Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērni ar dzirdes traucējumiem

BaibaB

Sixpārnis

Ja galviņa tukša, tad i dzirdēšana nepalīdz to var skaidri manīt.

mamamo
Par to agresivitāti un nekaunību - ja gribi , lai tevi pamana un atbild pēc būtības , tad citādi un patiesu atbildi nevar cerēt. Man nebija laika daudz tielēties. Arī visneadekvātākā reakcija ir reakcija , kas pauž noteiktas cilvēku grupas attieksmi.

Bet diemžēl ar šo Jūs aizskarat mūs un mūsu bērnus ! Tas ir nekorekti un aizvainojoši

Ja cilvēks nāk pēc padoma, tad, manuprāt, agresijai un nekaunībai nav vietas!? Padomu ar uzbrukumu nevar saņemt !

Es ļoti novēlu Jums būt labai un saprotošai vīramātei( ja līdz tam nonāks), jo, ja Jūs vērsīsieties arī pie meitenes aiz nezināšanas ar agresiju un uzbrukumu - lai Dievs stāv viņai klāt!

Bet es ceru, ka aiz Jūsu uzbrukuma slēpjas tikai un vienīgi Jūsu nezināšana, šoks un bailes .Lai Jums izdodas!

Spriežu pēc savas pieredzes:

1. Dzirdīga dēla vecāki, ja redzams, ka dēlam ar vāj/nedzirdīgu meiteni ir attiecības, pie tam tādas, ka tiek jau ielūgti ciemos pie meitenes vecākiem (kā sapratu, nedzirdīgiem vai uz to pusi), ar netaktiskiem jautājumiem, spriedelējumiem riskē sabojāt attiecības paši ar savu dēlu.

2. Ļoti uzmanīgi ar savu izrunāšanos pret meiteni un viņas vecākiem! Ne tikai izrunāšanos, bet arī attieksmi - to mēs ļoti labi spējam atšifrēt. Jāciena viņas vecāku milzīgais darbs, ja meitene ir tik tālu tikusi, ka spējusi integrēties dzirdīgo vidē. Ja viņas vecāki ir reāli nedzirdīgi, noteikti tiek izmantota zīmju valoda. Tad rēķinieties, ka saruna nebūs tāda kā starp parastiem dzirdīgiem.

3. Pieminēta filma "Inga dzird". Pieļauju, ka šis nav vienīgais gadījums. Būt nedzirdīgam/vājdzirdīgam Rīgā vai lielākā mazpilsētā un dziļos laukos - tā situācija ir kā diena pret nakti. Akmens jāmet sociālo darbinieku, pedagogu lauciņā, atbalsta sistēmas nenodrošināšanā no atbildīgo iestāžu puses.

BaibaB

Nezināt vai nesaprast kaut ko nav netikums. Tiem, kas ar vājdzirdības un nedzirdības lietām saskaras pirmoreiz, ir daudz kas nesaprotams. Tāpēc jautājiet droši. Un tie, kas zina labāk, kam ir personiskā pieredze - skaidrojiet. Bet bez uzbraucieniem citiem diskusijas dalībniekiem.

Papildināts 04.05.2019 14:04:

Filmu Inga dzird vēl dažas dienas var skatīties Lattelecom arhīvā.

mamamo

BaibaB
margitta

Paldies par personīgo viedokli un, manuprāt, objektīvu Latvijas situācijas skaidrojumu.

Bijām ciemos , bija ļoti jauki un sirsnīgi. Ļoti emocionāli , sirsnīgi cilvēki! Svarīgākais , ko mēs dzirdējām vairākkārt : ja Tu gribēsi mani saprast un es gribēšu saprast Tevi , tad dzirdes problēma nav šķērslis!

Patika , ka nekautrējās, lūdza atkārtot ko precīzi nesaprata. Stāstīja , ka agrāk Valmierā mācīja atpazīt runāto pēc lūpu kustībām. Nesaprot , kāpēc tagad daudzi nerunā ar mutes kustībām līdzi , kad runā zīmju valodā. Bija pārsteigums uzzināt , ka Latvijas nedzirdīgo organizācijas vadībā daudz cilvēku , kas pietiekami labi dzird un skaidri runā , bet savi uzskata par nedzirdīgiem.

Runājām arī par “Inga dzird” , par iespējām , ko sniedz datori un citas ierīces. Viss ļoti strauji attīstās , tāpēc visu laiku jāmācās , lai prastu to izmantot. Ja skolā neiemāca patstāvīgi mācīties , tāpēc daudzi negrib meklēt darbu.

Vēlreiz paldies! Saprotu , ka Latvija ir maza un tāpēc izdzīvo stiprākie - šoreiz nedzirdīgo organizācija . Tas ir labi , ka arī bērnu vācāki paši saprot , ka svarīga ir kvalitatīva izglītība .

Papildināts 07.05.2019 09:32:

Uzzinājām , ka daudzi neapmierināti ar skolu , skolā nemācot elementāras lietas , kas kaitinot un ļoti traucējot cilvēkiem , kas labi dzird - vilkt kājas pa zemi (skaļi šļūkāt ) un kontrolēt balsi , kad runā zīmju valodā . Arī es tam pievērsu uzmanību filmā “Inga dzird”

Pēdējās izmaiņas: mamamo, 07.05.2019 09:38.

mamao,

prieks, ka tikšanās bijusi jauka!

Par balsi - jā, es šim momentam piekrītu. Lai arī pati stipri zaudēju dzirdi pirms iemācījos runāt, ar dz.aparātu un draudzeņu palīdzību esmu sapratusi, kādai jābūt normālai manai balsij

Tālākais - ja nu izveidojas ģimene, puisim būs jāpierod pie pacietības, ikdienā dzīvojot ar dzirdes invalīdu. Gan jau būs labi!

mamamo

margitta
Paldies par atbalstu un sapratni. Viss ir pašu jauniešu sirsniņās un prātos

BaibaB

Tiekamies 31. oktobrī NVO namā.

Vairāki vecāki, kuri līdz šim nav piedalījušies Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas "Sadzirdi.lv" rīkotajos pasākumos, izteikuši vēlēšanos tikties. Tāpēc gaidām viņus 31. oktobrī plkst. 17.00 – 20.00 Nevalstisko organizāciju (NVO) namā Rīgā, Ieriķu ielā 43A otrā stāva 203. telpā uz pieredzes apmaiņas pasākumu!

Parunāsim par bērnu integrāciju "parastajās skolās"! Ar viedokļiem apmainīsies gan tie vājdzirdīgie cilvēki, kas skolu jau beiguši, gan vecāki, kuru bērni vēl mācās. Ar kādām problēmām var nākties sastapties? Kā tās atrisināt? Kādus palīglīdzekļus izmantojam, ko iesakām citiem un ko neiesakām? Kas notiek citās valstīs? Parunāsim arī par citām aktualitātēm.
Telpā ierobežots vietu skaits, tāpēc vēlams iepriekš pieteikties! Rakstiet uz e-pastu sadzirdi@inbox.lv Kādus jautājumus vēl vēlaties apspriest? Varat izteikt priekšlikumus turpmākajām tikšanās reizēm.
Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija “Sadzirdi.lv” apvieno cilvēkus ar dzirdes traucējumiem – gan pieaugušos ar dzirdes aparātiem un kohlerārajiem implantiem, gan vājdzirdīgo bērnu vecākus.

KriksePikse

Sveikas. Pat isti nezinu ko gribu...man mazajai 4men. Atrodamies arzemes. Piedzima,veica dzirdes skriningu,viss ok. Ap 2men pamaniju,ka isti nereage uz troksniem,chillina nemas sava nodaba. Arsts pie ikmenesa parbaudes ari to noveroja,nosutija drosibas pec talak. Tad nu vakar bijam,vaica vairakus testus. Sakrita vizites laiks ar miedzina laiku,maza bija pargurusi,rauduliga-nevienu testu neizdevas pilnvertigi veikt,plus vel iesnas vinai kas kopainu pasliktina. Arsts saka,ka esosie rezultati neizskatas isti iepriecinosi. Janvari bus izmeklejums kura mazajai bus jagul,liks kkadu cepuriti ar vadiniem galva un ta testes miega dzirdi. Kko tadu dzirdu 1x,vai ir kada pieredze? 100 domas skrien pa galvu,jo ir brizi kad skaidri redzu-vina reage uz troksniem,un brizi kad nulle emocijas. Nezinu ko domat,censos nejukt prata.

The Red Guy

anvari bus izmeklejums kura mazajai bus jagul,liks kkadu cepuriti ar vadiniem galva un ta testes miega dzirdi. Kko tadu dzirdu 1x,vai ir kada pieredze?

To sauc par objektīvo audiometriju. Maziem bērniem vienīgais pilnīgi drošais veids, kā noteikt dzirdes zudumu un tā lielumu. Latvijā arī veic. Dabūsi skaidru atbildi, nevis minējumus.

Angliski to sauc Brainstem evoked response audiometry (BERA).

There are a lot sick people in this town!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
4281478