Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ar ko saldināt?

Laase

Redzi, ja Tu uzņem cukuru dabīgā veidā - ar augļiem un citiem cukuru un cieti saturošiem produktiem, tad - jā, tas nav nekas kaitīgs un ir veselīgi, bet, ja uzņem pārveidotu - kā veikalā pārdodas, tad tas ir kaitīgs un organisms to nespēj pārstrādāt normāli. Organisms ir dabigs un ar nedabīgām lietām tikt galā neprot - tās arī rada novirzes no normas jeb slimības. Tai kategorijā ir arī saldinātāji - tajos vispār nekā dabīga nav. Ja tiek uzņemtas dabīgas lietas, tad arī, tās uzņemot pārāk daudz, organisms lieko vienkārši izmet un nav problēmu, kā ar pārveidotiem un uzlabotiem produktiem, kas rada liekā svara problēmu un ierosina un veicina dažādu slimību attīstību.


TEV IR VAJADZĪGS DIEVS... http://www.xenos.lv/home.php?sub=play&show=2

i]Redzi, ja Tu uzņem cukuru dabīgā veidā - ar augļiem un citiem cukuru un cieti saturošiem produktiem, tad - jā, tas nav nekas kaitīgs un ir veselīgi, bet, ja uzņem pārveidotu - kā veikalā pārdodas, tad tas ir kaitīgs un organisms to nespēj pārstrādāt normāli. [/i] Deļēji pareizi, jo ar augļiem uzņemt tik daudz cukura kā ēdot cukuru tīrā veidā nav fiziski iespējams (vismaz grūti), bet organismam tiešām nav nekāda atšķirība vai tas ir medus vai biešu cukurs.

[b]Muris (iistais)[/b] Nav gan, tik problēma tāda, ka tīru biešu cukuru nesadabūsi - pieejams ir tikai rafinēts cukurs, kurā no dabiskajām bietēm vien tik nosaukums palicis.:rolleyes:


TEV IR VAJADZĪGS DIEVS... http://www.xenos.lv/home.php?sub=play&show=2
[i]Nav gan, tik problēma tāda, ka tīru biešu cukuru nesadabūsi - pieejams ir tikai rafinēts cukurs, kurā no dabiskajām bietēm vien tik nosaukums palicis.[/i] Rafinēts- nozīmē attīrīts. Var jau lietot čukurbiešu sulu ar 15% saharozes piedevu, ja Tev tā patīk labāk. Ir gan veikalos arī nerafinēts, brūnais cukurs.


[b]Muris (iistais)[/b] Nevis vienkārši attīrīts, bet ķīmiski attīrīts un līdz ar to arī kaitīgs. Kaut gan arī vienkārši attīrītas lietas, piemēram, baltie milti ir neveselīgi. Un arīdzan brūnais nerafinētasi cukurs ir attīrīts - nav iespējams iegādāties tiešām neattīrītu un dabisku cukuru.


TEV IR VAJADZĪGS DIEVS... http://www.xenos.lv/home.php?sub=play&show=2
Lietojam mājās medu. Bet tēju vajag mācēt pagatavot un tā būs salda arī bez visiem saldinātājiem (izņemot melno). Piemēram salds maisījums sanāk ja uz puslitu liek mazliet piparmētras, 1-2 galviņas kliņģerīšu un kādu aveni/melisu/citronmētru/liepziedu. Ūdens uz tējas jālej ne vārošs, bet tajā brīdī, kad tas ir uzkarsis tā, ka tējkannai neredz dibena- ūdens ir balts. Ar šo "balto" ūdeni man vēl nav izdevies tēju sabojāt. Ja uz puslitru šādi pagatavotas tējas pievieno tējkarotīti medus, sanāk ļoti salds padzērins Un, jā, tēja nav jāmērcē mūžīgi, bet tikai neilgu brīdi (es to nedaru ilgāk par pusminūti-lai nepaspēj izdalīties rūgtvielas) Veiksmīgu tējas vārīšanu.


Dažreiz nokod lielāku kumosu, nekā esi spējīgs sagremot.
[i]Kāpēc tēja bērnam ir jāsaldina[/i] :confused::confused::confused: [s][Papildināts: 17:09:2006 11:47:51][/s] [i]uzņem cukuru dabīgā veidā - ar augļiem un citiem cukuru un cieti saturošiem produktiem[/i] :ok::ok::ok: [s][Papildināts: 17:09:2006 12:19:25][/s] [i]nav jāmērcē mūžīgi, bet tikai neilgu brīdi (es to nedaru ilgāk par pusminūti-lai nepaspēj izdalīties rūgtviel[/i] :yes::yes::yes: Ja runa iet par melno teju-videji 10minutes. Tejkannina ielej nedaudz karsta varita udens.Izlej ara. Ieber teju(1tejk.uz cilveku).Parlej ar karstu udeni(varitu).Notur, videji 1-2 minutes.Tad pielej klat atlikuso udeni. Pasniedzot teju,pirmo tasiti atlej atpakal kannina.Un tad lej visas kruzites.:ok::ok:

No saldumu lietoshanas cukura diabeets neveidojas!!!! nevajad runaat muljkjiibas. 2.tipa cukura diabeetu veicina liekais svars, paaustinaas asinsspiediens. 1.tipa diabeeta ceeloni zinaatne nezina. Zina tikai to, ka antivielas izniicina insuliinu razhojoshaas "salinjas" aizkunjgja dziedzerii.

tēju nesaldinu vispār.


[b]Muris (iistais)[/b] [i] Ja domā, ka cukuri ir kaitīgi, tad ir jāizvēlas sintētiskie saldinātāji. [/i] - gudrinieks, sintētiskie ir tīrā ķīmija!!! Ja bērns pusdienu laikā iedzer tēju ar nedaudz cukura, no tā zobi nebojājas; problēma ir tējiņās un suliņās, ko dot līdz gultā, kur viņš lēnām sūc; tā vietā var dot ūdeni uzmanīgi ar brūno cukuru (http://www.dr.lv/phorum/): Brūnais cukurs tiek ražots divējādi. Lielākoties tas ir tas pats baltais rafinētais, kas tiek iekrāsots, pievienojot karamelizētu balto cukuru vai cukurniedru melasi un labākajā gadījumā bagātināts ar minerālvielām: kalciju, nātriju, magniju, kāliju. Daudz augstvērtīgāks ir īstais brūnais cukurs, kas iegūts, kristalizējot cukurniedru sīrupu. Tumšais brūnais cukurs satur daudz vairāk cukurniedru melases vai karameles, tāpēc ir aromātiskāks. Kā jūs domājat, vai Jelgavas fabrika iegūst brūno cukuru no cukurniedrēm? Nedomāju vis, tātad tas pats baltais cukurbēisu cukurs ar piedevām

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
3854952