Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Hidrocefālija

Robis

pavasaris:)

EviKu
Manai meitai ir hidrocefālija, šunts, smadzeņu bojājumi dēļ iekaisumiem galvā un palielināta spiediena galvā. Varu pakomentēt par "citām problēmām". Meita motorā attīstībā ir panākusi vienaudžus (3 gadi). Tagad liels darbs ar valodu, jāgatavojas skolai. Valodas problēmas izraisa uzvedības problēmas- ja bērns nespēj izteikties tā, lai citi viņu saprot, tad sākas citi izteikšanās veidi. Saprotu, ka var būt grūtības ar lasīšanu un rakstīšanu, kam var sekot mācīšanās grūtības- specialisti stāstījuši, ka būs ļoti liels darbs ar to visu. Šobrīd daram visu iespējamo logopēdijas jomā, un klāt vispārattīstošas nodarbības. Tikko kā meita iemācījās staigāt- sāku (klāt jau esošām nodarbībām) vest viņu arī uz ritmikas pulciņu, dziedāšanu.

Papildināts 28.04.2018 11:25:

EviKu
Es noteikti ieteiktu Jums pieteikt bērnu uz rehabilitācijas centru Poga! Ar ģimenes ársta nosūtījumu neirologa konsultācija un funkcionālo speciālistu novērtēšana ir bez maksas, tam ir atvēlēta pusotra stunda. Tālāk, ja nepieciešams, kursu piedāvā iet par ziedotiem līdzekļiem vai par maksu, arī apmešanās vietu piedāvā, ja nav no Rīgas.

Runājot par iedzimto hidrocefāliju. Draudzenes bērniņam tāda diagnoze. Pirmajās dzīves dienās veikta šuntēšana. Viena ķermeņa puse ir ļoti vāja. Bērniņš sāka rāpot pirms gada vecuma, velkot vienu kāju aiz sevis. Tagad bērnam ir 2 gadiņi, rāpo smuki- simetriski un ātri, ar vienu roku pieturoties stāv un ar pieturēšanu iet. Kopš pirmajiem mēnešiem un joprojām vecāki bērnu ved uz intensīvām nodarbībām, izņemot atvaļinājuma laiku, katru nedēļu trīs dienas ir rehabilitācija.


pavasaris
Draudzenes stāsts līdzinās mūsu stāstam. Identiski! Tik mums izdevās nedaudz ātrāk nostāties uz kājām, bet tāpat mums kreisā puse mazāk aktīva. Kājiņu pievelk acīmredzami. Roku beidzot sākusi kustināt. Bet strādājam! Un nemirkli nenokaram degunus!

pavasaris:)

LuxLux
Lai viss izdodas! Ar darbu un mīlestību var daudz paveikt! Draudzenei grūtniecības laikā solīja, ka nekas nebūs, jo aina bija nopietna. Gribēja pat priekšlaicīgi izraisīt dzemdības, taču viņai izdevās nostaigāt pilnu laiku!

Manam bērnam arī ir hidrocefalija. Pēdējos mēnešus udeņi galva nepaliek vairāk-ir normas robežās, bet galva turpina augt. Regulari ejam pie neirologa un taisam neirosonografijas, viss esot kārtībā. Varbūt kāda var padalīties pieredzē kas varētu būt par vainu? Ja nākamajā neirosonografija uzrādīsies, ka viss ir kārtībā mūs sūtīs uz magnetisko rezonansi.


Eirenne

Sveiki! Kamēr tiekam pie neirologa, gribēju pajautāt te - dēlam 4 mēneši, bijām uz neirosonogrāfiju, jo puika bola actiņas.

Mutiski viņa teica - ka nedaudz palielināts ārējais šķidrums. Kur izrakstā tas varētu būt norādīts?

Smadzeņu struktūras diferencējas labi.

VLA sin=dx spraugveida, VLP sin=dx 11 mm, VT 3 mm, VQ 4 mm, VI 28%, CM 4mm.

Corpuss callosum 5.2 mm

Starppusložu sprauga līdz 8-9 mm

Plexus choroioideus dx cistiņa 4-5 mm

Slēdzienā minēts, ka platāka starppusložu sprauga un tā cista. Par ūdeni nekas nav teikts.

Cik nopietni šis viss varētu būt ? Par cistu teica, ka pati uzsūksies, bet tā platākā sprauga? Un kur ir redzams, tas, ka ūdens par daudz?

Papildināts 04.01.2019 16:49:

Piebildīšu, ka bērns ir labi attīstīts, smuki veļas uz vēdera jau kādu laiku, arī uz muguras veļas. Uz vēdera jau mēģina celt dibenu gaisā un atsperas, lai tiktu uz priekšu. Spēlējas ar mantiņām, ņem rokās, bāž mutē, utt. Vienīgais, ka tāds ļoti uzbudināts visu laiku, bet priecīgi uzbudināts, skrien kājas rokas pa gaisu, ātri elpo, bola acis izbrīnā.

Eirenne
Kā tas ir bola actiņas?

Eirenne

pecina
Iepleš acis tā, ka paliek balta svītra starp varavīksneni un augšējo plakstiņu . Lielāko daļu laika tāds kā izbrīnīts par visu. Šo ievēroju jau dzemdību namā, izteikti tā bija. Mēneša vecumā neko par šķidrumu USG neteica, nebija nekas palielināts. Teica līdz 3 mēnešiem pārstās bolīt, ja fizioloģisks variants. Bet viņam 4 un nepārstāja, tik vēl izteiktāk palika, aizvedu uz USG un tur tas, kas rakstīts. Neko sīkāk nepaskaidroja, pati nesaprotu, ko tas viss nozīmē. Tik teica ar neirologu runāt, vai liks dzert zāles, vai novēros un rehabilitācija kāda utt. Nesaprotu, kurš rādītājs tai izrakstā norāda par to palielināto ārējo šķidrumu.

Galviņa piedzimstot 37 cm, mēneša vecumā 40 cm, un tagad 4 mēnešu vecumā bija 44 cm.

Papildināts 04.01.2019 17:37:

Mums ar vīru gan arī lielas galvas, bet man bija dzemdību traumas rezultātā palielināts ūdens galvā, bet tika cauri ar zālēm, uz attīstību sekas neatstāja nekādas.

Eirenne
Es neko negribu tevi biedēt, bet manam puikam bija tāds norietošās saules sindroms, nu kad varavīksnene ir uz leju un augšā baltums. Tas bija īsi pirms šuntēšanas operācijas, bet man savam galva visu laiku bija jāmēra, jo bija varbūtība uz hidrocefāliju un vienā nedēļā pieauga par 2cm.

Vispareizāk ir tikt pie tā neirologa ātrāk.

Bet kā citadi viņš tev uzvedas? Viss labi? Omulīgs?

Eirenne

pecina
Vinam nav varavīksnene uz leju, bet viņš pats iepleš acis tā, ka augšā paliek tā svītra. T.i. nav tas saucamais norietošās saules simptoms (tāds bija, kad bija mazs, tāpēc gāju uz USG mēneša vecumā, jo arī biju lasījusi par to šķidrumu, tad gāja uz leju actiņas pašas, bail bija man), bet tagad uz leju vairs acis neiet. Tikai "brīnās" . Nu tagad pa nedēļu 4 mm galva izauga, cik nu es pati izmēru ar mērlenti, varbūt kļūdos kur par pāris milimetriem.

Jā, uzvedas labi, tikai pēdējā laikā vairāk niķojas un rokas pa muti dzīvojas, jo nāks augšējie zobi. Apakšējie jau 3 mēnešu vecumā izlīda.

Papildināts 04.01.2019 18:10:

Tā citādi bērns pats spēlējas, labi ēd, naktīs guļ labi (vakar nogulēja no 22.00 līdz šī rīta 6.00 bez ēšanas).

Nezinu, cik Tavam bērniņam bija tie baltumi redzami, manam tā ir tāda maza svītriņa, un arī ne vienmēr - kad vēroju no malas, neizrādu, ka es ar viņu runājos vai spēlēšos, kamēr pats kaut ko mierīgi dara, nav. Ir tad, kad par kaut ko satraucas (arī priecīgs satraukums par to, ka kāds ar viņu runājas) vai kaut ko pēta.

Papildināts 04.01.2019 18:14:

Es te palasīju uz atpakaļu lapās un sapratu, ka šķidruma līmeni norāda tas procentu rādītājs?

Manam 28%. Sanāk, ka nav nemaz palielināts? Ja norma līdz 35%? Ko tad teica, ka vairāk nekā vajag?

Papildināts 04.01.2019 18:18:

Tādas pašas acis bērnības bildēs redzamas arī viņa tētim, ieplestas ar baltumiem pa virsu.

Vēl mazajam no dzimšanas viena acu zīlīte lielāka par otru. Tā arī ir viņa tētim.


Eirenne
Nu tad šķidrums nebūs pie vainas vismaz ne tik ļoti, lai satrauktos tagad.

Papildināts 04.01.2019 18:20:

Tos rezultātus jau tapat tev tik specialists spes izskaidrot.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
6081952