Celiakija

treselle

Slēdza Cāļa Virtuve.
es kad Mārcim uzstādīja diagnozi celiakija Shaer mājas lapā aizpildīju anketu un saņēmu plašu informāciju par celiakiju un šās firmas produktiem, kā arī viņi izdod žurnālu kur tieši bija intervija ar slavenu profesionālo riteņbraucēju - celiakieti;) Mārcim arī vienu brīdi sāka ļoti sāpēt kājiņas naktīs, bet pārgāja, kad sāku dot ostionormu tabletēs:ok:


http://b4.lilypie.com/r9SCp3.png; http://by.lilypie.com/TQO4p4.png [img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2474.gif[/img]

Varbūt mana informācija kādam viesīs skaidrību celiakijas jautājumā. Ir iznākusi grāmata A.Danilāns "Gastroenteroloģija" , sadaļa - pieaugušo celiakija.

Man tāds jautājums: savā svaigēdāju recepšu grāmatā atradu sekojošu teikumu - "breads made from unsprouted wheat, rye, oats, and barley also contain gluten, a common allergen". Kā tad sanāk? Vai tad, ja graudaugs ir izdiedzēts un pēc tam izkaltēts (diedzētās rudzu pārslas, piemēram), tas glutēnu vairs nesatur? :confused:

[b]tiffany[/b] Esmu manījusi veikalos somu ražojuma diedzētas rudzu vai kviešu pārslas - diemžēl tās nebij atzīmētas kā bezglutēna :rolleyes:


[b]tiffany[/b] [i]Kā tad sanāk? Vai tad, ja graudaugs ir izdiedzēts un pēc tam izkaltēts (diedzētās rudzu pārslas, piemēram), tas glutēnu vairs nesatur?[/i] satur. glutēns ir olbaltums, diedzēšanas un kaltēšanas procesā tas nekur nevar pazust/iztvaikot.


[img]http://fool.exler.ru/sm/gy.gif[/img] http://by.lilypie.com/0ESMp2.png http://b2.lilypie.com/010cp3.png
iepirku miltus rupjmaizes cepšanai. Reformi - ražotājs.Pakas cena gandrīz 4 Ls.(750 g). Rakstīts, ka receptei jāņem par 1/3 mazāk kā parastie milti. Jautājums- vai kāds šitos ir cepis maizes mašīnā? Interesē recepte un kā garšoja. Līdz šim cepu no finax miltiem. Baltmaize jau ideāla. Sagribējās puisim dzīvi dažādot. :)

[b]munis[/b] Tev kaada ir maizes mashiina? Man ir Moulinex OW3000, bezgluteena programmas nav un vienu reizi meegjinaaju no tiem finax miltiem. Sanaaca taads citplaneetieshu kjiegjeliitis, gan peec izskata,gan peec cietuma pakaapes :D

munis - Kāda izskatās miltu paka? Ja tie ir no "parastā" papīra (baltmaizei balta, rupmaizei brūna, nopērkami Mēness aptiekās), tad esmu cepusi baltmaizi (parastā kārtībā, bez maizes mašīnas). Cepšanas process - tāds pats kā kviešu miltu maizei - taisa ieraugu, tad mīca un tad atkal raudzē. Formā nav jāliek - tāpat sanāk smuks kukulītis. Vienīgā problēma - tā maize ir bezgaršīga (lai neteiktu vairāk). Liku klāt gan cukuru, gan sviestu, bet neko nelīdzēja. Varbūt neprotu izcept, bet manuprāt, tas tomēr ir tāpēc, ka miltos viena no galvenajām sastāvdaļām ir kartupeļu pārslas.

[b]Sibilla73[/b] uz sitiena nepateikšu, kas par mašīnu. Bet tādas bezglutēnas programmas tur nav. Parasti cepu no Finax miltiem pēc klāt pievienotās receptūras. Baltmaize sanāk ļooti garšīga. [b]pelēkā pele[/b] MIlti iesaiņoti tādā brūnganā papīrā.... no skata necila tā paciņa :rolleyes:


[b]Sibilla73[/b] kad man vēl bija maizes cepamā mašīna arī cepu pēc finax miltiem klāt pievienotās receptes ar parasto programmu (kaut tur bija spec bezglutēna maizes recepte un arī kaut kāda recepte, bet milti tomēr atšķiras) un parasti sanāca :ok: [b]munis[/b] es kādreiz esmu cepusi rupjmaizi no mēness aptiekā pirktiem miltiem, kur bija minēts, ka [i]receptei jāņem par 1/3 mazāk kā parastie milti[/i] - maize sanāca ļoti negaršīga, vairāk nekad neesmu mēģinājusi. meitai rīt uz skolu jāņem pašcepti cepumi - vai kāda var ieteikt kādu recepti no sērijas 'ātri un garšīgi' :confused:


[img]http://fool.exler.ru/sm/gy.gif[/img] http://by.lilypie.com/0ESMp2.png http://b2.lilypie.com/010cp3.png
Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
6483706