Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērni ar dzirdes traucējumiem

BaibaB

[b]tiffany[/b] vaina nervā ir vaina nervā. :D Piem. no auss gliemežnīcas iet tāda kā trubiņa (kanāls), kurš savieno auss ''arējo daļu, caur bungādiņu , caur gliemežnīcu u.t.t uz dzirdes nervu un smadzenēm. Ja dzirdes nervs nav bojāts, skaņa plūstot caur kanālu un tur āmuriņš un laktiņa, un gliemežnīca nokļūst līdz tam, kairinot to, dod impulsu smadzenēm, tā atpazīst skaņu, atkal noraida to, analizatoram, tas to saprot. Nu, tā ļoti vienkāršoti. Bet, ja dzirdes nervs ir bojāts, signāls tiek noraidīts, bet dzirdes nervs stāv kā sastindzis, viņš ir kā ķīnas mūris, kas neko nelaiž cauri. Un viņu nevar labot. Ja ir tā, ka traucējums ir kaut kur citur, bet nervs strādā, tad ir piemērojami dzirdes aparāti, kohleārā implantācija . Bet vienalga līdz normālai dzirdei uzdabūt nav iespējams, maksimālais rezultāts, ko var sagaidīt ir tiešas runas saprašana ne pārāk trokšņainās telpās, telefona izmantošana bez problēmām un ne pārāk laba mūzikas uztvere. Tas ir sasniedzams pēc pieciem gadiem ar labas kvalitātes implantu, vai dzirdes aparātu, labu pacienta veselības stāvokli un lielu treniņu. Tieši tas pats ir ar aci. Acs jau pati neredz bet caur radzeni raida signālu (redzamo attēlu) uz tīkleni, gaisma tiek uztverta ar īpašām gaismas jūtīgām šūnām jeb fotoreceptoriem - nūjiņām un vālītēm, kurās notiek gaismas impulsa pārvēršana elektriskajā impulsā. Vālītes atbild par centrālo redzi jeb redzes asumu, krāsu redzi un priekšmetu formas redzi. Nūjiņas atbild par redzi krēslā un naktī, kā arī orientāciju telpā (redzes lauku) Tīklenes aizmugurē ir redzes nerva disks – no tā sākas redzes nervs un acī ienāk tīklenes asinsvadi. Redzes nerva disks ir pati jūtīgākā vieta acī pret acs iekšējā spiediena izmaiņām. Redzes nerva diska rajonā tīklene nesatur fotoreceptorus, tāpēc to sauc arī par aklo plankumu. Normāli cilvēks šo aklo plankumu neizjūt, jo acis kompensē viena otru.Netālu no redzes nerva diska atrodas makula - neliels tīklenes padziļinājums, kurā ir tikai vālītes. Tieši makulas rajons atbild par centrālo redzi jeb redzes asumu, krāsu redzi un priekšmetu formas redzi. Lai skatoties iegūtu skaidru attēlu ir nepieciešams, lai gaismas stari fokusētos tieši uz makulas. Redzes nervs savieno acs ābolu ar smadzenēm. Tas sākas no redzes nerva diska un izejot cauri acs orbītas redzes nerva atverei ieiet smadzenēs. Redzes nerva diametrs ir apmēram 4,5mm un tam ir S veida forma, kas nodrošina brīvas acs ābola kustības. Redzes nervs pārvada uztverto attēlu no acs uz smadzenēm un ļauj mums redzēt. Ja tieši tas ir bojāts, tad neglābjami iestājas aklums, vai bērnam piedzimstot, vai dzīves laikā. Ja nervs ir vesels, bet bojājums citā vietā, tad arī dažādos veidos, skatoties, kas bojāts var iedarboties uz redzi pozitīvi. Ceru, ka pratu izskaidrot

ceri, tici un dari, lai tuvotos ideālam.

[b]red[/b] Sapratu - bez nerviem - nekur! Ja patiešām 100% iespējams pateikt, ka pie vainas ir nervs, tad neko nevar darīt. Bet vai patiešām to iespējams konstatēt 100%?

[b]red[/b] [i]Ja ir tā, ka traucējums ir kaut kur citur, bet nervs strādā, tad ir piemērojami dzirdes aparāti, kohleārā implantācija . Bet vienalga līdz normālai dzirdei uzdabūt nav iespējams, maksimālais rezultāts, ko var sagaidīt ir tiešas runas saprašana ne pārāk trokšņainās telpās, telefona izmantošana bez problēmām un ne pārāk laba mūzikas uztvere [/i] cik es zinu KI- ir maaksliigais dzirdes nervs, ko ievieto beerniem ar 5 pakaapes vaajdzirdiibu taados gadiijumos, ja dzirdes kanaali nav aizaugusi- par peedeejo fraazi, gan es nedaudz padiskuteetu, (un ne pārak laba mūzikas uztvere)jo straadaajot ar beerniem ar tikko implanteetu KI tiesi ar muziku, aktiivu darbosanos, skanju diferenceesanu, instrumentu speeli saak apzinaat skanjas kaa taads un saprast skanju augstumu, kas atbilstt runas tonim, un zemaakas skanjas, - beerns iemaacaas atskjirt siis uztvertaas skanjas. un sagatavo sevi runai.Muzikalitaate ir un pat ljoti laba- tas nav atkariigs no KI, bet gan iedzimtas muzikalitaates vai nemauzikalitaates. arii absoluuti nedzirdiigs beerns(5 pakaapes abpuseejaa nedzirdiiba)- var pieraadiit savu muzikalitaati speeleejot klavieres un citus instrumentus. Svariigi so kohleaaro implantaaciju veikt tiesi agriinaa pirmskolas vecumaa, kad runa un valoda attiistaas vislabaak, tad arii efektiivaaki rezultaati.(seit ir darbs komandaa-audiologi, logopeedi, muzikas terapija, untt, ja sos beernus darbinaatu no riita liidz vakaram, rezultaati buutu parsteidzosi, ak sii Latvijas nesakartotaa vide) par ieprieks Baibas B mineetaam lietaam- nav tik traki ar to ljauno sabiedriibu- jau n tos gadus esmu redzeejusi kaa beerni ar dzirdes probleemam aktiivi dejo, un darbojas, nometnees ar dzirdiigiem beerniem, un neviens nav atljaavies izteikt pieziimi - kurlmeems, jo sie beerni runa, un tiek saprasti. Attieksme ir muusos pasos, nav ljaunums tik ljauns kaa to maalee, vienkaarsi ir jaadarbojas, jastradaa, un jaagrib! [b]tiffany[/b] [i] Ja patiešām 100% iespējams pateikt, ka pie vainas ir nervs, tad neko nevar darīt. Bet vai patiešām to iespējams konstatēt 100%?[/i] par redzi nemaaceesu neko teikt, bet skjiet cik dzirdeets par dzirdes nervu, to gan var konstateet man liekas speciaalaas audiogrammas, un izmekleesanaas. Tiesi to ka pie vainas ir pats nervs, nevis smadzenju bojaajumi.to var noteikt.

pie manis ir atnācis enģelītis- mans Albertiņš
[b]apmulsusii[/b] vai tad es saku, ka viņi ir nemuzikāli? Muzikāli. Es esmu redzējusi, kā šie bērni dzied un dejo, nu brīnišķīgi, bet, piedod Ave Sol viņus neņems. Vai ne? [i]implanteetu KI [/i] to var implantēt arī pēc dzirdes zuduma pieaugušajam, bet protams, vislabāk to darīt zīdainim vai līdz 2-3 gadu vecumam, līdz 5. būs par vēlu, bet man tā liekas, jo runas centri jau savu aktīvo darbību beiguši. katrā ziņā rakstīju no savām pieticīgajām zināšanām par šīm lietām, jo gan surdo gan tiflo pedagoģiju atsevišķi mācījusies neesmu, tikai kā atsevišķas lekcijas spec. ped. ietvaros.

[b]red[/b] :laugh:cik es zinu Ave Sol daudzus nenjems,:laugh: pa veelu peec 5 gadiem nebuus(bet labaak liidz 3 gadiem)- celjs liidz runai ir garaaks, smagaaks un neefektiivaaks, sobriid zinu daudzus beernus, kuriem si operacija tiek veikta 14-15gados, gruutaak, protams gruutaak straadaat un viastrakaak ar runu iet, bet tas ir iespeejams,, viss ir kaartiibaa ar tavaam zinaasanaam;)

apmulsusii Vai varētu ko vairāk uzzināt par mūzikas terapiju.Vai maziem bērniem šī terapija ir arī paredzēta? Man ļoti aktuāli, jo audzinu meitiņu ar 3,4 pak.vājdzirdību.Nēsājam digitālos aparātus.Meitiņai 11.mēn.

[b]bambuča[/b] muzikas terapija pec Nordoff? Robins sistemas tiek pielaagota jau priekslaiciigi dzimusiem berniem inkubatora, tiek dazaadas metodes izmantotas berniem ar dzirdes, kustibu un attistiibu trauceejumiem. minesu dazas metodes kas tiek izmantotas berniem ar dzirdes trauceejumiem: a) Pazīšana - noteikšana. Bērns instrumentu spēles laikā atrodas ar muguru pret mūzikas terapeitu, kurš melodiskajā un harmoniskajā pavadījumā ietur pārsteidzošās pauzes. Tātad iestājas klusums, kad nav skaņas, kas veicina spēju ieklausīties. b) Diferencēšana, identificēšana, imitācija, sapratne. Mūzikas terapeits integrē dažādas improvizācijas formas ar dinamikas, ritma un tempa izmaiņām, kuras bērns arī var atšķirt un atspoguļot uz sava instrumenta. Tāpat mūzikas terapeits var arī izvēlēties no dažādiem instrumentiem vienu tādu, kuru tad bērns atpazīst un kuru viņam ir jāizvēlas no savā rīcībā esošajiem instrumentiem. Šos uzdevumus pielieto gan sinhronā saspēlē, gan mainīgās spēles laikā. c) Klausīšanās noteiktā virzienā. Kā ļoti interesanta forma ir tibetiešu skaņas viļņa izspēle un paslēpšanās telpā, kamēr bērna acis ir aizvērtas. Ilgi noturīgais tonis balstās uz frekvences spektru un ir labs bērnam saklausīšanai, dodot laiku atrast instrumentu. • Dzirdes spēju vingrināšana. Brīva instrumentāla aktivitāte – ritmiskā stabilitāte, skaņu veidošana un diferencēšana (augsts, zems). Zemas frekvences – bungas, koka rezanatori -, augstas frekvences – metalafons, zvaniņi, flauta. • Pacienta vokālās aktivitātes, runas plānošana ar klavieru pavadījumu. Izpildījuma sinhrons process ar tempa maiņām. • Dzirdes uztveres atspoguļojums ar instrumenta skaņām, ķermeni, dozētām kustībām (staigāšana, augsto un zemo skaņu diferencēšanas spēju reakcija). taas ir dazas elementaaras lietas kas muzikas terapijas laikaa tiek trennetas.vel dazaadas specifiskas muzikas terapijas metodes tiek izmantotas sezu laika- galvenais prieksnosaciijums- emocionalaa satiksanaas un dialogs. muzikas terapijas seedes parasti tiek virziitas min. 10 seedes, un tad var buut partraukums, un tad veel 10 seedes, iespeju robezas nodarbibas notiek video protokolesana, peec kuras var veidot berna attistiibas diagrammas izveidi. man jaunakam pacientam ir bijis 1,5g,, var stradaat arii ar 11 gadus vecu berninju, caur rotalju elementiem var meginat rosinat bals atbalss elementus un dialoga formu tadejadi bernam liekot atdarinaat dzirdetas skanjas izmantojot dazaadu instrumentu speli. cik liela ir tavas meitinjas uzmaniibas noturiiba?? nu teiksim cik ilgi spej speleties ar vienu lietu, vai vari ar vinju trallinot un runajoties ilgaaku laiku notureet vinjas uzmaniibu?? un starp citu [b]bambuča[/b] kaa Tu zini ka es esmu muzikas terapeite?? man liekas ka te es nekur nemineeju,, ;);) jautaa, ja speezu atbildeet uz taviem jautaajumiem, atbildeesu,, ;) [s][Papildināts: 28:08:2006 22:49:09][/s] "speesu"-:laugh:mana speja ielaist kljudas katraa otraa vardaa ir neparspejama- tapeec ka doma lido zelta spaarniem:laugh:un pirkstinji zib kaa traki;) [s][Papildināts: 28:08:2006 23:03:37][/s] [b]bambuča[/b]- kas anamneze rakstiits, kaads iemesls, ja driikst jautaat vajdzirdiibai, genetika, infekcija grutniecibas laikaa, vai kompiceta diagnoze,,vardu sakot es Tev atri uzrakstisu dazaadus iemeslus un Tu man pasaki kurs tuvaak peec varbuutiibas vareetu buut pa iemeslu Tavai princesei? 1) ģenētiski pārmantota vājdzirdība; 2) ģenētiski pārmantoti sindromi, kuri kombinējas ar sensoneirālu vājdzirdību; 3) medikamenti (diurētiskie līdzekļi, aminoglikozīdu rindas antibiotikas); 4) traumas (tai skaitā dzemdību traumas); 5) dažādu iekaisumu procesu, slimību rezultātā radusies sensoneirāla vājdzirdība (menengīts, meningoencefalīts, iedzimts sifiliss, masaliņas, masalas, epidēmiskais parotīts, citomegalovīrusu infekcija); 6) audzēja izraisīta vājdzirdība; 7) trokšņu radīta vājdzirdība. Ir ljoti daudz jastradaa ar Tavu princesiiti, bet tik un taa Tava meitinja ir pati labaakaa! vai ne ;) jaiet cuceet, maneejais jaunaakais jauneklis pedeja laikaa sacis mosties pa naktim augsaa. [s][Papildināts: 28:08:2006 23:05:54][/s] atpraac nevis ""11 gadus, bet 11meenesus vecu berninju,"" man kaa mazam skukjim jaaparlasa savs domas vestiijums, lai vareetu pati sev izlabot domas lidojumu, mjaa veels, laikam nestraadaa domas un pirkstu koordinaacija, es veelreiz atvainojos par kljuudaam,, ;)

[b]apmulsusii[/b] [i]kaa Tu zini ka es esmu muzikas terapeite?? man liekas ka te es nekur nemineeju[/i] [i]par peedeejo fraazi, gan es nedaudz padiskuteetu, (un ne pārak laba mūzikas uztvere)jo straadaajot ar beerniem ar tikko implanteetu KI tiesi ar muziku, aktiivu darbosanos, skanju diferenceesanu, instrumentu speeli saak apzinaat skanjas kaa taads un saprast skanju augstumu, kas atbilstt runas tonim, un zemaakas skanjas, - beerns iemaacaas atskjirt siis uztvertaas skanjas. un sagatavo sevi runai.Muzikalitaate ir un pat ljoti laba- tas nav atkariigs no KI, bet gan iedzimtas muzikalitaates vai nemauzikalitaates. arii absoluuti nedzirdiigs beerns(5 pakaapes abpuseejaa nedzirdiiba)- var pieraadiit savu muzikalitaati speeleejot klavieres un citus instrumentus. [/i] Tač saprotami, ka strādā :D :D

apmulsusii Par uzmanību-grūti pateikt mums drīzāk ir tā, viss jaunais un nezināmais ir topā, bet kad apnīk tad tas cauri vairs neiet.Laika izteiksmē nevaru pateikt :D. A par to kā es zinu, ka esi mūzikas terapēte, godīgi sakot nezināju gan, palasot ko raksti pieļāvu tādu varbūtību.:gigi:

Gandrīz visiem maniem paziņām (pieaugušajiem vājdzirdīgajiem) ir dzirdes nerva bojājums, un visiem saka, ka neko tur ārstēt nevar. Der tikai dzirdes aparāti un citi palīglīdzekļi. Tikai viena sievietei ir smadzeņu bojājums, un iegūts relatīvi nesen. Kad viņu pēdojoreiz satiku, teica, ka nu jau esot labāk. Bet man vēl gribas parunāt par vājdzirdīgajiem bērniem skolā - tas ir bezgalīgs temats! Piemēram, apmēram pirms gada tīņu žurnālā "PUF!" bija publicēta kādas vājdzirdīgas meitenes vēstule. "Labdien, Inga! Rakstu tev pirmo reizi. Ceru, ka tu varēsi man palīdzēt. Man ir problēmas ar klasi. Es eju 5. klasē un esmu ļoti kautrīga meitene. Es esmu vājdzirdīga, nēsāju dzirdes aparātus. Mācos atsevišķi no klases. Mājturība man ir vienīgā stunda, kad eju kopā ar klasi. Man ir viena laba draudzene Sandra. Viņa mācās vienu klasi zemāk un pa starpbrīžiem mēs satiekamies reti kad. Manas attiecības ar klasi ir sliktas. Kad klase paiet man garām, pasaka tikai čau - un viss. Es kādreiz apjautājos klases meitenēm, bet viņas tikai atbild uz manu jautājumu. Kad gāju pirmajā klasē, mēs visas bijām draudzīgas. Attiecības jau no otrās klases ir sliktas. Es skolā jūtos vientuļi, tā, it kā manis tur nebūtu. Es gribu kļūt jautrāka, lai nevienam nebūtu ar mani garlaicīgi. Ko lai es daru? Lūdzu, palīdziet! Vientuļā." Ingas atbilde bija īsa. "Ja visu laiku vienā kolektīvā esi bijis kluss un rāma, tad, protams, ir gana grūti ierasties skolā savādākam. Varianti divi(vismaz tik daudz es saskatu): iesaistīties kādos pulciņos, kur ir jauns kolektīvs, un mērķtiecīgi veidot draudzīgas atiecības, bet par klasi aizmirst. Otrs: censties vairāk runāt ar klasesbiedriem (iepriekš padomā par tematiem!). Ja atsaucības no viņu puses nebūs, diemžēl jāsecina - ar varu mīļš nebūsi. Turies! No visām, arī no visgrūtākajām situācijām mēs varam ko vērtīgu iemācīties". Mēs šo vēstuli jau apspriedām nedzirdīgo savienības portālā. Manuprāt, Ingas atbilde ir naiva, lai neteiktu stiprāk. Liekas, daudzi pedagogi un psihologi stāv ļoti tālu no dzīves realitātes, un vājdzirdīgajiem bērniem viņi ne tuvumā nav bijuši un to problēmas neizprot. Es "vientuļās" vietā par tādu atbildi būtu ļoti sarūgtināta. Tāpat arī ieteikums iet ar "atvērtu sirdi". Muļķīgi! Tā var pamācīt divdesmitgadīgu studenti, bet ne piektās klases bērnu. Tu vari iet ar visgaišākajām domām un visplašāk atvērto sirdi - un tevi par to izsmies. Tu uzticēsi kādu savu problēmu citiem - un vēlāk to pret tevi izmantos. Un pēc tam vēl presē uzrakstīs, ka tu muļķīgi smaidi, kā to izdarīja savulaik viens populārs rakstnieks... Pamēģināšu analizēt atbildi pa "sastāvdaļām". Šī meitene mācās parastajā skolā ar dzirdes aparātu, taču stundās, izņemot mājturību, nepiedalās... Starp citu, man radās jautājums, kāpēc viņa nepiedalās arī sporta un zīmēšanas stundās, bet to nu vajadzētu prasīt skolotājiem. Un es, iespējams, to arī pajautātu - kaut vai žurnāla lappusēs. Iesaistīties kādos pulciņos... Atvainojiet, vai bērnam pašam ir informācija par "kaut kādiem pulciņiem?" Es savulaik nezināju, kādi skolā un citur darbojas. Zināju tikai par populārākajiem deju kolektīviem un koriem, varbūt par vēl dažiem pulciņiem, kuri reizēm tika pieminēti laikrakstā "Pionieris", arī par sporta skolām, bet tur piektklasniekiem jau par vēlu ko meklēt. Starp citu, vai Puff par pulciņiem, skautu un gaidu kustību, sporta skolām, utt. ļoti daudz ko raksta? Drīzāk nē nekā jā. Un, pat ja informācija ir, vai uz tiem drīkst iet, ja nav vecāku atļaujas? Šķiet, ka vismaz agrāk bija jāizpilda kāda anketa vai iesniegums, kur vajadzēja arī vecāku parakstu. Un ja nu vecāki vienkārši pasaka: ne uz kādiem pulciņiem neiesi! Man savulaik tieši tā pateica. Sēdi mājās un mācies! Jo sekmes viņiem nelikās pietiekami labas. Un vienkārši briesmīgu kļūdu izdarīja, jo no šīs ilgstošās sēdēšanas zuda kādreiz bijušās iemaņas kontaktēties ar vienaudžiem. Bet ko var bērns pret vecāku gribu? Izeja - te var mēģināt iesaistīt skolotājus, lai palīdz kaut kur iekārtoties. Bet tiem skolotājiem parasti laika nav un maz maksā - arī agrāk viņi tieši

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
4281478