub]

[b]Maruta[/b] Kļavu sīrups ir tiešām labs, tik ļooti dārgs un es domāt, ka priekš tējas saldināšanas mazefektīvs. Bet ierobežojumi diez vai pastāv - jo tā taču ir tikai atūdeņota kļavu sula. Pavasarī pati pamēģināju uztaisīt /vārīju kļavu sulu tik ilgi, līdz iztvaikoja ūdens un izveidojās sīrups/.


TEV IR VAJADZĪGS DIEVS... http://www.xenos.lv/home.php?sub=play&show=2

[b]esenif[/b] - Es jau arī mīlu eksperimentēt virtuvē, bet kļavu sīrupu vārīt vēl man nebija ienācis prātā. Pat nezinu, kā tā kļavu sulu dabonama - tāpat kā bērzu sula? Kļavu sīrupu lieku klāt cukura vietā, vārot ķīseli arī. Vispār ir maz lietu, kuras vajag papildus saldināt... Ja nu vienīgi, lai ilgāk saglabātu, kā zaptes, ... [sub]Tēja vispār nav jāsaldina [/sub];)

[b]Maruta[/b] Kļavu sulu tāpat kā berzu sulu iztecina - tik kļava ir jūtīgāka un mazāku laiku tek un pirms bērziem. Es drusku nokavēju un neko daudz neiztecināju. Saldināšanai tb ēdienu nevis tējas var izmantot arī dateles - izkaltē un sasmalcina smalki pulverī - sanāk dateļu cukurs. To gan vēl neesmu mēģinājusi. Ļoti saldas vēl ir arī vīģes. Vajadzība pēc salduma ir tīri individuāla padarīšana - saka, ka jo vairāk pietrūkst mīlestības, jo vairāk ir vajadzība pēc saldumiem. To gan nevajadzētu uz saldumatkarību attiecināt.


TEV IR VAJADZĪGS DIEVS... http://www.xenos.lv/home.php?sub=play&show=2
Lai zinātu ar ko saldināt, ir jāsaprot uzstādītais mērķis un atšķirība. Ja domā, ka cukuri ir kaitīgi, tad ir jāizvēlas sintētiskie saldinātāji. Ir jāsaprot, ka cukuri, lai tas būtu biešu saharoze, vīnogu glikoze, medus fruktoze vai kļavu sīrups organismam ir vienlīdzīdz kaitīgi. :laugh:

[b]Muris (iistais)[/b] Vispār jau ir kaitīgi pārveidotie cukuri. Tb ja Tu izvāri kļavu sīrupu vai arī biešu sīrupu, tad tie nav kaitīgi, bet ja tie pēc tam tiek uzlaboti un attīrīti tb rafinēti, tad kļūst kaitīgi. Līdzīgi kā ar miltiem. Un sintētiskie saldinātāji ir vēl kaitīgāki par pirmajiem.


TEV IR VAJADZĪGS DIEVS... http://www.xenos.lv/home.php?sub=play&show=2
Aube
Es pielieku medu. Gan salds, gan veselīgs ( it īpaši ziemā).


[i]Vispār jau ir kaitīgi pārveidotie cukuri. Tb ja Tu izvāri kļavu sīrupu vai arī biešu sīrupu, tad tie nav kaitīgi, bet ja tie pēc tam tiek uzlaboti un attīrīti tb rafinēti, tad kļūst kaitīgi. Līdzīgi kā ar miltiem. Un sintētiskie saldinātāji ir vēl kaitīgāki par pirmajiem.[/i] Cukuri (saharoze, glikoze, fruktoze) rada insulīna izdali, kas pats par sevi nekas slikts nan, bet mūsdienu sabiedrība uzņem par daudz ogļhidrātu un aizkuņģa dziedzera šūnas vairs netiek galā ar palielināto cukura daudzumu un attīstās diabēts. Secinājumi: nav nozīme cukura veidam. Sintētiskiem saldinātājiem šāda iedarbība nav. Varbūt ir kāda kaitīgi iedarbība uz citiem orgāniem, nezinu. Ja kāds zina, lai padalās info.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
3854952