Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Hidrocefālija

Robis

Manam 2. puikam pēc smagām dzemdībām arī bija palielināts šķidrums galvā. 1. gadā bija kādas 5 sonogrāfijas, bet zāles gan tikai Citrāla mikstūru bija pāris reizes jādzer. :rolleyes: Cik es atceros, tās hidrocefālijas esot divējādas - iekšējā un ārējā . Iekšējā, tad ja tas liekais šķidrums ir starp smadzeņu puslodēm un tad galva varot sāpēt, jo jūtams spiediens, bet ārējā hidrocefālija ir tad , kad šķidrums ir virs smadzeņu krokām un tad bērns to īpaši nejūtot. Varbūt, ka kautko jaucu, bet liekas, ka man neiroloģe tā to skaidroja. Manam :boy: bija tā ārējā hidrocefālija un pirmo dzīves gadu man bija paraugbēbis - mierīgs un ar dzīvi apmierināts :ok:. Tūlīt džekam paliks pieci gadi. Atmiņa ir ļoti laba - sevišķi uz cipariem. Zin visu radu, draugu un paziņu mašīnu numurus no galvas un ģimenes telefonu numurus :D. Runāt gan sāka vēlu un vēl tagad nevar izrunāt ''R'' un ''L'' burtus. Un par tām lielajām galvām runājot ..... zinu faktu, ka mana vecā mamma esot dakteri pa durvīm ''izmetusi'', kad šis 1. reizi pie manis kā zīdaiņa atnākot, prasījs "kāpēc tam bērnam tik liela galva ?":gigi:


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2442.gif[/img]

Manam bērnam 7 mēneši vecam arī ir palielināts šķidrums, kā arī līdz ar to paplašināti smadzeņu vēderiņi. Zāles nelieto. Motorikas pagaidām tādas vidējas, kaut ko dara, kaut ko nedara. Man domāt, ka tomēr nedaudz kavējas. Gribēju pajautāt - vai attīstībai līdz gadam nedaudz bremzējoties tomēr var cerēt uz sakarīgu rezultātu vēlākā dzīvē? Vai jums ir gājis līdz 1 gadam perfekti? :rolleyes:

[b]dālderis[/b] [i]Vai jums ir gājis līdz 1 gadam perfekti?[/i] nu skatoties ar ko salīdzina. meita sāka velties 5 mēn vecumā, līst 7 mēn, rāpot un celties kājās ap 9 mēn, sēdēt gan tikai ap 10 mēn, staigāt bez turēšanās uzraiz pēc gada. nu nav jau nekādi čempiona dati, bet visās normās iekļāvās. es gan viņu vedu vingrot pie laba fizio 2x nedēļā no 2 mēn vecuma un mājās daudz darbojos, ļoti daudz.


[img]http://fool.exler.ru/sm/gy.gif[/img] http://by.lilypie.com/0ESMp2.png http://b2.lilypie.com/010cp3.png
[b]zich[/b] cik ilgi vingrojāt? mums neiroloģe ieteica līdz kamēr sāks rāpot, arī drīkst mazliet iepauzēt :rolleyes:. bet kā mēs iepauzējam, paši ne visai tā gribam mācīties ko jaunu :confused:


[b]līdace[/b] mēs nepauz'[ejām vispār. vingrojām līdz sāka pati staigāt. pie tam, kad sāka rāpot un celties kājās, viņai bija sarautas pēdas, nu tādas savilktas it kā censtos ar pēdām ko apķert, tad papildus vingrošanai katru dienu bija masāžas mēneša garumā


[img]http://fool.exler.ru/sm/gy.gif[/img] http://by.lilypie.com/0ESMp2.png http://b2.lilypie.com/010cp3.png
manai meitiņai piedzimstot arī uzstādīja šādu diagnozi. Ūdens mums bija (nezinu, vai vēl ir) starp pieres daivām. jau no 4 mēnešu vecuma cītīgi bez apstājas vingrojām. uz 11 mēnešiem, kad mazā vēl nesēdēja un vilkās pa grīdu ar vienu kāju, aizbraucām uz terapijām Vaivaros un palikām. mazajai tika veiktas dažādas procedūras, tsk reitterapija (kas bija visefektīvākā), kā skaidroja reitterapeite, kaut kas tur smadzenēs notiek un palīdzot. darbs nežēlīgs, vēl aizvien ejam 4x nedēļā uz nodarbībām, bet nu mums ir 1.7 gadi un attīstību esam panākušas. smuki un skaidri runājam jau dažādus vārdiņus, skraidām kā lielās, kad bijām uz gada vecumu atrādīties VG, dr teica, ka rezultāts izskatās cerīgs. tikai ļoti daudz pašiem jādara. un starp citu, mēs tikām cauri bez nevienas zāles. tikai reizi mēnesī gājām pie neirologa, usg un nepārtraukti turpinājām fizioterapijas. uz kājām vēl esam drusku nestabilas, mums ir līdzsvara problēmas, bet es jau arī pati neesmu daiļslidotāja :) tā, kā galvenais ir nenokārt degunus un uz priekšu. mums ļoti palīdzēja dr Rozentāls VG un dr Krūmiņa Vaivaros. [s][Papildināts: 03:03:2007 10:55:35][/s] pirmo soli spērām 1.2 gadu vecumā laikam. taisa jau mums arī dūņas un vēl procedūras kājiņām (pēdiņām, masē un vēl vingrojam un vēl zirdziņi). lēti nav, bet sava bērna dēļ jau nav žēl, galvenais mazajai palīdzēt.


http://b1.lilypie.com/8QPgp2
Gribēju pajautāt par to šuntēšanu, vai tā ir efektīva un vērojamas izmaiņas uz labo pusi, vai to veic tikai tad, ja ir jau pavisam slikti... Kāda ir Jūsu pieredze? Lasīju, ka var būt arī problēmas šuntētiem bērniem ( šuntu "aizsērēšana"). [s][Papildināts: 03:03:2007 11:47:44][/s] Smaidiņš parādījās ne manis uzlikts, patiesībā smaidīt nemaz negribas, runājot par šīm lietām.

Mūsu „huligānam” arī konstatēja paaugstinātu šķidruma daudzumu pieres daivās. (Ārsti vairāk uzskata, ka dzemdību rezultāts, jo bija arī asinsizplūdums, antibiotiku kurss VG jau no dzimšanas pirmajām dienām). no 3 mēnešu vecuma darbojamies ar Vojta terapiju, regulāras USG galviņai un neirologa apmeklējumi. Šķidrumam pagaidām nav tendence uzsūkties. Drīz mazajam būs 7 mēneši. bija problēmas ar asimetriju, tas šobrīd ir izlabots. Bet daudz kas vēl priekšā. [b]Sofiite[/b] Kā tik mazam notiek reitterapija?

[b]ineta456[/b] mazos uz zirga jau liek no pusgada. abi ar dr sēž uz zirga un jāj. tā arī notiek. ko tas dr tur augšā dara, nezinu :) [b]Robis[/b] [i]Gribēju pajautāt par to šuntēšanu, vai tā ir efektīva[/i] kas ir šuntēšana? :confused:


http://b1.lilypie.com/8QPgp2

[b]Sofiite[/b] Šuntēšana ir , tautas valodā runājot, caurulīšu ievietošana galvā, kuras savienotas ar kuņģīti, resp. liekais šķidrums tiek novadīts kuņģī. Neiroķirurgs teica, ka šī operācija nav sarežģīta, vienīgi mēdz gadīties, ka šīs caurulītes var aizsērēt un tad jāveic to tīrīšana.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
6081952