Dzīvs, veselīgs uzturs

treselle

Slēdza Cāļa Virtuve.
2.sērija :)


Nesen te lasīju par tiem burkānu, ķirbju ābolu salātiņiem mazajam. Tad nu šodien saņēmos un pati uzmeistaroju, sanāca baigi ņamīgie. Es gan liku burkānu, ķirbi, vārītu bieti, ābolu vietā liku Latvijas bumbierīšus un beigās banānu to visu sasmalcināju, tad kārtīgi sablenderēju un svaigā putriņa gatava, ļoti garšīga un veselīga :ok: [s][Papildināts: 11:10:2006 18:00:39][/s] Paldies, labajai cālenei par recepti!

aizkraukliite Saki lūdzu kāda olīveļļa mazajam ir labāka? Rafinēta vai nerafinēta? Un tad vēl esmu dzirdējusi, ka dienā ļoti veselīgi ir apēst sauju ķirbju sēklas (arī liekajam svaram esam labi), bet no otras puses esmu dzirdējusi, ka tās satur kaut kādas skābes (īsti kādas es neatceros), kas atkal ir kaitīgas! Kā tur ir? Un, ja to sauju dienā ēd, tad to var darīt neierobežoti ilgi? Un kā labāk ēst viņas mērcētas jeb tāpat sausas?

[i] Rafinēta vai nerafinēta?[/i] Atlausos atbildet [i]aizkraukliite[/i] vieta. [i]nerafinēta?[/[/i] :ok::ok: un auksti spiestas ellas. Labakas -olivu,saulespuku,rapsu un vinogu seklu ellas:ok:


[b]Gumāts[/b] [i]Paldies par recepti![/i] Priecājos, ka noderēja :ok: Pamēģināšu arī Tavējo receptīti :ok: Šodien arī taisīju, tikai bez burkāna, bija labi, domāju ka ābols ar ķirbi vien arī būtu garšīgi, vispār jau var visādi variēt! :) Vēl domāju, kā varētu avokado tā baudāmāk sagatavot, patreiz jaucu kopā ar mazu pikucīti jogurtiņu, jo " pliku" neēd. [b]Naglina[/b] [i]mērcētas jeb tāpat sausas?[/i] domāju-labāk mērcētas. Ja taisu, tad parasti ar vēl kaut ko kopā-ar mērcētām datelēm+vēl kādu auglīti.


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2452.gif[/img] http://b2.lilypie.com/apnIp3.png
ļoti garšīgi ir, ja sarīvē smalki svaigu ķirbi, pievieno cidoniju sulu, medu. var vēl rozīnes :ok: ķirbis man liekas vispār labi iet kopā ar kaut ko skābu


[img]http://fool.exler.ru/sm/gy.gif[/img] http://by.lilypie.com/0ESMp2.png http://b1.lilypie.com/7Sedp2.png
[i]kā varētu avokado tā baudāmāk sagatavot,[/i] [b]inceniite[/b] Ar tomatiem(+kiploki),ar olu:ok:

vincene
[i]kā varētu avokado tā baudāmāk sagatavot [/i] Es sablendereju ar bananu

Paskat tik - kamēr es pa kaļķiem, flīzēm un tapetēm rokos - jauna lapa jau vaļā! un receptes te arī jau saradušās :ok: drusku par eļļām - svaigai lietošanai nenoliedzami labākas ir nerafinētas un auksti spiestas. šī iemesla dēļ labas ir [b]pusens[/b] uzskaitītās. Veikalos ir parādījušās arī tādas, kā piemēram, kukurūzas eļļa - bet pamēģiniet paņemt kukurūzas graudus un izspiest eļļu ar "akmens pret akmeni" metodi :gigi: - nesanāks. Tāpēc tādas eļļa iegūst ļoti augstās temperatūrās un vēl pievienojot ķimikālijas, kas veicina eļļas izdalīšanos - rezultātā šausmonīgs produkts, ko nomaskē ar skanīgiem vārdiem par augu eļļu veselīgumu. Tā nu vēlējums - esiet vērīgas. [b]inceniite[/b] [i] kā varētu avokado tā baudāmāk sagatavot[/i] savām meitām avokado baroju iekšā tāpat kā [b] vincene [b] sablenderētu ar banānu, ēd ka prieks,man pašai arī tāds garšo. Man garšoja tāds māksliniecisks veidojums, kad uz salātu lapas sagriezu avokado, tomātu, sīkas puķukāposta rozetītes, dilles un ietinu kā ruletē. Šodien manām meitām jauna putra - izmērcēju un siltumā sabriedināju prosu un sablenderēju ar svaigu ķirbi, banānu un drošības pēc arī drusku savu pienu (lai gremojas labāk tāds "jaunums"). Izēda katra pa puskrūzei. Pēc tam vēl ēda blenderējumu banāns+plūmes. Un uzdzēra svaigu mandeļu pienu. Un Betija pēc tādiem labumiem pirmo reizi pati apsēdās. (pieturot viņa man jau labu laiku sēž, bet šodien pati piecēlās sēdus, un kādu laiku pasēdēja dūšīgi dauzot ar rokām pa spēļu rupuci ) ;) [s][Papildināts: 12:10:2006 14:26:09][/s] un vēl - uz ripiņās sagriezta gurķa uzsmērēju avokado un pārkaisu ar diedzētām redīsu sēkliņām, ņam ņam ņam,


life is like a box of chocolates - you never know what you gonna get

[i]avokado[/i]+kirbis :ok:

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
4683476