Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ar ko saldināt?

Laase

[i]augstvērtīgāks ir īstais brūnais cukurs, kas iegūts, kristalizējot cukurniedru sīrupu[/i] Jo tas brunaks, jo labaks veselibai! :ok:


Nu, es beidzot varēšu izvērsties. :D Pirmkārt, [b]esenif[/b] [i]nav iespējams iegādāties tiešām neattīrītu un dabisku cukuru[/i]. Patiešām, nav, ja vien tu tiešām vēlies iebaudīt brūnu, pretīgi smirdošu škidrumu. Vismazāk attīrītais cukurs, ko pie mums var nopirkt, ir Muscovado tumšais cukurs. Tikai neesiet pārsteigti, ka tas nebūt nav tāds cukurs, ar kuru viegli varēsiet veselīgi saldināt tēju. Nu, varbūt kāds arī iemanās un ar laiku pierod. Bet šis cukurs ir ļoti labs pie šokolādes desertiem, mērcēm, utt, jo tam ir ļoti neparasts aromāts - piesātināta melisa un karamele. Šāds neattīrīts cukurs ir kaut kas vairāk kā vienkārši saldinātājs. [b]Grafiti[/b] ir pilnīga taisnība par parasto Jelgavas brūno cukuru, kas ir biešu baltais ar melasi. Arī Farīna cukurs ir baltais ar niedru sīrupu, tikai izteiktākā proporcijā, tāpēc mitras konsistences, jo tur ir ļoti daudz melases pievienots. Vienkārši uz katra produkta iepakojuma ir ļoti rūpīgi jāizlasa, ko jūs pērkat. ;)

[b]pusens[/b] mits.. un murgs... cukurs paliek cukurs...

[i]mits.. un murgs... cukurs paliek cukurs...[/i] [b]narinja25[/b] Jo dabigaks un nerafinetaks, jo labaks veselibai:yes::yes:


[i]No saldumu lietoshanas cukura diabeets neveidojas!!!! nevajad runaat muljkjiibas. 2.tipa cukura diabeetu veicina liekais svars, paaustinaas asinsspiediens. Un no kā rodas liekais svars? Tikai nevaig stāstīt te, ka no pārmērīgas ogļhidrātu lietošanas neaattīstās diabēts. Katrā ziņa tas ir viens no riska faktoriem.

[b]Muris (iistais)[/b] tev pašam ir diabēts? Noteikti nav, savādāk tu tādas muļķibas te nerakstītu! Neber visu vienaa katlā! Tagad tiešām nebrīnos, ka vairums diabētiķu izvairās sabiedrībā runāt par savu slimību. Dēļ tādiem idio#$^%iem kā tu...

[b]Muris (iistais)[/b] No malas viss ljoti labi izskataas!

Medus:ok:

[b]Frika[/b] [i]Arsens ir salds, ar metalisku piegarsu![/i] Kā tu zini? Pagaršoji?


Nezinu vai kāds jau nav pieminējis ir brūns niedru cukurs, es pērku Gemosā (www.gemoss.lv) Tate Lyle (ja nenokļūdījos) ir pa 0.5kg un 1 kg. It kā cukurs, bet nerafinēts un mazāka slodze organizmam.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
3854952