Dzīvs, veselīgs uzturs

treselle

Slēdza Cāļa Virtuve.
[b]summer rain[/b] manai mazajai vecums apmēram tāds pats kā tavējām - baroju gan galīgi ne raw, bet tā kā pati pamazām iepazīstos ar raw un dikti jau patīk šī lieta, tad domāju arī mazo sākt iepazīstināt ar šo. zaļos kokteiļus/biezeņus viņa man ēd gardu muti, bet man jautājums, ko tu dod, piemēram, pusdienās no raw tā, lai būtu visas nepieciešamās lietas iekšā?? (pagaidām dodu dārzeņus/pākšaugus ar vai bez gaļas...) nu vienvārdsakot - varbūt vari kādas idejas/receptes mazuļiem sarakstīt!! paldies!!

[b]susums[/b] [i] stiepju maajaas jaunus un jaunus kraajumus! Tas pieder pie lietas? citaam arii taa ir bijis?[/i] Man riebjas mans ledusskapis! :laugh: Agrāk likās tīri pieņemams izmērs, bet kopš uzzināju, ka ir arī divdurvju...;):laugh: Mani paniko divas lietas - nedēļas vidū atjēgties, ka trūkst ingredienti zaļajam kokteilim vai ka nav Ķīnas pupu vai lēcu, ko diedzēt. Bet, ja nopietni, drīz Tev vajadzētu pienākt mirklim, kad ēst gribas mazāk. Tā kā Tavs ēdiens tagad būs ļoti kvalitatīvs - pilns ar vitamīniem un fermentiem (kas parasti aiziet bojā ēdienu karsējot) - tad ēst vajadzēt gribēties aizvien mazāk. [i] beerni laikam juut manu nemieru un veelmi par katru cenu vinjus sabarot ieksh raw, un nekaadu sajuusmu neizraada![/i] Vecākajai meitai mēs par zaļā kokteiļa dzeršanu maksājam 2 čipus (ģimenes iekšienē konvertējama valūta), ja neizdzer - tad 3 čipus ņemam nost :D Citādi nevienu uz neko nespiežam; abiem mazajiem zaļie kokteiļi tāpat garšo tīri labi. Bet vispār man liekas - dzīvs piemērs acu priekšā ir iedarbīgāks pārliecināšanas līdzeklis par piespiešanu.

susums
[i]dzīvs piemērs acu priekšā ir iedarbīgāks pārliecināšanas līdzeklis par piespiešanu.[/i] nu uz shito es ar riktiigi ceru, jo kaa nekaa beerni tach no piemeera maacaas! [i]Ķīnas pupu vai lēcu, ko diedzēt.[/i] [b]tiffany[/b] kur tu shitos peerc? kas zin kaa bez 15 minuushu vaariishnas dabbuut eedamas sarkanaas leecas un zaljaas pupinjas? kaut kaa juutu uzpluudaa iepirku, bet aaraa mest negribu

[b]susums[/b] Ķīnas pupiņas ir mazas zaļas pupiņas. Ir nopērkamas vai nu tirgū vai lielveikalā. Zaļās lēcas lielveikalu plauktos stāv līdzās tām pašām lobītajām sarkanajām lēcām un visiem pākšaugiem.

susums
[b]tiffany[/b] tad sanaak, ka tas leecas, kas man ir pacinjaa, varu diedzeet? nu, jaa gruuti taa [i] uz pirkstiem[/i] izstaastiit, bet pacinja kaa pacinja, ar Bio markjeejumu, cauri spiid apaljaa lodzinjaa leecas:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

[b]susums[/b] Tā laikam sanāk. Ja vien Tavējās nav bez apvalciņa. Lielveikalos ir tādas sarkanas, bez apvalciņa (izskatās pēc šķeltajiem zirnīšiem) - tās nedīgst. Parasti visas pupiņas un lēcas dīgst. Patiesībā tās ir viens no maniem pamatēdieniem. [b] summer rain[/b] gan rakstīja, ka raw-food-isma guru - tādi kā Talifero - uzskatot, ka pupas īsti nav piemērotas ēšanai. Kamēr pati šim apgalvojumam neatradīšu 100% pierādījumu, tikmēr turpināšu ēst savas dziedzētās pupas. [b]aizkrauklīte [/b] tās arī ēd (vai vismaz ēda) - viņa te tāds vietējais Latvijas raw-food-isma guru.

susums
[b]tiffany[/b] nu paldies, meegjinaashu tad, ja diigs, diigs, ja ne, taapat izmirks :laugh:

[b]Bambalina[/b] tiesi pusdienas jau mums ir tas lielaakais "challenge", taa isti raw veel neesmu iepraktizeejusies pusdienot. Taapeec parasti tas ir sauteejums, kur katru dienu ir cits pamatelements (zalaas pupinas, sarkanaas leecas, bruunie riisi) vai arii miikstaas auzu pankuukas (no veganu recepsu gramatas) vai valriekstu-griku plaaceniishi (arii no veganu recepsu graamatas), bet tiem "apkaart" sutinaati daarzeni - burkaani, drusku drusku bietiite, siipols, kiploks, reizeem tomaats, reizeem pukukaaposti, brokoli vai parastie kaaposti. Reizeem tam visam uztaisu "raw" meerci - liidz viendabiigai masai sablendereeju saulespuku un kirbju seeklas ar ellu, mandelu pienu, zalumiem. Vispaar loti varieeju atkariibaa no taa, kas ir maajaas Pusdienaas vienmeer ir raw mandelu piens un peec pusdienaam vienmeer svaigi augli - kivi, aaboli, apelsiini. Vai arii meerceetas zaaveetaas aprikozes. Kaadreiz taisu saldo "dzeramo kreemu" - sablendereeju miiskti vaariitus basmati riisus ar saldeetaam ogaam (zemeneem, kazeneem) un saldumam pieblendereeju dateles. Reizeem es pusdienaas dodu vispirms svaigus avokado, tomaatus, gurkus, mazmaziitinjus salaatu gabalinjus, tad mandelu pienu, tikai tad piedaavaaju to sauteejumu - parasti need to, bet pec tam auglus desertaa eed. Bet man pagaidaam nav tik daudz pasdiscipliinas lai kaartiigi saplaanotu raw eedienkarti un visu sapriktu. Taapeec kaa glaabsanas rinkis ir taas veganu receptes. Launagaa baroju ar kruuti un peec tam peec kaadas stundas dodu zalo kokteili. Sodien nebija nekaadu zalumu maajaas, tapec no veganu pavaargramatas izcelu cepeskraasnii miikstaas auzu-aabolu pankuukas un taam sataisiiju raw saldo meerci - sablendereeju banaanus ar meerceetaam aprikozeem un "sultana' roziineem. Eeda ka prieks. Nu taa nemos, nekaadas dzelzainas kaartiibas man veel nav. Un tepat jau maajas grozaas sabotieris, kas domaa, ka mazbeerni tiek meerdeeti badaa. Par taam pupinjaam arii guru Douglas Graham bubina, ka esot indiigas, bet es pati ari veel neesmu taa evolucioneejusi, lai pavisam no taam atteiktos - sodien Mezciema Sky atradu sarkanaas adzuki pupinjas - meeginaasu arii taas sadiedzeet. Kiinas zalaas ir baigi garsiigas diedzeetas :ok:

Viss man ir atļauts, bet ne viss der. Viss man ir atļauts, bet nekas nedrīkst mani kalpināt. 1.Kor.6:12
aizkraukliite
[b]summer rain[/b] [i]peec pusdienaam vienmeer svaigi augli - kivi, aaboli, apelsiini. [/i] Cik ātri pēc pusdienām? - tūlīt vai pēc divām stundām. Vispār jau termiski apstrādātai maltītei, kaut arī veģetārai, svaigus augļus uzreiz virsū ēst tomēr neiesaka, jo tas veicina vēdre pūšanos un gāzes, kā arī nevēlamus ķīmiskus proces gremošanas sistēmā. Tas tāpēc, ka augļi gremojas ātrāk nekā termiski apstrādāti produkti, un, ja tie termiski apstrādāto produktu dēļ netiek no ķuņģa ārā, tad tie veicina nevajadzīgus, kaitīgus rūgšanas procesus. Ja nu tomēr ir nepārvarama vēlme vienā ēdienreizē jaukt dažādas lietas, tad labāk ēst vispirms to, kas gremojas visātrāk, un pašu pēdējo to, kas gremojas vislēnāk. Tad tieši tādā pašā secībā sagremotajiem produktiem būs iespēja no kuņģa ceļot tālāk.

"Hold On To What You Must Do Even If It Is A Long Way From Here." ...(Pueblo Blessing)...

[b]aizkraukliite[/b] vispaar jau sanaak tie augli gandriiz uzreiz peec pusdienaam. :( buus jaadomaa jauna kaartiiba

Viss man ir atļauts, bet ne viss der. Viss man ir atļauts, bet nekas nedrīkst mani kalpināt. 1.Kor.6:12
Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
6503912