Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

alerģija no govspiena???

mooz

[b]zbriedis[/b] termiskās apstrādes (dzesēšanas, pasterizācijas vai sterilizācijas) procesā tiek izmainīta piena struktūra, iznīcināti enzīmi un zaudēta liela daļu vitamīnu, organiskie savienojumi pārvēršas neorganiskajos, kurus organismam ir grūti vai neiespējami uzņemt, tajā skaitā organiskais kalcijs pārvēršas neorganiskajā kalcijā, kas veicina nierakmeņu un žultsakmeņu veidošanos, kā arī tādu slimību kā ateroskleroze un osteoporoze attīstību; (ņemts no www.vegetarisms.lv)


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2522.gif[/img]

[b]magnoliya[/b] Kaļķis tak ir organiskais kalc. savienojums, ne? (Tipa es tā saprotu, ka organisks ir tas, kā sastāvā ir ogleklis (CaCO3) :rolleyes: ) Un kas par vielu tad ir tajā pasterizētajā pienā? Vispār šis mūsu pilnīgais idiotisms dabas zinībās ir patiesi nožēlojams, mums var sastāstīt pilnīgi jebko, mēs varam spriest tikai par to, cik "pārliecinošā" valodā tas ir uzrakstīts. Vienalga, vai tie ir plēsonīgā vai zālēdāju uztura "zinātnieki", viņi visi ķeras pie ķīmiskiem un fizioloģiskiem argumentiem, un mēs tik mājam ar galvām. Lūgsim lai mums nākamajos Ziemassvētkos uzdāvina kādu grāmatu;)

[b]zbriedis[/b] Kas tad ir organiskā kosmētika? (tas joks, neņem nopietni, vienkārši vārdu spēle) Atzīstu, ka tajā lapā nav diez ko pārliecinoši uzrakstīts. Pati guvu šo pārliecību no kādas grāmatas par uzturu (vairs diemžēl neatceros to nosaukumu, tāpēc arī izmantoju citu avotu), kur bija aprakstīts viss krietni sīkāk. Šeit vārds organisks iespējams lietots kādā citā nozīmē. Pamatdoma bija tāda, ka karsēšanas rezultātā organiskais savienojums izjūk, veidojas kāds savādāks, kas mūsu organismā vairs gandrīz neasimilējas, toties nosēžas visur kur, veidojot piesārņojumu (pieminētie nierakmeņi un žultsakmeņi)


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2522.gif[/img]
[b]magnoliya[/b] Es atkal lasīju (resp., viena tante teica :) ), ka agrāk esot uzskatīts, ka no tā paša CaCO3 (kalc. karbon.) veidojas akmeņi, bet pēc tam pierādījies, ka tas tā nav.. Nezinu, vai tas ir no tās vai citas sērijas. Vēl es lasīju saistībā ar to koraļļu kalciju (coral calcium), kura izplatītāji saka, ka tas esot kaut kādā veidā "organisks" (jo ir dzīvu organismu "izmeši"?), cilvēkam vieglāk absorbējams - - no ķīmijas viedokļa tas, CaCO3, kas ir koraļļu kalc. ir tieši tas pats, kas kaļķakmenī vai jebkurā citā kalc. preparātā - ķīmiski sintezētā vai no olu čaumalām samaltā - kurā kalcijs ir CaCO3 savienojuma formā.. Koraļļu kalciju izgatavo no koraļļiem un jebkuram, kas ir kaut virspusēji pazīstams ar ķīmiju, esot skaidrs, ka koraļļi ir un paliek [i]neorganiski[/i].. [tad jau sanāk, ka tie kalc. savienojumi tomēr droši vien. ir neorganiskas vielas, ne?.. arvienvārdsakot duma es esmu :D].. Vispār tajā lapā bija gari un plaši apspriests, cik absurdi vispār ir visi tie koraļļkalcija reklāmu apgalvojumi un ka svina koncentrācija šajā preparātā, salīdzinot ar citiem, esot rekordliela.. Savukārt runājot par pasterizēta piena ķīmisko sastāvu - man tā arī neizdevās atrast ķīmiskās formulas, salīdzinošās tabulas utt., bet uzreiz dabūju palasīt par eksperimentiem, kur, piem., 3 kaķu paaudzes barotas viena grupa ar raw pienu, otra ar pasterizētu, un tālāk eksperimentu neesot bijis iespējams veikt, jo 4. pasterizēto kaķu paaudze vienk. neesot piedzimusi - izmiruši nabagi. [sub]Ļoti ētisks eksperiments, malači pasterizēšanas pretinieki[/sub] Bet tad var palasīt arī par visādiem gudriem eksperimentiem, kur sacenšas ar krūti barotie un formulbarotie bērni. Ar krūti barotie, protams, tiek attēloti kā baigie superbēbji, bet pudeļdzērāji kā alerģiski, ar vēdersāpēm nomocījušies rahītiķi.. kas, kā mums visiem labi zināms, neatbilst patiesībai..


[b]zbriedis[/b] Zili brīnumi par tiem koraļļiem.. man savukārt vienmēr ir licies, ka tie ir organiski tajā nozīmē, ka tie veidojas nevis kaut kādas ķīmiskas sintēzes rezultātā, bet ir kaut kādu dzīvu radību veidojums. Bet par to koraļļkalciju daudz nezinu, lai gan redzējusi esmu, pagaršojusi arī, grūti spriest vai no tā kāda jēga. Par to svinu izklausās ļoti ticami, jo okeāna piekrastēs tas ir aktuāli. Par eksperimentu - par to nebiju dzirdējusi, skarbi jau nu bez gala izklausāas, bet patiesi. It kā jau neko sliktu nav darījuši - daudzi tak savus kaķus ar pasterizētu pienu baro:) Par piena maisījumiem - domāju alerģiski un ar vēdersāpēm var būt kā vieni tā otri - jo mātes piena sastāvs ir atkarīgs no mammas dzīvesveida, veselības stāvokļa un pārtikas. Ja mamma tik ēd kā vāverītes un desas, tad nez vai tas maisījums ir sliktāks. Pie tam ir gadījumi, kad mammām piena nav vispār, ne pilītes. Manai tantei (nopietni) tā ir bijis. Bērns uzauga uz maisījuma. Protams ne bez dažām problēmām (redze ļoti vāja un runa vēlu attīstījās), bet šobrīd 15 gadu vecumā viss ir Ok - superīgs zēns:)


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2522.gif[/img]
[i]ie ir organiski tajā nozīmē, ka tie veidojas nevis kaut kādas ķīmiskas sintēzes rezultātā, bet ir kaut kādu dzīvu radību veidojums[/i] Tas ir "tradicionālistu" galvenais arguments, ka nav pilnīgi nekādas atšķirībās, vai viela ir laboratorijā sintezēta, vai no dzīva organisma iegūta - tā ir un paliek no ķīmiskā sastāva viedokļa viena un tā pati viela, un cilvēka orgaismā uzvedas pilnīgi vienādi. Cita lieta, ka ir svarīgi, ar ko kopā to vielu apēd (piem., kalcijs neuzsūcas bez D vitamīna utt.). Bet par tām kombinācijām atkal domas dalās. Cik nav lasīts par to, ka, lai arī daudzos dārzeņos un, piem., sezamsēklās ir kalcijs, tas tur esot tādā savienojumā, kurā tik pat kā neuzsūcas. Savukārt svaigēdāji apgalvo tieši pretējo:rolleyes: Runājot par nepasterizēto pienu - vai to vispār ir atļauts oficiāli tirgot? Piem., šeit http://www.tvnet.lv/zalazeme/printArticle.php?id=7676 teikts, ka # Bioloģiski ražots piens netiek nekādā veidā pārstrādāts – tam nekas netiek pievienots un nekas – atņemts; # tiek ražots, lai iegūtu ar olbaltumvielām, vitamīniem un veselīgiem taukiem bagātu uzturu; # satur visus pienā esošos vitamīnus to dabiskajā veidā. Lai ultravioletie stari neietekmētu vitamīnus, tas tiek pildīts tonētās pudelēs; # lai gan [u]netiek termiski apstrādāts[/u], tomēr ir lietošanai drošs, jo ir tīrs. Vai tas nozīmē, ka, piem., Dabas dobē (www.dabasdobe.lv) tas piens tiek tirgots nepasterizēts? Tad kāpēc tas netiek pieminēts, viņi taču tik labprāt uzsver visas ekstras un plusus (minēts tikai, ka krējums tiek pasterizēts). Un tur tirgo arī "Līcīšu" kazas pienu, kas veikalā ir pasterizēts. Vai "Dobē" viņš ir "raw", ņemot vērā, ka glabāšanas term. 3 dienas:rolleyes: [s][Papildināts: 03:01:2008 22:20:45][/s] [i]Runājot par govs piena olbaltumvielu klātbūtni mātes pienā[/i] Man nebija laika sameklēt kādu pilnvērtīgu, citēšanas vērtu rakstu par tēmu, taču no tām driskām, kas gadījās pa ceļam, izskatās, ka govs olbaltums tiešām mātes pienā var atrasties. Te, piem., http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.1111/j.1365-2222.1984.tb02240.x ir norāde uz kaut kādu rakstu par pētījumu Passage of cows' milk protein in breast milk An enzyme-linked immunosorbent assay has been used to search for lactoglobulin and bovine casein in breast milk. Initial results suggest this may be a simple and useful method for such studies. Detection and prevention of antigen passage could influence the prevalence of atopic disease. Proti, tiek lietota kaut kāda pārbaudes metode, ar kuras palīdzību var konstatēt laktoglobulīna un kazeīna klātbūtni pienā.. Vai minētie ir proteīni vai to daļas, nezinu. Bet skaidrs, ka kaut kādas govs fiškas tai pienā parādās.. Un vēl kaut kur bija runa par antivielām uz pienu (precīzāk, uz kaut kādām konkrētām govspiena sastāvdaļām), kas var parādīties ar krūtspienu barotu bērnu asinīs. Ar pudeļpienu barotajiem tādas atrodamas daudzkārt biežāk, bet ir arī ar krūti barotajiem..

Kas meklē, tas atrod! Re ku raksts par pasterizāciju, kur viss sīki apskaidrots: http://medbookaide.ru/books/fold1002/book1606/p18.php (diemžēl latviski neko par šo tēmu atrast neizdevās, tikai krievu valodā, bet atsauces bija uz ārzemju pētniekiem, tā kā angliski noteikti var arī ko atrast) [s]Разрушительное действие пастеризации. Большой интерес к тому, что происходит с бактериями в молоке при его пастеризации, проявляют лишь жертвы бактерофобии, порожденной медиками и бактериологами. Гораздо большее значение имеет то, что происходит с самим молоком и какое влияние это оказывает на потребителя молока. А действие пастеризации в этом отношении серьезное. Если бы пастеризация убила всего лишь несколько безвредных микробов, никто и не выдвигал бы серьезных возражений против пастеризации. В дальнейшем я буду ссылаться на самых видных специалистов, чтобы показать, что в процессе пастеризации химическая и физическая структура молока подвергается большим изменениям, витамины разрушаются, кальций и фосфор становятся бесполезными, усвоение молока нарушается, белки его становятся менее ценными и значение молока как продукта питания сильно снижается. Молочные сахара разрушаются и кристаллизуются, коллоиды агглютинируются. Первоначальная структура молока нарушается, немного уменьшается жировая пленка (сливки). Разрушение молочного белка. Д-ра Парсонс и Макколум установили, что при стерилизации молочный белок частично свертывается и что свернутая его часть насыщается солями и пристает к стенкам молочного контейнера. Они также выявили, что при кипячении молока его энергетическая ценность (антинервный фактор) разрушается быстрее, нежели „фактор роста". При кормлении коровьим молоком крыс было установлено, что для поддержания их нормального роста сухого молочного порошка (в виде раствора) требуется на 50% больше, чем свежего молока. Частичное свертывание молочного белка и его отвердение, выпадение минеральных солей, практическое разрушение молочного белка как пищевого продукта, нарушение минерального баланса в молоке - все это делает пастеризованное молоко в качестве продукта питания неудовлетворительным. Многие расстройства происходят именно в результате снижения питательной ценности такого молока. Разрушение солей кальция. При пастеризации происходит большое и с физиологической точки зрения важное сокращение в молоке количества солей, питающих костную ткань. Комплекс „кальций-магний-углерод-фосфор" распадается на составные части, по крайней мере, три соединения из которых - фосфат кальция, фосфат магния и углерод кальция - практически нерастворимы, и их полезность почти полностью пропадает. Потребление молока оправдывают тем, что оно - средство обретения хороших зубов. В США потребление молока в большом количестве грудными детьми, подростками и взрослыми людьми не приводит к улучшению у них состояния зубов. Примеров тому тысячи вокруг нас. Одна из причин состоит в том, что большая часть потребляемого молока - пастеризованное молоко. В указанном выше журнале „Лансет" говорится, что у детей зубы менее подвержены порче при диете, дополненной сырым, а не пастеризованным молоком. В работе „Теория и практика применения витаминов" Л. Харрис писал: „Д-р И. Спросон из Лондонского госпиталя установил, что в ряде институтов у детей, которых кормили сырым молоком (в отличие от пастеризованного), были прекрасные зубы, без каких-либо следов порчи. Действительно ли это было следствием приема некипяченого молока или других пока невыясненных факторов, сказать еще нельзя. Но можно быть уверенным в одном - результат настолько поразителен и необычен, что он, несомненно, будет объектом дальнейшего изучения". [/s] Raksts ir garšs, šie ir tādi svarīgākie izvilkumi, kas attiecas uz jautājumu par kalciju. Bet tur daudz tiek stāstīts arī par to, ka pasterizācija sabojā arī A un C vitamīnus, kā arī daļu B vitamīnu. Diezgan pārliecinoši, bet mazliet nesakarīgi, kā arī īsti nesapratu, kas bija domāts ar pienu, ko deva zīdaiņiem, varbūt pasterizēts mātes piens? Jo govs pienu zīdaiņiem tak parasti nedod. [s][Papildināts: 04:01:2008 11:33:55][/s] Nepasterizēto pienu pie mums nopirkt var, piem. tirgū, bet es tādu nepirktu, sevišķi tāpēc, ka blakus uzraksts - "pirms lietošanas ieteicams uzvārīt". Nezinu, kāds ir Dabasdobē, jo, lai gan google izdod kaut ko par nepasterizēto pienu, bet viņu lapā šī info neatspoguļojas, tikai par krējuma pasterizāciju, kā jau tu arī pieminēji. Viņi piedāvā Ķeipenes piensaimnieka produktus. Domāju, ka nepasterizēto vislabāk ir meklēt te: http://www.ekoprodukti.lv/?id=151&cat=155 Pati arī apsvēru šo iespēju, jo veikala pienu jau ilgāku laiku nespēju iedzert. Kāpēc tirgo pasterizēto? Domāju, tas kā vienmēr ir peļņas jautājums - pasterizēts glabājas ilgāk, jo dabiskā mikroflora samazināta līdz minimumam, patiesībā iznīcināta, jo rūgušpiens no tā neveidojas. Pie tam ražotājiem mazāk jāuztraucas par govju veselības un higiēnas lietām, jo pasterizētā piena glabāšanās ilgumu tas ietekmē mazāk, nekā svaigā. Ja tā padomā, svaigais piens derīgs kādas 3 dienas. Mūsdienās ir grūti realizēt tāda produkta realizāciju un, ja arī sanāktu, galīgā cena - daudziem būtu par augstu, tātad ražošanas apjoms mazs, peļņa apdraudēta. Par olbaltumvielu klātbūtni mātes pienā.. Man liekas, tā tam nevajadzētu būt. Bet vienmēr jau var būt izņēmumi. Ja nu mātes organisms nespēj sašķelt piena olbaltumvielas, tad varbūt ir kāda iespējamība (kādas patoloģijas rezultātā), ka tās var nonakt arī mātes pienā.. Bet man liekas, tas ir vairāku sakritību rezultāts, kas noteikti ir reti sastopams.


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2522.gif[/img]
[b]zbriedis[/b] [i]Tas ir "tradicionālistu" galvenais arguments, ka nav pilnīgi nekādas atšķirībās, vai viela ir laboratorijā sintezēta, vai no dzīva organisma iegūta - tā ir un paliek no ķīmiskā sastāva viedokļa viena un tā pati viela, un cilvēka orgaismā uzvedas pilnīgi vienādi.[/i] tu tiešām esi pārliecināta, ka c vitamīns, ko uzņemam ēdot piem mandarīnus, organismā uzsūcas un uzvedas pilnīgi tāpat kā ķimiski sintezēts??? tad jau nav problēmu tāpat kā lielākajai daļai amīšu ēst tikai hamburgerus un frī kartupeļus, pa virsu sauju vitamīnu (kas starp citu ir ārsta piemeklēti un izrakstīti) un domāt, ka dzīvojam un ēdam veselīgi :gigi:

[i]tiešām esi pārliecināta, ka c vitamīns, ko uzņemam ēdot piem mandarīnus, organismā uzsūcas un uzvedas pilnīgi tāpat kā ķimiski sintezēts??? [/i] Skat. tālāk: [i]Cita lieta, ka ir svarīgi, ar ko kopā to vielu apēd (piem., kalcijs neuzsūcas bez D vitamīna utt.). Bet par tām kombinācijām atkal domas dalās.[/i] ;) [i]Domāju, tas kā vienmēr ir peļņas jautājums - pasterizēts glabājas ilgāk, jo dabiskā mikroflora samazināta līdz minimumam, patiesībā iznīcināta, jo rūgušpiens no tā neveidojas.[/i] Diezin vai tas ir tikai peļņas un ērtību jautājums, mikroorganismi tiešām [u]ir[/u] nopietna problēma. Diezin vai tu būtu īpaši priecīga, ja zinātu, ka katru reizi, kad dod bērnam pienu, riskē iebarot viņam kādu streptokoku buntīti.. Laikā, kad pienu sāka pasterizēt, svarīgi bija tieši attīrīt pienu, uzturvērtības zudumi vienkārši nebija dienas kārtībā.. Ja palasa, piem., kādu padomjlaikā izdoto "Garšīgi un veselīgi ēdieni", var redzēt, ka ilgu laiku tika (un zināmā mērā joprojām tiek) uzskatīts, ka, ēdienu karsējot, tajā esošās vielas kļūst cilvēkam vieglāk absorbējamas, lielā mērā vērtīgākas. Tikai par ūdenī šķīstošajiem vitamīniem teikts, ka tie zūd karsēšanas procesā.. Īstenībā tiešām grūti iedomāties, kā varētu tik masveidīgi ražot nepasterizētu pienu.. Neizbēgami nāktos ķerties pie citām, droši vien arī ne īpaši jaukām dezinfekcijas metodēm.. [i]Runājot par piena rūgšanu[/i] - kādu laiku neesmu mēģinājusi to raudzēt, tik vien kā ir redzēts, kas notiek un nenotiek ar "Lāsi".. bet savulaik.. nu, 80.-tajos gados :) piens taču arī bija pasterizēts, un rūga tā, ka prieks. Moš to pienu tagad ne tikai uzkarsē, bet arī homogenizē, diesvienzin..


[b]zbriedis[/b] [i]Bet par tām kombinācijām atkal domas dalās. [/i] aha un tapēc tiek pārdoti multivitamīni, kur viss no A-Zn, lai gan visiem skaidri zināms, ka Ca klātbūtnē Fe neuzsūcas :gigi: man kā reiz dvīņu grūtniecības laikā bija baigās problēmas ar hemoglobīnu un ferritīnu, riju visus iespējamos dzelzs vitamīnus uzdzerot skābas sulas, a jēgas nekādas. par tiem termiski apstrādātajiem produktiem - nu padomju laikā tāpat sludināja, ka pārtiku termiski apstrādājot, daļa vitamīnu u.c. vērtīgu vielu zūd. [i]Īstenībā tiešām grūti iedomāties, kā varētu tik masveidīgi ražot nepasterizētu pienu.. Neizbēgami nāktos ķerties pie citām, droši vien arī ne īpaši jaukām dezinfekcijas metodēm.. [/i] man liekas tās tāpat tiek lietotas bezmērā daudz - govīm profilakses pēc iebaro ab, lai tas streptokoks nebūtu (bet nu tas līmenī viena tante teica, blakus neesmu stāvējusi, kad ar govīm šitā apietos) :gigi: [i]Runājot par piena rūgšanu - kādu laiku neesmu mēģinājusi to raudzēt, tik vien kā ir redzēts, kas notiek un nenotiek ar "Lāsi".. [/i] es it kā pērku parasto pasterizēto, bet tāpat nerūgst - sāk smirdēt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
6725120