Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Lauku govs piens

Alija

no sveshvaardu vaardniicas :D Pārtikas produktu konservēšana, tos uzkarsējot līdz 60-100 °C temperatūrai, lai iznīcinātu daļu mikroorganismu.


es kā strazds, vienmēr ķirsī [img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_412.gif[/img] visu labu

Latvijaa reti kura gotinja (nerunaajot nemaz par kazaam) nav poteeta pret encefaliitu, taa ka variet vien dzert savu radinju gotinju pienu arii turpmaak bez bazjaam.;)

Dzeru pienu un nemaz nebiju par to aizdomājusies...jāsāk būs domāt...dzerot pienu..:) Nu neizsargāsieties no visām pasaules likstām. Tad jau arī elpot jāpārstāj....


Bet vispār jauks un pūkains, pirms nenomet kažociņu...Tātad - maskējies ezis!
[b]pupšuks[/b] , no visam likstam neaizsargasies, bet saja gadiijuma neredzu jegu riskeet. Pasterizejot, nekas no labumiem neiet bojaa.


Nelasīju, bet viedoklis ir...

Danais
Ja namaldos pasterizaacija bija liidz 53 graadiem. Bet preciizi nepateikshu.

pasterizētam pienam tak garša izmainās! fui :dontlike:


http://bd.lilypie.com/3Auwp3/.png http://metric.rodim.ru/p1_p2_16_11_2005_2_1p.gif
Tiem lopiņiem diez gan ātri izstrādājas imunitāte. Un nav iespējams pasterizēt pienu tā, lai tam vērtība saglabātos un encefalīts ietu bojā, jo jau pie 40 grādiem iet bojā enzīmi. Bet pasterizēts piens ir vismaz no 70 grādiem. Nezinu pie, cik grādiem mirst encefalīts, bet domāju, ka tam tos 70 vismaz arī vajaga. Es dzeru nepasterizētu govs un kazas pienu ij nesatraucos par to. Laba imunitāte ir labākais pret visām simībām.

[b]bene[/b] [i]Latvijaa reti kura gotinja (nerunaajot nemaz par kazaam) nav poteeta pret encefaliitu[/i] :eek::eek::eek::spy: Kas tie pa brīnumiem! Zin, cilvēkiem priekš sevis ir žēl sķirties no 8Ls uz galviņu, un tu te apgalvo, ka Latvijā ir vakcinētas teju visas GOVIS?!?! Jēziņ... Es neesmu redzējusi nevienu pret ērcēm potētu govi, un es es esmu redzējusi ļooooti daudz govju! Un vispār- govis ar ērču encefalītu neslimo!


Ar visu tās kaunu, apnicību un zudušajiem sapņiem, šī tomēr ir skaista pasaule!
[b]Agapīte[/b] [i]Ar ērču encefalītu var inficēties arī alimentārā ceļā. Tas nozīmē, ja uzturā tiek lietots termiski neapstrādāts piens vai piena produkti. Ērču encefalīta vīruss var būt pienā (gan kazas pienā, gan govs pienā). ( VELGA ĶŪSE, ārste infektoloģe, hepatoloģe, Latvijas Infektoloģijas centra direktora vietniece medicīnas jautājumos) Tāpat cilvēkiem būtu jāpasterizē govs piens, jo arī no tā ir iespēja inficēties (Ventspils pilsētas slimnīcas infektoloģijas nodaļas vadītāja Gunta Andersone.) [/i] Man gan tas encefalīta bubulis šķiet pārmēru pārspīlēts - laukos visi cilvēki lieto pienu un domāju, ka tik retais to pasterizē un kaut kā nav dzirdēts par encefalīta epidēmiju.:rolleyes:


TEV IR VAJADZĪGS DIEVS... http://www.xenos.lv/home.php?sub=play&show=2

[i]tik retais to pasterizē[/i] Šaubos, vai kāds vispār izveic tik sarežģītu procedūru kā pasterizēšana. Ja nu novāra kāds varbūt.. [b]Alija[/b] Īstā pasterizēšana ir pie noteikta spiediena, noteiktā temperatūrā, noteiktā laika sprīdī veikta darbība; viss cits tāda piena pasildīšana vien ir- un drošs, ka PILNĪGI neviens encefalīta ierosinātājs nav palicis dzīvs, sildot pienu, nevari būt nekad. Gribi drošību- vāri. Bet vispār- iesaku dzert siltu, tikko slauktu- tad pienam ir vislielākā vērtība. ;) Mēs tādu cērtam iekšā diendienā, i dzīvi un veseli! :)


Ar visu tās kaunu, apnicību un zudušajiem sapņiem, šī tomēr ir skaista pasaule!
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
3940501