Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Info par&ap bērniem:pabalsti&kalkulatori

Pūķīte

nero

Jūnijs un maijs neietilpst Maternitātes pabalsta aprēķinos.

Neesmu burvis, es tikai vēl mācos!

Hiacintte

nero
Varbūt vari palīdzēt saprast, kāds varētu būt atvaļinājuma aprēķins manā situācijā. Starp pirmo un otro bērnu ir starpība 2g2m, daļu laiku starpā nostrādāju, pēdējos divus mēnešus pirms dekrēta biju atvaļinājumā, tad piedzima otrais bērns 21.12.18, kopš 23.10.19 esmu uz slimības lapas (būšu 180 dienas), pēc tam man tur mazs starplaiks sanāk starp otro un trešo dekrētu - jāiet būtu uz darbu 22.06.20 - 4.07.20, domāju tās dienas izņemt atvaļinājumu, bet no kā man viņu rēķinās? Kā un vai to ietekmēs slimības lapa? Varbūt jāiziet pastrādāt tās dienas un tas būtu izdevīgāk?

Sweetdream

Hiacintte

Atvaļinājumu rēķinās tad no pirmsdekrēta algas (Darba likums, 75.pants).

Ja pēdējo sešu vai vairāk mēnešu laikā darbinieks nav strādājis un viņam nav izmaksāta darba samaksa, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par darbu sešos kalendāra mēnešos pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma. Ja darbinieks pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma ir strādājis mazāk par sešiem mēnešiem, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par periodu, kurā darbinieks ir strādājis. Ja aprēķinātā mēneša vidējā izpeļņa par darbu normāla darba laika ietvaros ir mazāka nekā spēkā esošā minimālā mēneša darba alga, mēneša vidējā izpeļņa izmaksājama spēkā esošās minimālās mēneša darba algas apmērā.

Slimības lapa atvaļinājuma aprēķinu neietekmēs.

Sveikas!

No decembra esmu bezdarbniekos, līdz tam ir bijušas labas iemaksas, bet nu šobrīd vēlos izskaitļot vai es pati varētu reģistrēties kā pašnodarbinātais, veikt iemaksas, lai pabalsti būtu pietiekamā apmērā un vēl pārdzīvot visu šo vīrusa krīzi,ja tagad palieku stāvoklī.

Vai ir šeit kāds, kas varētu man palīdzēt aprēķināt to? Vai varbūt varat ieteikt kādu?

Sveikas!

Vai paterinātes pabalstam ir griesti?

Piemēram, ja tēva ienākumi bruto mēnesī vidēji ir 10000 EUR, vai viņš saņems 80% no vidējās iemaksu alga - 2666 EUR?

Papildināts 16.08.2020 17:35:

Jautājums radās tāpēc, ka swedbank bērna un vecāku pabalsta kalkulators apstājas pie cipariem 1376.44 EUR gan pie algas 6000 EUR bruto, gan pie algas 10000 EUR bruto/mēnesī.

Linciic

Taizeme
Ir sociālo iemaksu griesti, kas 2019-2021.gadam ir 62800, kas nozīmē, ka soc nodoklis tiek maksāts tikai no šīs summas un par to akgu, kas gada laikā pārsniedz šo ciparu, soc nodokli nemaksā un par to daļu arī pabalsti nepienākas.

Tāpēc ļoti aptuvens pabalsta aprēķins būs 62800/365×0 .8 = 137 eur/dienā. Ar kapeikām

Paternitātes pabalsts tiek maksāts pat 10 dienām, tātad 1370. Man tā sanāk. Swed precīzāk cipars

Papildināts 16.08.2020 21:38:

soc iemaksu griesti skar visus pabalstus, i paternitātes, i vecāku.

Labdien.9 novembri eju oficiali dekreta.stradaju .tikai tagad esmu uz slimibas lapas.kad ir jākarro pabalsti lai sanemtu pirms dekreta kadu naudu? Vai ari es kautko jaucu?

Hiacintte

Sprogee29
Ja esi uz slimības lapas, tad tam ārstam, kurš atvēra slimības lapu, tā ir jānoslēdz vienu dienu iepriekš, pirms sākas maternitātes B lapa - to atvērs ginekologs. Kad atver, tad tajā pašā dienā vēlāk vai nākamajā dienā caur Latvija.lv vari pieprasīt pabalstu (VSAA e-pakalpojumi).

Hiacintte
Paldies

Sveikas! Man tāds īss un tiešs jautājums, cik Jūs saņemat ģimenes valst pabalstu par 3 bērniem? To, kuru no bērna 1 gada vecuma maksā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
480564