Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Info par&ap bērniem:pabalsti&kalkulatori

Pūķīte

Liliāna

kkristiine
Darba devējs raksta ar visiem saviem uzņēmuma rekvizītiem.

Uzņēmums apliecina, ka periodā no ... līdz ... darbinieks (vārds, uzvārds, personas kods) nevar pildīt savus darba pienākumus attālināti.

Datums, paraksts.

Obligāti vajag to sākuma un beigu datumu norādīt, lai neaizkavējas izmaksa.


Sapnjupasaule1

Sveikas.

Ir tāda situācija, bet nav ītsti ar ko par to parunāt... Tāpēc gribu papļāpāt te.

Bija doma plānot otro bērniņu, burtiski tagad, tuvākajā laikā, BET uzradās, slikti jaunumi darba ziņā. Pirms aptuveni mēneša uzzinājām, ka vasaras beigās varētu palikt bez darba, jo izliek no īres telpām. Tas gan vēl nav 100% un varbūt atradīs arī citas telpas, bet tas viss ir šobrīd neskaidrs, kas tad beigās notiks.

Prātīgākais jau laikam būtu nogaidīt, bet ja darba vairs nebūs, tāpat jāmeklē cits un tad atkal jānostrādā kāds laiks... Ir iespējamība, ka līdz gada beigām vēl tur esam, bet tas arī šķiet ir mazs procents no iespējamā.

Kā jau rakstīju, zinu jau, ka loģiski būtu jāgaida vasaras beigas un jāatliek doma par grūtniecību vismaz uz pus gadu, lai saprastu, kas tad beigās notiek...bet ehh, atliek tik kaut ko saplānot un tas neizdodas.

Papildināts 30.05.2021 12:41:

Šī varbūt arī nav īstā sadaļa, bet tieši tas mani visvairāk interesē. Skaidrs, ka ja pazaudēju darbu vasaras beigās, vai kaut kad nedaudz vēlāk, uz pabalstu varu necerēt.

Sveiki, ja jāatgriežas darbā pēc BKA, bet mazais saslimst un ir slimibas lapa uz bērnu, vai slimibas lapas pabalstos tiek maksāts un kā tas tiek aprēķināt ja neesmu vēl paspējusi strādāt pēc BKA?

Simbinja

Man laikam tomēr jāpajautā te, jo es maļos te, lasu visu tēmu, bet par savu situāciju nesaprotu. Ceru kāds varēs dot atbildi.

Sanāca tā, ka censonējām 2 gadus, biju darba attiecībās līdz septembrim. Tad darbiņš beidzās, iestājos bezdarbniekos un oktobrī paliku stāvoklī. Ja es tagad neatrodu darbiņu un esmu bezdarbniekos, vai tā saucamo "māmiņalgu" var formēt tikai uz vīra? Lai es varētu pretendēt uz "māmiņalgu", man obligāti jāsameklē oficiāls darbiņš?


Liliāna

Simbinja
Jābūt ir darba attiecībās un jāizpildās kvalifikācijas periodam, lai saņemtu maternitāti un vecāku pabalstu. Ja darbu neizdosies atrast, tad tēvs, ja ir darba attiecībās, varēs pieprasīt vecāku pabalstu pēc bērna piedzimšanas.

Bambi

Es meklēju, bet nevarēju atrast. Ehh. Varbūt jūs man muļķītei kāda varat izskaidrot...

Līdz oktobrim man ir BKA. Plānojam otru mazuli, bet vēl necenšamies. Varētu sākt mēģināt pavasarī, bet pirmais bērns pieteicās ļoti vēlu. Jautājums ir sekojošs - kā rēķina pabalstu par otro bērnu, jā nostrādāti piemēram 2 vai 3 mēneši? Vai piemēram ja nostrādāti 6 mēneši un jādodas nākamajā BKA. Mēģinu profizoriski saprāts kā būtu labāk, jo saprotu, ka šajā BKA nepaspēšu un jāstrādā būs.

Liliāna

Bambi

Jebkuru pabalstu aprēķinot, nosaka 12 mēnešu periodu, kurā rēķina vidējos ienākumus.

Nosakot 12 mēnešu periodu, neņem vērā to mēnesi, kad rodas tiesības uz pabalstu, t.i., maternitātes pabalstam - pirmsdzemdību lapas 1.dienas mēnesis vai vecāku pabalstam - mēnesis, kad ir tiesības uz pabalstu, un neņem vērā arī 2 mēnešus pirms tā mēneša. 12 mēnešu periodā neieskaita pārejošas darbnespējas un bērna kopšanas atvaļinājumu. Ja ir kaut viens mēnesis, tad var aprēķināt vidējo algu - ienākumi / dienu skaits.

Varbūt kāds/a var mani apgaismot. Pēc dzembībām B lapa man beidzās 9.janvārī (reāli noslēgta nedēļu vēlāk dēļ ginekologa misēkļa). Kuru datumu man jānorāda latvija.lv, lai varētu saņemt vecāku un bērnu kopšanas pabalstu? 10.01.??? Un vai sākumā ir jāuzraksta iesniegums darbā par došanos bērna kopšanas atvaļinājumā un tikai tad jāiesniedz pieteikums latvija.lv?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
480564