Celiakija

treselle

Slēdza Cāļa Virtuve.
Biju šorīt pie ģim. ārsta. Paņēmu līdzi analīzes no Gulbja laboratorijas un arī datorizdrukas. Mūsu daktere izsverot visus par un pret atļāva bezglutēna diētu līdz rudenim, Par datordiagnostiku ārste izteicās skeptiski. Tas varot būt kā viens no elementiem izmeklēšanas posmā, taču ne vienīgais. Neko sliktu nedarot, bet par absolūtu nedrīkstot pieņemt. Kā negrozāmu faktu pieņēma Gulbja laboratorijā veiktās analīzes. Kobru šobrīd, mūsu gadījumā arī neieteica. Nu ko mēģināsim jauno glutēnu saturošo diētu. Ļoti ceru, ka dakteres novērojumi būs īstie un meitai nebūs celiakija.


Vīrs pa brīvdienām nopirka aknu pastēti neizlasot sastāvu un iedeva arī Mārcim pastētmaiži, jo viņam ļoti garšo, tikai pēc tam sāka lasīt sastāvu - a tur kviešu ciete. Daudz jau itkā mārčuks neapēda, bet šorīt teica ka puncis sāp un rādīja kuņģa apvidu:( [s][Papildināts: 10:04:2007 11:12:01][/s] [b]edu[/b] Tad jūs tagad ēdīsiet parasto pārtiku un maizi?


http://b3.lilypie.com/Zm20p4/.png; http://by.lilypie.com/TQO4p4.png [img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2474.gif[/img]
Daktere ieteica sākt pamazām. Maizi gan labāk ar sēkliņām vai pelēko. Pankūkas un mērces, kā ierasts taisīšu no bezglutēna miltiem arī makaronus tomēr došu bezglutēna. Jo daktere baltos miltus neiesaka, kā neveselīgu pārtiku, ne tikai celiakijai, bet vispār. Visu citu ēdīsim parasto. Konditorijas izstrādājumus, cepumus, vafeles un tamlīdzīgos meita nekad nav īpaši gribējusi.

Līdz šim nebijām aizrāvušiem ar visa veida krabju nūjiņām, nu papētiju saturu. Droši vien brīnījos tāpat kā liela daļa no jums jau pirms tam - piemēram, VICI nūjiņām skaidri uzrāda, ka satur KVIEŠU cieti. Pirku Atlantika vai Atlantija, neatceros, tur bija minēta konkrēta atļautā ciete. Mjā, tāpat man bija pārsteigums, izlasot Laimas marcipāna sastāvu - spirts no kviešu un miežu graudiem.


Piedodiet, bet vai juus vareetu, luudzu, man pateikt, kur vareetu izlasiit celiakijas paziimes un kadaas paarbaudees vinju konstateet? Mans puiks biezhi peec eeshanas suudzaas par veedersaapeem. Parastaas asins, feechu un uriinanaliizes ir labas. Esmu ieveerojusi, ka saap tieshi peec maizes, makaronu, graudu paarslu eeshanas...


Agraa Zvaigznes dienas stundaa engjelis no debesiim nonesa man mazu zvaigzniiti http://b1.lilypie.com/Bw9wp2/.png Tveiciigaa vasaras vakaraa shajaa pasaulee ieradaas uguniiga dveeseliite http://b5.lilypie.com/VcqHp2/.png
[b]skudrinja Tipa[/b] Manuprāt parastās asins analīzes arī neko neuzrādīs, ir jātaisa uz antivilām Anti gliadīns IgA un Anti gliadīns IgG. Manai vidējai meitai celiakija ir konstatēta jau no kādu piecu- sešu gadu vecuma, tagad viņai būs 12 gadi.Pirmos divus gadus diētu vina ievēroja ļoti stingri, tagad mazliet kaut ko ieēd, bet tomēr skatās. Mazajai 8 mēn. tiko taisīju analīzes uz alerģijām, jo ir klepus kādus trīs mēnešus, domājām, ka alerģisks, pie viena uztaisījām arī celiakijas noteikšanai vajadzīgās. Rezultāts tāds, ka uz alerģijām(kaķis, putekļi, pelējumi) neuzrāda neko, bet ir antivielas , kas norāda uz celiakiju. Otrdien iesim uz konsultāciju pie dr. Ēbeles, līdz tam laikam varu tikai izteikt minejumus.


http://b1.lilypie.com/SfG9p3.png
[b]skudrinja Tipa[/b] Vajag paprasīt savam bērnu dakterim, lai noņēm konkrētās analīzes... nu vismaz sirdsmieram. Bet tikpat labi tās sāpes var būt arī no vis kaut kā cita.

[b]Grēciniece[/b] [i] krabju nūjiņām, nu papētiju saturu. Droši vien brīnījos tāpat kā liela daļa no jums [/i] :D es jau ar tiem sastāviem vairāk avai mazāk esmu apradusi, bet tas ir labs veids kādu nošokēt liekot sastāvu izlasīt:yes::gigi: Mārcim nevisai krabju nūjiņas - viņš pat reizēm no salātiem lasa ārā, bet es tāpat kā tu pērku Atlantis krabju nūjiņass kur ir tikai kartupeļu ciete, bet salātiņi gardi sanāk ar garnelēm - un tām toč miltu klāt nav:rolleyes: [s][Papildināts: 16:04:2007 12:35:59][/s] [b]Ziņas par glutano brokastu bumbiņām [/b] Oreolā nav :(


http://b3.lilypie.com/Zm20p4/.png; http://by.lilypie.com/TQO4p4.png [img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2474.gif[/img]
[b]IvetaZ[/b] :yes: Brokastu bumbiņas Oriolai nav un nebūšot arī vairs, jo neesot izdevīgi. :( Es jau papētīju iespējas internetā tās pasūtīt, bet (cik nu atradu) uz Latviju neviens negrib piegadāt. Tagad uzradies jauns bezglutēna pārtikas izplatītājs, kas ieved citu firmu ražojumus. Būs jāpiezvana - varbūt viņi ir ar mieru ievest kaut ko tamlīdzīgu. Sen nebija sanācis tikt pie interneta un Cāļa. Tagad lasu, ka šeit bijušas sarunas par homeopātiju u.c. alternatīvām. Mūsu pieredze šajā ziņā ir sekojoša: Kad bijām uzsākuši bezglutēna diētu un ievērojuši to jau vairākus mēnešus lielus uzlabojumus nejutām. Nebija vairs atkārtojusies vemšana, bet aizcietējumi un vēdersāpes turpinājās. Tad sākām lietot homeopātiskās bumbiņas un tikām vaļā no vēdersāpēm, un tad jau likās, ka nu jau dzīve kļūst skaista, taču bērns bija bāls un noguris, aizcietējumi arī vēl arvien turpinājās. Pēc gadu ilgas diētas ievērošanas biopsijā uzrādījās, ka bārkstis ir vēl vairāk noārdījušās, un tad es nolēmu izmēģināt kādas ārstes ieteikto Noni sulu (par kuru te ārstnieciska uztura sadaļā kaut kad agrāk bija atsevišķa diskusija), cerot, ka tas varētu palīdzēt bārkstis ataudzēt. Ne mirkli neesmu lolojusi ilūzijas, ka tas varētu palīdzēt izārstēt celiakiju, bet gan vienkārši uzlabot veselību. Tagad sulu dzeram jau trešo mēnesi un viss iet uz labo pusi. Puikam ir uzlabojusies apetīte, aizcietējumi vairs nav, pēdējā mēneša laikā svara pieaugums 700 grami (pirms tam viņš vesela gada laikā pieņēmās par 1kg). Mainījušās arī tās lietas kas viņam garšo - agrāk garšoja saldumi un plika sviestmaize - tagad gaļa, siers, olas. Man atkal ir radušās cerības, ka viss būs labi. :ok: Lai veicas arī jums!!!;)


[b]spulga[/b] [i] Noni sulu [/i] Nekas nav dzirdēts par tādu sulu.Kur viņa pērkama,cik maksā? [s][Papildināts: 20:04:2007 22:29:13][/s] palasīju tagad te bišķi ārstnieciskajā sadaļā.Bet tur vairāki varianti tai sulaI.Kuru jūs lietojāt un cik daudz dienā? Padārgi jau ir 40.ls par pudeli,vai uz mēnesi vienam pietiek tā pudele. Un kur tāds biotēkas veikals ir?

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
6483706