Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērni ar dzirdes traucējumiem

BaibaB

Redakcijai. Es jau te speciāli aicināju sarunāties tieši māmiņas, vairākas no viņām e-pastā informējot par šīs tēmas atvēršanu - citādi daudzas meklē mani individuāli, bet jautājumi atkārtojas! Un problēmas arī! Reizēm viņām ļoti vajadzīgi arī pieaugušo vājdzirdīgo padomi! Nav iebildumu ja nodzēsīsiet tos trīs ierakstus, kas te atkārtojas - bija radies kāds misēklis ar pogas piespiešanu un likās, ka uzrakstītais nepievienojas vispār. Un ir jau vēl daudz par ko runāt - Implanti, dzirdes aparāti. Nu, piemēram, kāpēc vieni var sarunāties barā, bet citi - tomēr ne? Kāpēc vieni bērni var mācīties mūziku, bet citus izmet no vienkārša klases kora? Kāpēc skolotāja nesaprot, ka vājdzirdīgs bērns nevar uzrakstīt diktātu angļu valodā, nodod tukšu lapu un dabū par to divnieku? Un tā skolotāju neatbildēšana uz jautājumiem, pēc visa spriežot, ir masveida parādība!

[b]BaibaB[/b] nu ja, bet tas viss nav domāts šim portālam, bet vairāk diskusiju klubiņam. Par skolotājiem, nezinu, ja vecāki informē skolu, ka bērnam ir vājdzirdība, tad ar šiem skolēniem strādā savādāk nekā ar visu klasi. Bet bieži problēma ir tā, ka tieši vecāki neinformē skolu, ka bērnam ir problēmas un skolotājs nav Dievs un nevar to izdomāt pats. Pat, ja viņš to izsecinās, ja no vecāka nav iesniegts attiecīgs iesniegums par to, ka ir šāda veida problēmas, ar pievienotu med. izziņu , kas to apstiprina skolotājam nav tiesību pret šo bērnu izturēties savādāk, vai vērtēt savādāk nekā citus bērnus.

ceri, tici un dari, lai tuvotos ideālam.
[b]BaibaB[/b]- bet sajaa portaalaa plaapas un sarunbiedres ir mammas nevis skolotaajas. Un mees nevareesim atbildeet par kaada skolotaaja riiciibu?? :confused: drizaak pareizaak Jums buutu saadu diskusijas lapu atvert e- skola un tur izglitot pedagogiskos darbiniekus un informeet par siim probleemaam. par to, ka viens var dariit kaut ko, otrs ne- to jau mees te arii staastam, savu dziives pieredzi, un priekus un beedas. Baibinj, man visvairak ziniet no kaa bail-? no Jusu paustaa negatiivisma [i] Kāpēc vieni bērni var mācīties mūziku, bet citus izmet no vienkārša klases kora? Kāpēc skolotāja nesaprot, ka vājdzirdīgs bērns nevar uzrakstīt diktātu angļu valodā, nodod tukšu lapu un dabū par to divnieku? Un tā skolotāju neatbildēšana uz jautājumiem, pēc visa spriežot, ir masveida parādība![/i] mees taks nespeesim rast seit atbildi uz siem jautaajumiem- tad tas jums jaliek kaskjii, ja gribas taa daa veidaa diskusiju veidot. Ja Juus izveidotu tiiri apskata veida- (cik saprotu ljoti labi orientejaties implantu un dzirdes aparaatos), kaada veida vinji ir, un kam vinji ir noderiigi un kaada dzirdamiiba- saads info- mammas priecees un buus noderiigs!;)

pie manis ir atnācis enģelītis- mans Albertiņš
[b]red[/b] man atkal jums gribas uzdot jautājumu, vai šis portāls ir domāts tikai grūtniecēm, slimniecēm utt. arī šeit veidojās normāla diskusija māmiņām, kurām ir bērni ar dzirdes problēmām. Un to ka šo diskusiju izveidoja [b]BaibaB[/b] , nav nekas nosodāms un vēl jo vairāk ka viņa ir zinoša. es esmu mamma un ar prieku lasīju, kas šeit notiekas, jo arī man bērns ir ar dzirdes problēmām un apmeklē vispārizglītojošo skolu. Es cerēju, ka būs vairāk mammas, bet izrādās, ka.... :confused: [i]nu ja, bet tas viss nav domāts šim portālam, [/i] kā nav, vai tad bērni ar dzirdes problēmām, nav bērni ar īpašām vajadzībām :confused: Laikam īpasās vajadzības ir tikai priekšlaikus dzimuši bērniņi ar savām problēmām :( [s][Papildināts: 30:08:2006 17:20:57][/s] [i]ka sadaļa bērni ar īpašām vajadzībām domāti māmiņām, kuru bērniem ir problēmas, [/i] [b]red[/b] vai tad vājdzirdīgiem un nedzirdīgiem bērniem nav problēmu? :confused::mad:

[b]buksis[/b] Kartejā reize, kad netiek teksts izlasīts kartīgi, bet secinājmi kā piecstāvu mājas. Tātad, izteikšos pavisam atklāti. Situācija ir tāda, ka [b]apmulsusii[/b] pareizi raksta- ja Baiba sniegtu noderīgu info, ja šīs sarunas tiktu risinatas bez šā lielā negatīvisma, kurš spīd caur rindām, un teksti nebūtu tādi palagi, es neko neteiktu vispār. Bet- mani mulsina kā Baiba, kura parakstās kā amatpersona var savos tekstos paust šādu negatīvu attieksmi pret sabiedrību, pret pedagogiem, vai tas ir pieļaujami? Cālis tomēr ir domāts, lai apmainītos ar informāciju, jā, dažreiz pažēlotos, et- ir sadaļas kr to darīt. Es neapšaubu to, ka Baiba varētu sniegt ļoti vertīgu informāciju gan vecākiem, gan interesentiem, bet tad es vēlētos to šeit redzēt bez aizskarošām piezimēm. Jo, diemžēl, kā speciālists varu teikt, ka izskatās- Baibai ir bērnības trauma, kura tai sāp, beidzot ir vieta kur to izlikt, tas tiek darīts nerēķinoties ar citiem cilvēkiem. Piedodiet par atklātību, bet ... Tāpat, ceru, ka mans komentārs ir pēdējais, kur tiek šis apspriests, turpmākie komentāri tiešām būs par dzirdes problēmām. [b]buksis[/b] gribeju pajautāt- vai tu esi skolā klases audzinātājam iesniegusi iesniegumu un med.atzinumu un vai specialais pedagogs, ja skolā ir, ir izstrādajis alternatīvu vērtēšanas sistēmu tavam bērnam? Mūsus skolā vispār iesniedz Atbalsta komisijai, un tā izstrādā noteikumus kā skolotājam labāk strādāt. Tāpat par vertēšanu

[b]red[/b] neesmu neko iesniegusi, jo skolotāja zina kas par problēmu, un , protams, zin arī skolas vadība. Speciāla vērtēšanas sistēma nav izstrādāta, bet ceru ka būs. Un vēl, nav jau negatīvisma tik daudz kā liekas..... vienkārši, situācija ir tāda, kāda viņa ir..... :)

[b]buksis[/b] tu esi Rigā?

[b]red[/b] Nē, neesmu gan! :) Esmu no Kurzemes.

[i]apmulsusii[/i] [i]esam sarunajusies pulcinjaa ar berniem ar dzirdes aparaatiem, kaadi pieci mees tur bijaam, , un labi plapaajaam, vai tiesaam visiem dzirdes aparaatiem ar taam skanjaam taa ir?? ka speej dzirdeet tikai to ko viens runaa, bet pareejais ir troksnis?? buus japajautaa meiteneem, kas neesaa parastos dzirdes aparaatu, kaa arii digitaalos[/i] Vai varētu palūgt, lai tām meitenēm tiešām paprasi pastāstīt, kas ir tas, ko viņas dzird un cik liela ir atšķirība, nēsājot parastos vai digitālos dzirdes aparātus? Mana trīsgadniece vēl nemāk pastāstīt, cik daudz un ko viņa dzird, turklāt, viņa tagad tikai mācās runāt ... bet tik ļoti gribās zināt, kāda ir viņas mazā pasaulīte. Turklāt nevaram saprast, cik nepieciešams būtu digitālais aparāts - cik liela ir atšķirība?

[b]dare[/b] nebija jau man domāts, bet dzirdes centrā man teica, ka digitālie dz aparāti bloķejot visus nevēlamos trokšņus un ir labi tieši bērna valodas attīstībai. Ideāli viņi esot ja bērns mācās parastajā skolā, bet jums līdz skolai tālu...:) Mums patreiz parastais PHONAK, bet kad savai :girl: vaicāju, viņa atbild ka dzird visu arī tos zzzzzzzzzzz, ssssss, un citas blakus skaņās. Noteikti, ka digitālie ir labāki, bet arī summa ir paliela, un cik sapratu arī ja kas notiek viena remonta cena 180 Ls :rolleyes:

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
4281478