Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Lauku govs piens

Alija

Vai kādam ir vispār info cik grādos tas briesmonis mirst???:confused:


TEV IR VAJADZĪGS DIEVS... http://www.xenos.lv/home.php?sub=play&show=2

[b]Alija[/b] Līdz 70 grādiem! Encefalīts iet bojā, uzturvērtību nebojājot! Pastrizācija - vārot :) Lai labi garšo!


http://metric.rodim.ru/p11_info_8_11_2005_3_4p.gif http://b3.lilypie.com/ySUUp3/.png
Njāāā... Es ar brīnos par to govju encefalītu. :gigi: Pirmo reizi dzirdu, a laukos jau cik gadus dzīvoju. Es gan zinu, ka ārsti iesaka pienu tomēr vārīt somatisko šūnu dēļ, bet ka encefalīta - tas man reāls jaunums.

[b]bebetrise[/b] Normālā pienā ir jābūt tādam somatisko šūnu skaitam, kas nepārsniedz normu (50-200 tūkst.) Ja ir vairāk, tas norāda uz iekaisumu, subklīnisku vai klīnisku un nekāda vārīšana nepalīdzēs. Tāds piens nav jādzer, ir jāārstē govs, jo somatiskās šūnas ir leikocīti, kas palielinātā daudzumā pulcējas iekaisuma vietā, vārdu sakot - strutas.Tu gribi tādu peinu vēl vārīt un dzert? Es nē. [s][Papildināts: 23:11:2006 16:36:03][/s] Turklāt nevienu govi nevakcinē pret ērču encefalītu un NEVAR saslimt ar to, dzerot govs pienu, lai tās dakteres nestāsta. Pasterizētā pienā ir gājušas bojā daudzas vērtīgas vielas, kas atlikušas vēl pēc vispārējās apstrādes kombinātā, pievenojot ķīmiskos vitamīnus, utt.


http://by.lilypie.com/FX77p3.png http://tickers.baby-gaga.com/p/dev109pr___.png

Es nezinu neko par encefalītu govs pienā, lai gan lauku pienu dzeru, kopš ar vīru pieazinos, un tas ir 10 gadi. Un govis pa šo laiku vīra mātei bijušas daudzas, un neesmu dzirdējusi, ka viņas potētu pret encefalītu. Un es domāju, ka piens zaudē ļoti daudz labā (izņemot kalciju) jau pie 40 grādiem.


Nekāp uz akmens, tas var izrādīties kāds paklupis draugs
[b]Corri[/b] Nu vispār jau es to visu zinu, ja kas. Bet pērkot svešu pienu no galīgi nezināma cilvēka tu nekad neko nevari zināt - cilvēki ir dažādi, arī ārēji tik jaukās vecās tantiņas. Bet par tām somatiskajām šūnām runājot - man nelabi paliek no iedomām vien. Diemžēl esmu dīvaisn radījums un nedzeru lauku pienu.

Cilvēki mīļie nepaliekiet jocīgi, nav govs pienā encifalīta un nekad nav bijis. Ir kazas pienā , bet pavasarī un vasaras sākuma kamēr nav kazai izstrādājies anivielas, bet vasaras otrajā pusē un rudenī nav jābīstas par encifalītu.

Maybe
Mjā... Tādu sviestu dzirdu (lasu) pirmo reizi :D lai gan strādāju ar liellopiem VISĀ Latvijā, kā arī nākas padarboties ar ragainēm arī citās ES valstīs. [b] Alija [/b], kur tu šitos murgus uzraki? Moš, pirms panikas celšanas, pazvani uz PVD Vinetam Veldrem un pajautā, ko par šīm muļķībām domā Latvijas galvenais vets :D


Она, конечно, ангел, но только на половину. У нее даже нимб на рогах висит
Pievienojos viedoklim, ka piens zaudē savu vērtību jau pie kādiem 45 grādiem. Ne tikai zaudē vērtību, bet pat kļūst neveselīgs. Lasīju, ka dabīgā (svaigā, nepasterizētā) pienā kalcijs ir ietverts vairākos organiskos savienojumos, kurus organisms viegli asimilē. Bet pie 42-45 grādiem organiskie savienojumi izirst, izveidojas neorganiskie, kurus organisms nevar izmantot, turklāt tā kā pasterizēts piens rada skābu vidi, tad, dzerot pasterizētu pienu, organisms ņem kalciju no kauliem, lai neitralizētu skābi. Pasterizēts piens, iespējams, ir viens no galvenajiem osteoporozes izraisītājiem Latvijā, tāpat tas pazemina imunitāti un izraisa alerģijas. Kāda ārste traumatoloģe vienā citā forumā rakstīja: "Ja grūtnieces lieto pasterizēto pienu, kā arī hormonālo gaļu u.c.,viņām dzimst osteoporotiski ar pazeminātu imunitāti bērni (atpaliek par 2-4g.),daudz slimo, alerģiski, viņu bērniem jau var nebūt pēcnācēju. Lietojot pasterizētu pienu, Ca tiek ņemts no kauliem (depo). Šis Ca veicina aterosklerozi,osteoporozi utt."


[b]Alija[/b] vienkārshi uzvāri to pienu

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
3940501