Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Likums,kādreiz adoptētajiem bērniem!

Čello

Zinot,ka arī šeit apgrozās daudzi kādreiz adoptētie cilvēki,ielieku šeit šo likumu,lai Jūs zinātu kādas ir Jūsu tiesības. Diemžēl ierēdņu visatļautība un nekaunība dažkārt ir neprognozējama. Jums ir tiesības visu uzzināt par sevi un par saviem bio vecākiem, neviens ierēdnis nav tiesīgs Jums prasīt mistisku atļauju no Jūsu audžu vecākiem,tas ir likuma pārkāpums! 2006-04-13 PAR KĀRTĪBU, KĀDĀ PILNGADĪBU SASNIEDZIS ADOPTĒTAIS VAR IEGŪT INFORMĀCIJU PAR SAVIEM BIOLOĢISKAJIEM VECĀKIEM Vēlamies informēt, ka saskaņā ar Civilstāvokļa aktu likuma 9.panta otro daļu ar dzimšanas reģistra ierakstiem, kas saistīti ar adopciju, līdz adoptētā pilngadībai drīkst iepazīties tikai adoptētāji. Latvijas Republikas Civillikuma 219.pants paredz, ka nepilngadība abu dzimumu personām turpinās tik ilgi, kamēr tās sasniedz astoņpadsmit gadu vecumu. Ņemot vērā minēto, pilngadību sasniegušajam adoptētajam ir tiesības personīgi iepazīties ar dzimšanas reģistra ierakstiem, kas saistīti ar tā adopciju. Adoptētā dzimšanas reģistra ieraksti ir pieejami dzimtsarakstu nodaļā, kas ir norādīta bērna dzimšanas apliecībā kā dokumenta izdevējinstitūcija, kā arī Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta arhīvā (adrese: Rīga, Kaļķu iela 24, tālrunis 7226222). Vienlaikus informējam, ka saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likuma 18.panta pirmo daļu fiziskā persona ir tiesīga reizi kalendārajā gadā bez maksas pieprasīt un saņemt informāciju par sevi, kā arī saskaņā ar minētā likuma 19.pantu uz motivēta iesnieguma pamata var saņemt informāciju arī par citu personu (bioloģiskajiem vecākiem). Iesniegums iesniedzams Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra departamentā (adrese: Rīga, Bruņinieku iela 72b, LV-1009, tālrunis: 7208007). Lai Jums pietiek veiksmes,mērķtiecības un drosmes ,ejot šo grūto atklāsmes ceļu! Ja rodas grūtības vienmēr esmu gatava palīdzēt ar savu padomu,mans e-@ ir priedes@sveiks.lv

Dzīve ir komēdija tam,kas domā,un traģēdija tam,kas jūt......

[b]Čello[/b] Es domāju, ka bērnam jau pavisam mazam viņam saprotamā veidā jāpastāsta,ka viņš ir adoptēts. Ka tā dzīvē notiek, tāpēc viņš nepavisam nav sliktāks. Kaut arī piedzima citai mammai, tagad viņam ir mīļā mamma, kas viņu ļoti mīl, audzina utt. Pirms pusaudžu vecuma jau iespējams arī vairāk jautājumu nebūs. Bet vēlāk gan - ko iesakat darīt, ja pusaudžu vecumā adoptētais bērns vēlas sameklēt savus bioloģiskos vecākus? Vai palīdzēt, jeb atbildēt, ka jāpagaida, līdz būs izaudzis, līdz būs pilngadīgs? Protams, katrs gadījums jau ir individuāls.

[b]Annemaria[/b] [i]. Bet vēlāk gan - ko iesakat darīt, ja pusaudžu vecumā adoptētais bērns vēlas sameklēt savus bioloģiskos vecākus? [/i] Pusaudžu vecumā noteikti nevajag meklēt,lai pagaida lidz pilngadībai. Tikšanās ar bio vecākiem nav nekāda izklaide,tas ir emocjonāli ļoti smags brīdis,kurš no cilvēka prasa emocjonālu savaldišanos un spēju izzanalizēt esošo situāciju.Pusaudža gados vēl cilvēks ir ļoti nestabils un tik smagi pardzivojumi var izraisīt neprognozējamas reakcijas.

[b]Čello[/b] Pareizi, es jau gan arī tā domāju. Kad būs 18 gadi, tad protams.

Paceļu!

No pieredzes varu ieteikt bērnam pastāstīt patiesību tad, kad bērns sāk interesēties par savu dzimšanu. Manā gadījumā tas bija 5 gadu vecumā un nekad nav bijušas nekādas problēmas šajā jautājumā. Vissmagāk bērni šādu jaunumu uzzinot pārdzīvo pusaudzu vecumā.

santa
[b]enko[/b] [i]. Vissmagāk bērni šādu jaunumu uzzinot pārdzīvo pusaudzu vecumā.[/i] :yes::yes:it bieži šādā gadījumā pusaudži aiziet no mājām:eek:,Protams pēc laika viņi atgriežas,bet tā savstarpējā uzticēsanās ,kas ir bijusi starp vecākiem un bērnu ir zudusi uz neatgriešanos.:(

Man tuvos rados bija līdzīgi. Gan ne par adopciju ir runa, bet tēva brālis nomira un viņa sieva apprecējās otru reiz, lai meitai būtu māte. Šī sieviete palūdz meitas tēva (bioloģiskā) radiem pie viņiem vairs neiet un aizmirst par bērnu. Abi ar jauno vīru solīja, ka meitenei 18. gadu vecumā pastāstīs taisnību. Ka ātrāk to nevarot darīt, jo meitene maza un nesapratīs... :eek: Atceros, kā vecmamma to pārdzīvoja. Protams, meitene to uzzināja ātrāk no sētas bērniem (kāds bija mājās dzirdējis, kā vecāki par to runā) un beidzās ar to, ka viņa aizgāja no mājām. Tagad viņai jau pašai meitiņa un kad palūdzu viņas mammai meitas tel.nr., lai varu sazvanīt, satikties, aizvest vecmammu ciemos, viņa man atkal par to pašu - ka viņas mazmeitiņa vēl maziņa, lai nebraucot, viņa nesapratīšot... :( Man žēl vecmammas, kas vienmēr domā par savu otro mazmeitu, kuru tā arī nav redzējusi kopš 3 gadu vecuma... Ceru, ka kādreiz saņemšos un sameklēšu šo savu māsīcu. Bet ir bail, ka varētu būt kāda vilšanās, nesaprašanās. Varbūt viņas mamma pateica, ka vecmamma nekad nav likusies zinis par viņu... Man tiešām bail, ka beigu beigās mēs tikai sāpināsim cits citu, un kopēju valodu neizdosies atrast.

Bet kaa ir shaadaa gadiijumaa: Konkreeti manai aukliitei ir braalis un maasa, jau gados ap 45-50, vinju vecaaki cietushi autoavaarijaa un 4 beerni ( viena maasa ir zinaama) tikushi ievietoti b/n. Vinja veelas samekleet savus radiniekus, bet vinjai nesniedz datus, kas vinjus ir adopteejushi. Kaa tik pie shiem datiem?

seskam seska daba

[b]Bailiigaa[/b] [i] Man žēl vecmammas, kas vienmēr domā par savu otro mazmeitu, kuru tā arī nav redzējusi kopš 3 gadu vecuma... Ceru, ka kādreiz saņemšos un sameklēšu šo savu māsīcu. Bet ir bail, ka varētu būt kāda vilšanās, nesaprašanās.[/i] Saņemies gan, būs vecmammai prieks,un tava māsica arī kā reiz ir pelnījusi ar sava tēva radiem sapazīties.No vilšanās un nesaprasanās mes neviens nēsam pasargāti,ar to jāreiķinās,bet tava māsica tagad ir jau pieaudzis cilvēks,gan kopēju valodu atradīsiet. Ja vārdu,uzvārdu zini meklē draugiem.lv ,ja tur nav tad raksti uz Pilsoņi Imigrācijas Departementu iesniegumu,ka meklē tadu un tādu personu,ja viņa dzīvo Latvijā,tad tev iedos vinas koordinates. Lai gan esmu dzirdejusi,ka tik vienkārsi tas nēsot vispirms viņi tavai māsicai aizrakstīs,ka tu viņu meklē un iedos tavas koordinātes ja viņa vēlēsies,tad tev pati uzrakstīs vai piezvanīs. ,Protams ja tev ir kāds pazina,kas strādā Policijā vai PID,kur var piekļūt iedzīvotāju reģistram,tad vispār sameklēt nebūs nekādas problēmas. [b]Utopija[/b] Ja viņa zin brāla un māsas dzimšanas datus,un vietu,tad vajag iet uz to Dzimtsarakstu nodaļu kur reģistrēta dzimšana[i]. Adoptētā dzimšanas reģistra ieraksti ir pieejami dzimtsarakstu nodaļā, kas ir norādīta bērna dzimšanas apliecībā kā dokumenta izdevējinstitūcija, .[/i] Vispirms vajag meiģināt tanī dzimtsarakstu nodaļa,kura izdevusi dzimšanas apliecību vai precīzāk tanī pilsētā kurā meklējamais ir dzimis,panemot līdzi ko garšigu :).Parasti izdodas rast kopīgu valodu,vismaz man vēl ne reizi nav atteikta palīdziba.. Zidaiņu un bērnu namos vēl arvien darbojas anarhiskais "adopcijas noslēpuma likums",izklausas smieklīgi ņemot vērā meklējamo gadus [i]ap 45-50[/i]. ;) [s][Papildināts: 21:03:2007 20:02:43][/s] [b]Utopija[/b] Ja velies raksti man uz draugiem,apstāstišu sīkāk to meklēšanas procesu!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
5359078