Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Info par&ap bērniem:pabalsti&kalkulatori

Pūķīte

Sveikas! Man ir jautājums par bērnu pabalstiem!

SITUĀCIJA! Dzīvoju Rīgā. Jūlijā gaidāms mazulis. Šobrīd nestrādāju un neesmu precējusies ar bērna tēvu. Bērniņa tētis strādā. Kādi mums pienāksies pabalsti bērniņam piedzimstot? Vai varēs nokārtot to ikmēneša pabalstu uz tēva vārda ja viņš turpinās strādāt? Vai tas attiecas uz tiem vecākiem kas sēž mājās ar mazo? Lūdzu zinošās māmiņas vai tēti pastāsties topošajiem vecākiem šo birokrātisko lietu sprotami!!!

Varbūt neesmu ko pamanījusi - bet vai ir kaut kāds samazinājums arī paternitātes pabalstam??Tēviem par tām 10 atvaļinājuma dienām?? un vēl - par šo pabalstu izlsīju -ka jāizmanto līdz bērna 2 mēn. vecumam, bet pieprasīt var 12 mēnešu periodā no pirmās atvaļinājuma dienas? Bet no kura brīža skaita aprēķina periodu?? No bērna dzimšanas vai no dienas, kad pieprasa pabalstu?

No bērna dzimšanas

Sveiki!

Varbūt kāda zina, kā aprēķina māmiņalgu, ja esi pašnodarbinātais? Vsu laiku strādāju algotā darbā, tagad esmu nolēmusi būt pašnodarbinātā persona un maksāt nodokļus, lai saņemtu pabalstu, kad piedzims mazulis.Vai aprēķina tāpat kā strādājot algotu darbu? Man vispār maza skaidrība, bet skaidrs, ka plānoju veikt sociālās iemaksas, lai saglabātu to pašu naudas summu, ko saņēmu strādājot algotā darbā..

lilolil

Vai esmu pareizi sapratusi - Ja, piemēram, dekrētā aizeju 01.11.2010. tad saņemšu maternitātes pabalstu 4 bruto algu apmērā, pēc bērna piedzimšanas - Bērna piedzimšanas pabalstu 290 Ls, un pēc tam vecāku pabalstu katru mēnesi (nosakot griestus vidēji 350 latu apmērā mēnesī jeb Ls 11,51 dienā un pieskaitot 50% no summas, kas pārsniedz noteiktos griestus)?!

Pirms kāda laika skatījos vsaa mājas lapā bija izskaidrot viss - varēja aptuveni sarēķināt kas sanāk, bet nu ir diezgan neskaidri uzrakstīts par to, kas sagaida, ja bērns dzimst pēc tā 03.11.2010.!

Kaa ir ar invaliditaates pabalstu?? es te nesaprotu kaads vinjs mums buus?? 75 vai 150 ls? mees gan esam procesaa,vnk gribu zinaat,kas mani sagaida taalaak?!

Paperline

ja VDEĀK jums piespriedīs bērna invaliditāti, tad būs 75Ls, ja uzskatīs, ka Jūms ir vajadzīga īpaša kopšana, tad būs vēl +150Ls, ja uzskatīs, ka arī transporta komp. nepieciešama, tad dabūsiet arī to 1x6šos mēn +56Ls

nu tā.

Bērni mūsu dzīvē ir svarīgākais...

Sakiet, lūdzu, cik ilgā laikā no iesnieguma uzrakstīšanas brīža parasti pārskaita piedzimšanas pabalstu?

Izloznaju visu VSAA majas lapu, bet nekur neatradu infor par balastu 4 bruto algu apmera. Kas tas ir??

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
480564