Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Lauku govs piens

Alija

Ka to japasterize, lai nebutu ercu encefalita? Varit nevar, jo tad iet boja verigas uzturvielas, bet ka var zinat, kad skaitas pasterizets?


Nelasīju, bet viedoklis ir...

[b]Alija[/b] Govs pienā nav ērču encefalīta izraisītāju. Tie ir tikai kazas pienā.

Ir!


Nelasīju, bet viedoklis ir...
[b]Alija[/b] [i]Ka to japasterize, lai nebutu ercu encefalita[/i] Es ar biju dzirdējusi, ka tikai no kazas piena var saslimt ar ērču encefalītu:confused:


Ne viss ir tik slikti kā izskatās :) http://b3.lilypie.com/Zm20p4/.png; http://by.lilypie.com/TQO4p4.png

Ari govs piena var but ercu encef.izraisitajs, jo govis slimo ar encefalitu. To man apstiprinaja ari arsts - epidemiologs. Euu, nu tad ka ar to pasterizesanu?


Nelasīju, bet viedoklis ir...
[b]Alija[/b] [i] Govs pienā nav ērču encefalīta izraisītāju. Tie ir tikai kazas pienā.[/i] :yes::yes::yes:Govs pienu var dzert bez satraukumiem.


Dzīve ir komēdija tam,kas domā,un traģēdija tam,kas jūt......
[b]Čello[/b] Ar ērču encefalītu var inficēties arī alimentārā ceļā. Tas nozīmē, ja uzturā tiek lietots termiski neapstrādāts piens vai piena produkti. Ērču encefalīta vīruss var būt pienā (gan kazas pienā, gan govs pienā). ( VELGA ĶŪSE, ārste infektoloģe, hepatoloģe, Latvijas Infektoloģijas centra direktora vietniece medicīnas jautājumos) Tāpat cilvēkiem būtu jāpasterizē govs piens, jo arī no tā ir iespēja inficēties (Ventspils pilsētas slimnīcas infektoloģijas nodaļas vadītāja Gunta Andersone.)


Nelasīju, bet viedoklis ir...
[b]Alija[/b] [i]Ari govs piena var but ercu encef.izraisitajs, jo govis slimo ar encefalitu.[/i] :yes::yes::yes: Bet kā pasterizēt nezinu.

man ar jaunums, ka arī govs piens var būt inficēts :rolleyes: tad jau man te visiem radiņiem sen masveidā vajadzēja saslimt ar to encefalītu. jo dzeram n-tos gadus govs pienu un daļa no tiem dzērājiem nav potēti. un ērces ir visur, neticu, ka neviena nav iekodusies kādai no tām daudzajām govīm, pie kuru saimnieka pērkam to pienu. vai tik atkal nav kārtējā pīle, lobējot paku piena ražotājus? :)


http://bd.lilypie.com/3Auwp3/.png http://metric.rodim.ru/p1_p2_16_11_2005_2_1p.gif

[b]Alija[/b] Vienigais pareizais risinajums,vakcineties pret ērču encefalītu,tad varēs dzert gan govs,gan kazas pienu,kurs starpcitu ir vel veselīgāks par govs pienu,nu šeit jau droši vien visi to tāpat zin :)


Dzīve ir komēdija tam,kas domā,un traģēdija tam,kas jūt......
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
3940501