Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Likums,kādreiz adoptētajiem bērniem!

Čello

Miss_Dace

Vai man butu iespeja atgriezties pie veca varda un uzvarda? Nu tb.ko man bija iedevusi bio.vecaki un ar kuru es dzivoju tik ilgi,kmr mani neadopteja jaunie vecaki??

Tēma sena, bet arvien vēl ļoti aktuāla daudziem bērnībā adoptētajiem cilvēkiem.

Varu iepriecināt, beidzot mums ir iespējams nomainīt fiktīvos dzimšanas datus pret īstajiem neanulējot adopciju.

Protams tas viss ir iespējams balstoties uz Adopcijas dokumentiem.

Arī dabūt atpakaļ pirmsadopcijas Vārdu, Uzvārdu ir iespējams neanulējot adopciju. Protams tie ir dokumenti, izmaksas, laiks, bet tas noteikti ir tā vērts tiem kuri sen jau to ir vēlējušies.

Ps. Pirmais man zināmais īsto Dzimšanas datu, Uzvārda, Vārda , tautības maiņas process notika šī gada janvārī. Maiņa nav sastīta ar Tiesām, vien iesniegums ir jāuzraksta kuru izskata komisija.

Par cik man pašai tas nav aktuāli nemācēšu sniegt sīkāku skaidrojumu, bet ja kādam interesē varu iedot tās sievietes koordinātes kura janvārī izgāja šo procesu.

Rakstiet man šeit vai uz kristinevendija @gmail. com

Veiksmi un pacietību !

Papildināts 20.12.2017 15:43:

Jordache

Bet ir tādi dati, kurus mainot, cilvēks tiek sarauts gabalos. Pilnīgi pie vienas vietas kādi ir iemesli un apsvērumi, bet ir lietas, ko NEDRĪKST mainīt - dzimšanas datumu.

Šeit nu es Tev piekritu par visiem 1000%. Dzimšanas datus adoptējot mainīt nedrīkst ! Labi, ka tagad likums to aizliedz darīt.

Varbūt kāda zin no kura gada stājās spēkā šis aizliegums ?

Pēdējās izmaiņas: Chello_Vendija, 20.12.2017 15:45.

Manika

Vienīgais, ko varu teikt - gan jau ka vecāki neko ļaunu negribēja, mainot bērniņam datus. Lielākoties tomēr vecāki grib bērniem to labāko...

Nu kā uz to skatās ...Dzimšanas datus mainīja tapēc, lai adoptēto bērnu NEKAD nevarētu atrast brāļi/ māsas kuri visdrīzāk arī ir adoptēti. Lai bērns tiktu pilnībā nošķirts no savas dzimtas. Tiem adoptētājiem kuri tā izdarīja tas pilnībā izdevās, audžuvecāki jau tai saulē, bet adoptētais cilvēks ir nolemts vientulībai, jo melīgo dzimšanas datu dēļ viņu neviens nevar atrast.

Man ir paziņās adoptētas meitenes kurām tagad ir ap 30 un kuras ar rūgtumu sirdī saka , citēju : " Man ir nomainīts viss ko var nomainīt, vienīgi dzimums gan palicis vecais ! "

Daudzi tieši šī iemesla dēļ vēlas atpakaļ īstos Dzimšanas datus, citādi vienam otru atrast šinī plašajā pasaulē ir neiespējamā misija.

Es šoreiz iestāšos par savu audžu vecāku lēmumu mainīt visu, vārdu, uzvārdu un datus. Esmu pateicīga.

Uzrakstīju garu penteri un izdzēsu.

Vienu gribas teikt, ja es tagad paņemtu īstos datus un vārdu atpakaļ, es justos nodevēja pret cilvēkiem, kam es rūpēju, kad izsķīrās mans liktenis.Kuri mani adoptēja un pieņēma.Man vienalga kādu vārdu lika mani īstie vecāk(tagad zinu kas es būtu varējusi būt)i, kad dzimu, ja man viņu nav, viņi mani pameta. tad man ir mans jaunais vārds un dati, kurus man lika īstie vecāki, kas mani mīlēja un audzināja.

Jā, man arī ir brālis un māsa, kādreiz gribējās atrast, tagad nē, svešs cilvēks patiesībā...

Papildināts 20.12.2017 18:05:

Man ir nomainīts viss ko var nomainīt, vienīgi dzimums gan palicis vecais ! "

Bet to, kāda dzīve varēja būt, ja nemainītu neko, kāds ir padomājis, cik smags lēmums tas ir, es nerunāju par gadījumiem, kad audžuģimene slikti izturas?

Tas gan vairāk attiecas uz situācijām, kad adoptē zīdaiņus, lielākie jau saprot, tad nedaudz savādāk.

esenif

Varbūt kāda zin no kura gada stājās spēkā šis aizliegums ?
Adopcijas gadījumā tiesības mainīt adoptētā dzimšanas datumu vai dzimšanas vietu varēja saskaņā ar LPSR Laulības un ģimenes kodeksa 112.pantu, kas bija spēkā laikā no 1969.gada 1.oktobra līdz 1993.gada 31.augustam (1993.gada 1.septembrī stājās spēkā atjaunotā Civillikuma Ģimenes tiesību daļa).

kāda dzīve varēja būt, ja nemainītu neko, kāds ir padomājis, cik smags lēmums tas ir
Smags lēmums - kam? Datus maina, jo tā adoptētājiem ērtāk. Pēc būtības tas ir cilvēktiesību pārkāpums. Priecājos par tendenci, ka arvien vairāk ir valstis, kuras izšķiras bērnu vecākiem aizgādības tiesības atņemt tikai ārkārtas gadījumos, un bērni var izaugt, saglabājot savu identitāti, personas datus un tiesības zināt un uzturēt attiecības ar saviem radiniekiem.

О нас думают плохо лишь те, кто хуже нас,  а те, кто лучше нас, им просто не до нас. /Омар Хайям/

esenif
Nu, nav viss tik viennozīmīgi, tiesības jau ir joprojām visiem, zināt savu identitāti, es arī uzzināju, Un? Bet PĀRMEST(es par to), ka cilvēki kas tevi pieņēma un audzināja aiz ZINĀMIEM apsvērumiem nomainīja man identitāti.Situācijas ir dažādas, es savā gadījumā esmu pateicīga, ka nomainīja, ja nenomainītu, kas zin kā mana dzīve būtu izvērtusies.Un to, ko man vajadzēja uzzināt esmu uzzinājusi.

Papildināts 20.12.2017 19:23:

Smags lēmums - kam? Datus maina, jo tā adoptētājiem ērtāk. Pēc būtības tas ir cilvēktiesību pārkāpums

Jā, adoptētājiem ērtāk, tev situācija, bija tāda, ka tu varēji neslēpt, mana situācija bija tāda, ka labāk nezināt pie kā būtu nokļuvusi(domāti īstie bio), un Paldies Dievam!

Vēlreiz atkārtojos, nav tik viennozīmīgi viss un situācijas ir dažādas.

Papildināts 20.12.2017 19:25:

jo tā adoptētājiem ērtāk.

Nu, padomā kas ir ērtāk?

Var jau to bērnu vispār neņemt, lai aug tai bērnu namā.

Pēdējās izmaiņas: DdDdD, 20.12.2017 20:01.

DdDdD

Bet to, kāda dzīve varēja būt, ja nemainītu neko, kāds ir padomājis, cik smags lēmums tas ir, es nerunāju par gadījumiem, kad audžuģimene slikti izturas?

Kas ir smags lēmums un kam ? Adoptētājiem ? Vienmēr ir varēts adoptēt bērnus neatņemot tiem pēdējo identitātes salmiņu, atstājot tiem NEMAINĪGUS DZIMŠANAS DATUS. Tā kā tas notiek adoptējot tagad, sākot no 1993. gada 1. septembra.

Taču iespaidojoties no Bernu nama darbinieku ieteikumiem un solījumiem, ka tad gan neviens no bērna bioloģiskās ģimenes viņu neatradīs daudzi tomēr izlēma jau pašā adopcijas sākumā būt negodīgi un netaisni pret pieņemto bērnu , jo tā adoptētājiem ērtāk

Arī maniem vecākiem "silti" ieteica mainīt manus dzimšanas datus, taču viņi atstāja manus īstos datus par ko esmu viņiem ļoti pateicīga. Viņiem bija uzskats,ka pilnīgi visu bērnam atņemt nedrīkst, vismaz īstie dzimšanas dati ir jāatstāj. Savukārt viņi gribēja nomainīt manu dzimšanas vietu, tā paša iemesla deļ , taču tolaik likums vēl to nepieļāva un labi, ka tā.

Piekrītu esenif, ka Pēc būtības tas ir cilvēktiesību pārkāpums. Priecājos par tendenci, ka arvien vairāk ir valstis, kuras izšķiras bērnu vecākiem aizgādības tiesības atņemt tikai ārkārtas gadījumos, un bērni var izaugt, saglabājot savu identitāti, personas datus un tiesības zināt un uzturēt attiecības ar saviem radiniekiem.
Acīmredzot mūsu LM arī tā uzskatīja, ne velti viņa atcēla šo nejēdzīgo likumu.
Priekš manis esenif
Tevis minētais adopcijas modelis būtu ideāls, taču pieļauju , ka mana mamma uz to nekad neparakstītos ņemot vērā, ka viņa bija ļoti privātīpašnieciska un ambicoza būtne. ..un nospļauties viņai par to ,kurš adopcijas modelis man kā bērnam būtu labāks.

Pēdējās izmaiņas: Chello_Vendija, 20.12.2017 20:48.
Pēdējās izmaiņas: Chello_Vendija, 20.12.2017 20:50.

Arī maniem vecākiem "silti" ieteica mainīt manus dzimšanas datus, taču viņi atstāja manus īstos datus par ko esmu viņiem ļoti pateicīga

Maniem vecākiem silti(kā tu saki) ieteica mani vispār neņemt, jo būs tā un šitā. Viņi mani paņēma un jā, esmu arī pateicīga, neskatoties, ka mainīja manus datus.

Papildināts 20.12.2017 23:33:

P.s. Un, ar visiem nepareizajiem datiem, es noskaidroju kur un kā esmu cēlusies.

DdDdD

Neiespringsti tik ļoti uz šo tēmu ja tā nav Tev aktuāla. Tici neviens ar varu Tev neliek neko mainīt ja pašrezējā situācija Tevi apmierina. Katrs mēs uz šo situaciju skatamies no sava skatu punkta.

Es priecājos par šo likumu, jo tas man dod cerību staru atrast vēl kādu no savējiem, ja vien viņi nomainīs savus Dzimšanas datus uz īstajiem.

Savukārt citiem tā ir iespēja beidzot svinēt savu Dzimšanas dienu īstajā dienā, un zinu, ka ir cilvēki kuriem ir ļoti svarīgi, ka īstie Dzimšanas dati ir datēti visos dokumentos.Citādi cilvēks to izjūt kā personības dalīšanos, viens ES svin Dzimšanas dienu adoptētāju izdomātajā datumā, otrs ES Īstajā dzimšanas dienā. Arī Astroloģisko karti taisot pēc fiktīvajiem datiem to var mierīgi ielidināt miskastē uzzinot patiesību.

Par cik es jau padsmit gadus šeit darbojos saistībā ar bērnībā adoptētiem cilvēkiem, esmu uzklausījusi ļoti daudzus likteņstāstus. Tad nu esmu ievērojusi interesantu faktu.

Mēs, bērnībā adoptētie cilvēki stāstot par savu ģimeni, audžuvecākiem iedalāmies divās grupās.

Pirmie ļoti mīl savus vecākus, ir ļoti viņiem pieķērušies. Jūtas pateicīgi, ka ir paņemti, izaudzināti , zināmā mērā idealizējot viņus . Pat domās neiedrošinās atzīt, ka arī vecāki varētu kur savā dzivē, uzskatos kļūdīties. Runā, pat domā to ko vēlas dzirdēt audžuvecāki, un ko par pareizu atzīst sabiedrība. Tā ir ļoti spēcīga atkarība, piesaiste audžuvecākiem, kura izbeidzas vien vecākiem aizejot mūžībā.

Otrie līdz sirds dziļumiem ienīst audžuvecakus / biežak māti / un parasti tam arī ir nopietns pamats. Gatavi darīt visu, lai izslēgtu no savas dzīves un atmiņām to laiku ko pavadīja kopā ar viņiem. Šie cilvēki tad arī ir tie kuri darīs visu lai atgūtu pirmsadopcijas Vādu, Uzvārdu,Dzimšanas datus. Tagad viņiem ir reāla iepēja mainīt savu dzīvi un ir labi, ka tagad to ir iespējams likumīgi izdarīt.

Ir vai nu žilbinoši balts vai drūmi melns, pelēkās krāsas nav. Varbūt psihalogiem vai esenif par šo būtu, kas iekomentējams.

Ps.DdDdD neuztver personiski manis rakstīto. Tev ir domāta tikai pirmā rindkopa, pārējāis ir manas filozofiskās pārdomas par tēmu.

Pēdējās izmaiņas: Chello_Vendija, 21.12.2017 12:54.

Jordache

DdDdD
Pilnībā var saprast nevēlēšanos kaut ko mainīt, jo tādējādi kāds tiks sāpināts, būs nodevēja sajūta.

Vārds, kas tiek dots un uzvārds, kas zināmā mērā tiek piešķirts, un pat vieta kur cilvēks dzimis, tās ir sekundāras lietas, jo nav cieši saistītas ar cilvēka būtību un viņa identitātes daļu.

Citādāk ir par dzimšanas datumu un laiku. Tie ir cilvēka daļa, kā roka un kāja. Protams, ka var dzīvot bez rokas un kājas - ar protēzi. Tāpat kā var dzīvot ar citiem dzimšanas datiem - tādi paši aizvietotāji kā protēzes.

Ko ar visu iesākt, lielā mērā atkarīgs no fona, attiecībām, sajūtām.

Bet tas, ka otrs nolikts "es justos nodevēja pret cilvēkiem, kam es rūpēju, kad izsķīrās mans liktenis".

Pat nezinu kurā pusē lielāks egoisms.

Sveiki! Es pagājušo gadu beidzot tiku atpakaļ gan pie sava īstā vārda un uzvārda, gan dzimšanas . Bija vajadzīgi sekojošie dokumenti- izziņa par adopciju, laulības izziņa, dzimšanas apliecība, bērna dzimšanas apliecība un mana pase. Laiks aizņēma 1 mēnesi un pāris nedēļas, līdz ieguvu jaunos dokumentus. Tagad man ir pirmsadopcijas vārds un uzvārds kā arī īstie dzmšanas dati. Kopā viss izmaksāja ap €150, jo katra vārda maiņa maksā €71. Paldies,Dievam, ka neanulēju adopciju, jo tas ir ļoti garš un grūts ceļš ejams. Tagad kad esmu nomainījusi visus vārdus un uzvārdus ceru, ka beidzot atradīšu savus 3 brāļus un māsu.

Es nodevēja nejūtos pret saviem “vecākiem”, kuri mani audzināja. Jo mani viņi nemīlēja un negribēja. Esmu beidzot priecīga, ka esmu tikusi no viņu dotā vārda un dzimšanas datiem vaļā. Nezinu vai es būtu tā teikusi, ja viņi mani būtu mīlējuši un gribējuši, bet tā nebija. Viņiem es biju kā grīdas paklājs un mājkalpone. Nekad dzīvē nesapratīšu kāpēc viņi mani adoptēja.

Esmu ļoti priecīga, ka beidzot varu svinēt savu īsto dzimšanas dienu! Agrāk visu laiku es svinēju divas dzimšanas dienas tāpat kā Anglijas karaliene

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
5359078