Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Hidrocefālija

Robis

deira

ooo kas jauns dzirdams šajā jautājumā.. Varat mazliet pastāstīt, kas hidrocefālijas gadījumā tiek veikts endoskopiskā operācijā? Ja likvora škidrums nenovadas no galviņas, tad kur tas paliek pēc šāda veida operācijas?


deira
Uztaisīja tādu kā caurumu iekšā galviņā pa kuru arī novadās šķidrums , tas caurums ir 5,6mm liels, lai neaizaugtu. Ir arī youtube video kā tas tieši notiek, nemāku tā paskaidrot.

Vai ir kāda māmiņa,kuras bērnam ir iedzimtā hidrocefālija un ir traucēta attīstība? Varbūt varat izstāstīt savu pieredzi un kādā vecumā bērns sāka rāpot,staigāt?

Mums ir iedzimta hidrocefālija! Traucēta attīstība visā ķermeņa kreisajā pusē. Rociņas un kājiņas veiklība atpaliek no labās puses. Rāpot sākām laikā...īsti neatceros, bet nekādas novirzes nebija. Staigāt sākām 1,4 dados.


LuxLux
Un bērns visu iemācijās pats? Pie kādiem speciālistiem vedāt? Kas palīdzēja? Manam bērnam 1,2 gads, bet vēl nerāpo, ļoti grib, bet kājiņas neklausa. Ejam reizi nedēļā ja sanāk uz masāžu un braucam pie fizioterapeita, bijām Vaivaros un būs driz jābrauc atkal.

EviKu
Mums jāatzīst, ka esam viens no tiem labajiem piemēriem šai diagnozei. Apmeklējām standarta rehabilitācijas kursus Gaiļezerā, Vaivaros. Nekur īpaši neesam vadājuši. Tuesa gan-regulāri atrādamies ārstiem (fizeoterapeitam, neirologam, acuārstam). Visu iemācijās pati. Protams ar nelielu laika nobīdi. Uz šāda vecuma bērnu fona esam neveiklākas, bet tas ir sīkums! Pēc pēdējiem ārstu ieteikumiem ļoti jāstrādā pie pareizas pēdiņu veidošanās, kas izlīdzinās gaitu (staigā vienu kājiņu pievelkot, jo vēl īsti neklausa). Kā jau iepriekš minēju-uz doto momentu mūsu problēma ir vājāk attīstīta visa ķermeņa kreisā puse.

LuxLux
Kad atklāja iedzimto hidrocefāliju? Nekādu operāciju neveica?

Manai meitai atklāja tikai 8 mēnešos kad galva bija liela un beidzot kāds to pamanīja. Līdz 5,6 mēnešiem attīstijās normāli. Man visi saka, ka viņai vārgi muskuļi, tāpēc nevar ne rāpot, ne staigāt tagad, bet nezinu kā viņai nostiprināt atrāk muskuļus. Esmu jau ja godīgi izmisusi un piekususi no tās neziņas kā būs..

Neirologs vel neraksta diagnozi hemiparēze? Jo izklausas pēc hemiparezes. MRT veica? Neviens jums nepateiks kad tieši bērns sāks rapot, sedēt un staigāt, jo tas ir ļoti individuāli, pat bērniem ar līdzīgām diagnozēm.

Informācijas trūkums, izmisums, bailes no nākotnes te ir daudziem. Ārsti reizēm neko nesaka, jo jūt ka vecāks varētu emociolāni neizturēt slodzi. Vārgiem muskuļiem arī jābūt iemēslām, ja jūs regulāri nodarbojāties. Var būt ir vērts aiziet pie rehabilitologa Zanes Gailes, ja nebaidāties no nejauka rakstura. Viņai ir lielā pieredze ar tādiem bērniem . Ar nosūtījumu var aiziet uz "mēs esam līdzi".

Īstenībā jums ir jāgatavojas ilgtošai cīņai, jo tad kad sāks sedēt, rapot, staigāt būs citas problēmas

EviKu
Mums atklāja hidrocefāliju vēl man stāvoklī esot. Tapēc arī diagnoze-iedzimtā! Jau 3 dienā pēc dzimšanas veica operāciju. Drenu ielika, jo likvors nebija dzidrs. Tad pēc nedēļas operācijā ievietoja šuntu. Neziņa valda visiem vecākiem saskaroties ar šo diagnozi. Arī mūs brīdināja-nezinot vai kustēsies rokas un kājas....Es pēc dabas spītīga-teicu-manam bērnam kustēsies! Kopš tās dienas pati viecu regulāras masāžas un roku kāju izvingrināšanas (protams konsultējoties ar speciālistiem). Lielu darbu darijām mājās. Un no pilnīgi nekustīgas rokas esam panākuši to, ka meita darbina un pielieto rociņu savām vajadzībām. Tiešām iesaku atrādīties zinošiem speciālistiem. Un tādi lielākoties ir tikai Rīgā. Mazākos LV rajonos tik acis iepleš....un rausta plecus (ir noteikti arī izņēmumi). Iesaku nekad nepadoties! Jo bērniņš vēl maziņš. Šiem bērniņiem nekas nenotiek kā citiem un ir vajadzīga milzu pavietība!


SB2016
Nē, nav tādas diagnozes, pat nezinu ko tas nozīmē. Mēs neesam no Rīgas, viņu ir apskatījuši tikai neirologi un rehabilitologi nu un speciālisti Vaivaros.

Ko Jūs tieši domājat par citām problēmām?

Papildināts 27.04.2018 13:09:

LuxLux
Saprotu, ka vajadzīgs laiks un nodarbošanās, to arī daram cik iespējams. Tā viņa ir gudra un aktīva, vairāk uztrauc ka nespēj pagaidām rāpot,ka nemāk nostāties četrrāpus, tikai kad nolieku. Mēģināsim atrast kādu speciālistu, kurš cerams pateiktu ko vairāk un ieteiktu ko vēl darīt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
6081952