Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērni ar dzirdes traucējumiem

BaibaB

Sixpārnis

Nu par to uzspiešanu tiesām muļķības. Nu kuram ko uzspiež?

Zinu gana daudzus, kuri dzīvo mierīgi un neviena biedrība nesastāv.

A tos, kuri tur ir, lieciet taču miera. Ta ir vinu izvele.

Tepat vajdzirdigo biedrība aicina ari. Tad pārmetiet, Baiba, pati sev, ka aģitējat tur visiem būt.

Apjukums neizslēdz toleranci pret citu cilvēku izvēlēm. Ne tiem apjukušajiem dzirdīgajiem kur jāiet, ne jāsaprot, ne jāiedomājas. Pietiktu ar vienkāršu takta izjūtu.

mamamo

BaibaB
Paldies , tā arī sapratu - objektīvā realitāte ir bezspēcīga pret ideoloģiju. Slikti , ka visi ar dzirdes problēmām vienā maisā - ievēro tos , kas vairāk pievērš sev uzmanību. Tāpēc ja Latvijā pietrūkst naudas , ja katram vajag dzirdes aparātu un tulku.

Vairāk centīšos netraucēt , paldies BaibaB par sapratni un skaidrojumu. Slikti , ka visur tikai vienpusēja informācija.

Sixpārnis

Tāpēc ja Latvijā pietrūkst naudas , ja katram vajag dzirdes aparātu un tulku.
Vispäar jau valsts atbalsts tajaa ir tik smiekliigs, ka jociigi par to kaadam no malas izteikties. Gimenes pasas sedz milziigu dalju no vajadziigajaam izmaksaam. Un taas summas ir tuukstoshi.

The Red Guy

Sixpārnis

Āmen!

BaibaB

Nestrīdies par šo tēmu ar Mamamo.

Jo? Viņa ir trollis? Tavs trollis? Sixpārnis pareizi pateica to, ko es mēģināju caur puķēm - viņa ir netaktiska un lien ne savā dārziņā. Un, ņemot vērā cietpaurīgo kurinošo neatlaidību - es teiktu, ka piedevām trollis.

Daudzi, uzzinot par situāciju, ir apjukuši. Daudzi! Atpūties, pakarājies pie griestiem.

Kā vispār mēle pagriežas, a? Viņa vismaz vienam cilvēkam ir 100 % palīdzējusi - savam bērnam. Un kā vājdzirdīga bērna mamma par visu situāciju zina labāk, nekā kāds (nesaukšu vārdā), kas nemitīgi staigā apkārt un stāsta, kas mums būtu "jāpieprasa", balsoties uz 100gadīgu un neaktuālu informāciju.

There are a lot sick people in this town!

Sixpārnis

Daudzi, uzzinot par situāciju, ir apjukuši. Daudzi! Atpūties, pakarājies pie griestiem...
Vispaar es ceru, ka cilveeks paarrakstiijaas. Nez, pie kuriem griestiem man jaiet pakaraaties??? Tikpat labi var suutiit mani pakaarties?

mamamo

The Red Guy , Sixpārnis
neesmu trollis, tikai zinātkāra mamma.

Par Jūsu agresīvo un neiecietīgo attieksmi - tas tikai liecina par segregāciju jeb pašizolēšanos, par bailēm , ka kāds uzdrošināsies pajautāt BaibasB formulēto jautājumu - vai visiem , kas lieto brilles , jālasa grāmatas Braila valodā

Sixpārnis

mamamo
Tas nav bailes. Es labprāt stāstu dzirdīgiem, kas viņiem būtu jāzina par nedzirdīšiem un vajdzirdigiem, lai viņiem palīdzētu.

Tavi jautājumi ir tik pilni ar aizspriedumiem un bezkaunīgiem apgalvojumiem,

Papildināts 02.05.2019 14:39:

Ja būtu patiesa interese, ka ir būt vajdzirdigam, ka viņam dzīvot pasaule un ka uztvert skaņas, tad tepat šajā tēma ir gana daudz izglītojošas informācijas.

Bet ar tik stulbiem cilvēkiem citādāk nevar ka atbildēt skarbi. Jo viņi robežas citādāk nesaprot

BaibaB

Sixpārnis

Sikspārņiem karāšanās ar galvu uz leju ir normālākā atpūta. Humoru vairs nesaprotam?

Par mierīgu dzīvošanu ārpus biedrībām. Mani neviens nespiež darboties, to esmu pati izvēlējusies. Jo redzu, ka ir cilvēki, kas, atšķirībā no manis, galā netiek, sastopas ar problēmām kuras tomēr var risināt. NVO ir iespējams kaut ko panākt, taču mazai NVO iet pagrūti. Visur priekšā kāda lielāka, pazīstamāka NVO, kura lobē to zīmju valodu. Teksta pierakstītājus neprasa. Bet nesen Latvijā ieradās deviņi pieaugušie kohleāro implantu lietotāji no Ziemeļvalstīm kopā ar sešiem teksta pierakstītājiem... Bija iespēja redzēt, kā viņi strādā.

Sveiki.

Gribētos "mamamo" ieteikt neiespringt, neizrādīt ne izbrīnu, ne īpašu uzmanību saprašanai vai nesaprašanai, necensties uzsvērt savus pūliņus censties panākt, lai jau pirmajā piegājienā "šie īpašie cilvēki" skaidri uztvertu Jūsu runāto. Rēķinieties, ka, iespējams, būs jāatkārtojas.

Ja vispār esat mazliet nekaunīga, kā šeit varbūt neveiksmīgi esat sevi pozicionējusi, ar šādiem cilvēkiem vienkārši nekomunicēju. Ilgu laiku nekomunicēju arī ar savu vīramāti, kurai bija problēmas pieņemt citādu cilvēku. Esmu "vecās padomjlaika" sistēmas vājdzirdīgais, tā ka man izpalikuši visi tie foršie panākumi, kādi ir tagadējiem vājdzirdīgajiem.

Kas attiecas uz zīmju valodas lietošanu. Ja savstarpēji komunicē vairāki ar sliktu dzirdi (vieniem ir dz.aparāti, citiem - kohleārie), katram var būt atšķirīgs dzirdes, runātā uztveres prasmju, dikcijas skaidrības līmenis, ka vieglāk komunicēt zīmēs. Es personīgi nezinu zīmju valodu, mēģināju mācīties, taču tajā specifiskajā vidē draugus neesmu atradusi. Vairāk arī nav interese to apgūt.

Veiksmi un maksimālu izpratni!

mamamo

margitta

Paldies! ļoti noderīga atbilde , īpaši par zīmju valodu.

Par to agresivitāti un nekaunību - ja gribi , lai tevi pamana un atbild pēc būtības , tad citādi un patiesu atbildi nevar cerēt. Man nebija laika daudz tielēties. Arī visneadekvātākā reakcija ir reakcija , kas pauž noteiktas cilvēku grupas attieksmi. To arī uzzināju. Zīmju valoda nav panaceja - ja galviņa tukša , nelīdzēs. Un visus caurumus ar zīmju valodu neaizbāzīsi.

Skatījāmie filmu "Inga dzird", filma izraisīja daudz jautājumus , īpaši par mātes lomu ģimenē.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
4281478